İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Whipper, Bir saat önce yazdı:

Başvurmadan şerhi kaldırılan ilk defa duyuyorum sayın Rapunzel.Pasaport alma veya yurtdışına çıkış deneyiminiz oldu mu acaba?

İhrac olduğumuzda mesaj gelmisti telefonuma pasaportunuz kisitlanmistir diye. Sonra bu sene kontrol edince pasaportum edevletten acik ve kullanilir gorunuyordu suresi vardi cunku hala. Esimle basvururken her ihtimale karsi ben de dilekce vereyim dedim sizinki zaten acik dediler. Bugun de esim tekrar sormus evet acik kullanabilir demisler tekrar. Yurtdışına cikmayi denemedim ama.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 12 dakika önce yazdı:

İhrac olduğumuzda mesaj gelmisti telefonuma pasaportunuz kisitlanmistir diye. Sonra bu sene kontrol edince pasaportum edevletten acik ve kullanilir gorunuyordu suresi vardi cunku hala. Esimle basvururken her ihtimale karsi ben de dilekce vereyim dedim sizinki zaten acik dediler. Bugun de esim tekrar sormus evet acik kullanabilir demisler tekrar. Yurtdışına cikmayi denemedim ama.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.İhraçlar arasında istisna sayılabilir bu durum.Şanslısınız.Biz dilekçe sonucu bekliyoruz iki aydır.Süresi dolmuş yeşil pasaportum var.Ama sistemde görünmüyor tabi.

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Whipper, 9 dakika önce yazdı:

Bilgilendirme için teşekkür ederim.İhraçlar arasında istisna sayılabilir bu durum.Şanslısınız.Biz dilekçe sonucu bekliyoruz iki aydır.Süresi dolmuş yeşil pasaportum var.Ama sistemde görünmüyor tabi.

Biz de esim icin alti aydir bekliyorduk dilekce sonucunu bugun gidince olumsuz karar verildiğini ogrennce uzulduk biraz. Dava soruşturmasi falan yok bildigimiz cunku. Ama gorevli memur itiraz dilekçesi yazin bu sekilde tahditi kalkanlar da oldu demis.

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 22 dakika önce yazdı:

Biz de esim icin alti aydir bekliyorduk dilekce sonucunu bugun gidince olumsuz karar verildiğini ogrennce uzulduk biraz. Dava soruşturmasi falan yok bildigimiz cunku. Ama gorevli memur itiraz dilekçesi yazin bu sekilde tahditi kalkanlar da oldu demis.

Bende bugün yaptım başvurumu (İst). Görevli, sürecin 2,5 ay gibi bir zaman alacağını ve sonucun adresime gönderileceğini söyledi.Sonucun olumsuz  olabileceğini hiç bilmiyordum. Umarım sizin sorun çözülür ve benim tahdit de kalkar.Yurt dışına çıkmayacak olsamda yasağın kalkması şu süreçte az da olsa bir moral olacak. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 14 dakika önce yazdı:

Bende bugün yaptım başvurumu (İst). Görevli, sürecin 2,5 ay gibi bir zaman alacağını ve sonucun adresime gönderileceğini söyledi.Sonucun olumsuz  olabileceğini hiç bilmiyordum. Umarım sizin sorun çözülür ve benim tahdit de kalkar.Yurt dışına çıkmayacak olsamda yasağın kalkması şu süreçte az da olsa bir moral olacak. 

Umarim hepimizin ustunden kaldirirlar bu esareti. İnsan kapana kısılmış gibi hissediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

karar yok mu

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm forum sakinleri, Açıköğretim  ikinci üniversite için tavsiyeleriniz var mı? Aslında hazır psikolojim bozukken psikoloji okurum diyodum ama kaldırılmış. Zaten eleştiriliyordu açıköğretim programında olması. Ne okusam acaba , ?dört yıldır kendimi ve olanları okumaktan sıkıldım  ?

sendika 672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Angel, 33 dakika önce yazdı:

Slm forum sakinleri, Açıköğretim  ikinci üniversite için tavsiyeleriniz var mı? Aslında hazır psikolojim bozukken psikoloji okurum diyodum ama kaldırılmış. Zaten eleştiriliyordu açıköğretim programında olması. Ne okusam acaba , ?dört yıldır kendimi ve olanları okumaktan sıkıldım  ?

Bilgisayar üzerine bir şeyler okuyabilirsiniz. Üzerine DGS'de başarılı olursanız, bilgisayar mühendisliğine geçiş de yapabilirsiniz.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adelet okusak sonra hukuğa gecsek olurmuki? Lazim olacak red alirsak nasil olsa 5-10 sene daha surer bizim isler , o zamana kadar Avukat olur kendi davamiza bakariz, avukat ucretinden yirtariz boylece. 

15 sene universitede hocalik yaptik hayrini goremedik belki ogrencilik işimize yarar...  

Güncelleme • • communication
  • Beğeni 5
  • Onaylama 1

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 51 dakika önce yazdı:

Adelet okusak sonra hukuğa gecsek olurmuki? Lazim olacak red alirsak nasil olsa 5-10 sene daha surer bizim isler , o zamana kadar Avukat olur kendi davamiza bakariz, avukat ucretinden yirtariz boylece. 

15 sene universitede hocalik yaptik hayrini goremedik belki ogrencilik işimize yarar...  

O da olur hocam. 

Ama bu iki dalda da DGS'de ciddi rekabet var. Hukuk da Bilgisayar da kendi alanlarında ilk dereceleri kapatıyor. Örneğin İstanbul'da devlette hukuk ya da bilgisayar okumak istiyorsanız, ilgili alanlarda ilk 200'e girmek gerekiyor.

Olmasa da adalet okurken öğreneceğiniz hukuk bilgisi ya da bilgisayar okurken alacağınız bilgisayar bilgisi oldukça değerlidir.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...