İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
perde1un, 28 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar ne yapalım şimdi? Bu ilave tedbirler adına red aldık, ne yapacağız idare mahkemesine başvurmaya değer mi? Oluru var mı? Öneriniz (her kafadan değil tabii gerçekten bu işe kafa yormuş arkadaşlara sesleniyorum) nedir, nasıl bir yol izlenmeli? Hemen herkes için olabilecek bir bilen cevabı bekliyorum

Avukatlara para yedirmeden idare mahkemesine basit bir dilekçeyle başvuru yapilabilir (hiç başvurmamaktan iyidir) yahut belki @Muhreç Hakime makul bir fiyat karşılığında başvuracaklara dilekçe konusunda yardımcı olmak isteyebilir.

Mevcut konjonktürde olumlu sonuç alınma ihtimali düşük gibi gözükse de öğretmen-akademisyen ihraclari için mahkeme yolunu izlemek bir maddi külfeti olsa da elzem gibi gözüküyor zira bence ilave tedbirler (kamuda hiçbir şekilde istihdam edilememe vb) daha çok bu kesimin geleceğini etkiliyor (eski güvenlik mensupları da başvurabilir tabiki ama mevcut konjonktürde bu kesimin olumlu sonuç alma ihtimali eski ogretmen-akademisyenlere göre daha düşük gibi geliyor bana. Belki konjonktür bilahare bir nebze değişirse eski güvenlik mensuplarının da bu konuda önleri açılabilir, bu durumda da ah keşke zamanında basvursaydik filan diyenler olabilecektir).

Bu arada, ilave tedbirlerle ilgili olarak hiçbir kurumdan olumlu yanıt gelmeyeceğini düşünüyorum, hepsi topu idare mahkemesine atacak gibi gözüküyor. Tahminimin aksi bir gelişme olursa, lütfen burada paylasin.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Ek tedbirler için herkese ret verilmiş. Ohal komisyonu kararıyla iade olan arkadaşıma da ret vermiş MEB

@Aysegul Oz 

Ek tedbirler için herkese ret verilmiş. Ohal komisyonu kararıyla iade olan arkadaşıma da ret vermiş MEB

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Denizyildizi hocam çok üzüldüm gerçekten. Ama önce sağlık insallah eşiniz en kısa zamanda iyileşir. Bizlerde eninde sonunda döneceğiz zaten. Kalbinizi lütfen ferah tutun ailenize sımsıkı sarılarak bu süreci sağ salim atlatın.allaha emanet olun ümidinizi kesmeyin lütfen. Sağlıcakla kalın. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tek tük de olsa bir çok kurumdan sonuçlar buraya yansıyor. YÖK çok sessiz. En son @chosenOne675 iade olmuştu. Acaba yök den kaç kişi bekliyordur. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi geceler,

İlave tedbir konusunda ret alanlar olası ret nedeniyle idare mahkemesine başvurup harç ve vekalet ücreti ödememek adına ilk önce ombudsmana başvurabilirler. Ombudsman başvurusu idare mahkemesine başvuru için var olan 60 günlük süreyi durdurmaktadır.

Olurya ombudsmandan ret gelirse süre yeniden başlar. Mahkeme aşamasını yeniden değerlendirebilirsiniz. Geçen zaman içinde başka gelişmelerde olabilir.

Ayrıca kurumların verdiği ret yanıtlarında sebep ve başvuru yolu belirtilmesi zorunludur. Paylaşılan metinlerde bu kısımları göremedim. En azından buradan hareketle dahi zaman yada sonuç açısından  netice alınabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14 dakika önce yazdı:

İyi geceler,

İlave tedbir konusunda ret alanlar olası ret nedeniyle idare mahkemesine başvurup harç ve vekalet ücreti ödememek adına ilk önce ombudsmana başvurabilirler. Ombudsman başvurusu idare mahkemesine başvuru için var olan 60 günlük süreyi durdurmaktadır.

Olurya ombudsmandan ret gelirse süre yeniden başlar. Mahkeme aşamasını yeniden değerlendirebilirsiniz. Geçen zaman içinde başka gelişmelerde olabilir.

Ayrıca kurumların verdiği ret yanıtlarında sebep ve başvuru yolu belirtilmesi zorunludur. Paylaşılan metinlerde bu kısımları göremedim. En azından buradan hareketle dahi zaman yada sonuç açısından  netice alınabilir.

Sadece bir ingilizce öğretmeni, hukuk özürlü biri olarak en baştayım: Nasıl? ? ? ? 

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 29 dakika önce yazdı:

İyi geceler,

Normalde idareyle yaşanan herhangi bir anlaşmazlıkta ombudsmana başvuru yapılabilir ama bu konuda ombudsman yolunun açık olduğundan emin misiniz? Zira açık hüküm var, kurum kararına karşı idare mahkemesine gidilebilir deniyor.İlave tedbirlerle ilgili kanun maddesinin ilgili hükmünü aşağıda sunuyorum:

(7) Kamu kurum ve kuruluşlarının kararlarına karşı Hâkimler ve Savcılar Kurulunca belirlenecek Ankara idare mahkemelerinde iptal davası açılabilir.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Galiba gençlik ve spor bakanlığı nadan tek ihraç benim 

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Soner, 16 dakika önce yazdı:

Galiba gençlik ve spor bakanlığı nadan tek ihraç benim 

Ben de şehrimde tek ihracım diye düşünüyorum ? görev yerim başkaydı ama... CHP heyeti gelmiş haberim olmadı, sadece 1 öğretim görevlisi ile görüşmüşler, başka katılım yok

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Denizyildizi hocam Allah size ve eşinize acil şifalar versin umarim iyisinizdir moralinizi bozup vücut direncinizi düşürmeyin ki kolay atlatasınız hastalığı bazen bütün zorluklar üst üste geliyor sonu aydınlık olsun inşallah komisyon sonucu için yapılması gerekenleri yapip kendinizi yipratmadan bekleyin herşey olacağına varıyor çünkü değiştiremiyeceğiniz durumlar için kendinizi üzmeyin lütfen çocuklarinızı ve eşinizi düşünün size ihtiyacları var Allah yâr ve yardımcınız olsun canim hocam bir gün gelecek tüm sıkintilar bitecek inşallah o günler yakın olsun

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...