İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Saphyr, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar birşey merak ediyorum örnek veriyorum ihraç olduğumda 2.500 tl maaş alıyordum şuan memur maaşı 4 küsür, iade edilince ihraç olduğumuz maaşa göre mi maaşları veriyorlar.

Güncel maaş üzerinden ödeme yapılıyor

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Avukatlar dahil Ohal Komisyonu’na evrak tesliminin mümkün olmadığını biliyorum, kalktı mı bu yasak? 

Komisyonu bi arayıp soracağım.

Aradım;

Personel dışında giriş yasak, Ohal Bürolarından evrak gönderimi yapılabilir, dedi. ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 26 dakika önce yazdı:

Avukatlar dahil Ohal Komisyonu’na evrak tesliminin mümkün olmadığını biliyorum, kalktı mı bu yasak? 

Komisyonu bi arayıp soracağım.

Aradım;

Personel dışında giriş yasak, Ohal Bürolarından evrak gönderimi yapılabilir, dedi. ?

Valilikteki bürodur bu. Yoksa iade edilen memuru tutup da komisyon merkeze almazlar. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 17 dakika önce yazdı:

Valilikteki bürodur bu. Yoksa iade edilen memuru tutup da komisyon merkeze almazlar. 

a46j5a.png

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 1 saat önce yazdı:

a46j5a.png

Adam avukatım diye geçiniyor daha olaydan ve sistemden haberi yok. Valiliğin ilk katında Ohal Komisyonu diye geçiyormuş ismi! Vay bunun müvekkillerinin haline? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 17 saat önce yazdı:

https://www.google.com/amp/s/www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/aytunc-erkin/chpli-yuksel-kilinc-iktidardan-15-temmuz-sonrasiyla-ilgili-su-soruya-yanit-istedi-feto-yoneticilerine-4-yil-boyunca-neden-emekli-maasi-odediniz-5964002/amp/
biz nasıl bi oyunun içine düştük böyle artık geçtim herşeyi bu ülke ve güzel günler yazarken bile güldüm hoş gelse de bn isteyecek miyim ki size sadece bi soru sormak için yazıyorum  tedavimi bıraksam intihar etmiş olur muyum bilen varsa cevaplayabilir mi bu dünyam yandı diğeri de yanmasın 

size atılıncaya kadar olan zamanımı anlattım atıldıktan sonra beklediğimden daha kötü gelişti herşey kendim gibi kapanan harp okulunun mağduru mezun edilmemiş biriyle evlenmek istedim tabi ailem çok tedirgindi beni isteyen bi öğretmenle nişanlandırıldım apar topar ama zorla güzellik olmuyo ve malum hastalandım bu kadar etkilendiğimi gören ailem pişman oldu nişanlar atıldı şükür ama evlenmek istediğim kişi bi başkasıyla nişanlandı bu süreçte ve artık bu kadar şeye dayanamayarak psikiyatriden randevu alıp antidepresanlarla yaşıyorum gelecekten hiç bi beklentim kalmadı büyük ihtimalle tedavimi bırakıcam ama bu forumdaki herkesin güzel günler görmesi için dua ediyorum ?? 

@Gül reçelitedavinizi bırakmayın lütfen. Sağlığınız herşeyden önemli.Baska ne yazabilecegimi inanın bilmiyorum.Hepimiz zor günlerden geçiyoruz.Allah cumlemizin yardımcısı olsun.

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 5 saat önce yazdı:

Net bilgi infaz koruma memuru bir arkadaş döndü ve ıhraç edildiği zamanki maaştan ödeme yapılmış 200 kusur beklerken 100 kusur almis tam rakamı bilmiyirum

Toplam çalışmama süresi ne kadar? Benim duyumum adalet bakanlığı asgari ücret ile calisilmissa ihraç sürecinde, toplam paradan asgari ücret tutarında kesinti yapıyor. O kesintileri dava açarak alıyorsun. Bir cezaevi sağlık memuru 2 yıl ihraç kaldıktan sonra iade oldu. Sigortasız çalışmış o boşlukta. İade olduğunda eksiksiz parasını almış. Zannedersem sigortalı çalışmak kesintiye neden oluyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gül reçeli hocam Allah'tan ümit kesilmez.İnşallah  hayatiniz en kısa zamanda normale döner. Tedavi kessenizde, kesmesenizde insanın ölüm saati bellidir. Ne bir dakika ileri,ne bir dakika geridir. Siz tedavinizi devam ettirin

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 4 saat önce yazdı:

Toplam çalışmama süresi ne kadar? Benim duyumum adalet bakanlığı asgari ücret ile calisilmissa ihraç sürecinde, toplam paradan asgari ücret tutarında kesinti yapıyor. O kesintileri dava açarak alıyorsun. Bir cezaevi sağlık memuru 2 yıl ihraç kaldıktan sonra iade oldu. Sigortasız çalışmış o boşlukta. İade olduğunda eksiksiz parasını almış. Zannedersem sigortalı çalışmak kesintiye neden oluyor.

Sigortalı çalışırsan iade olunca çalıştığım kadarmi kısım kesiliyor onu biliyorum ben şuan dükkan isletiyorum sırf bağkur ödemesi olmasın diye emekli olan amcamın üzerine yaptım 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...