İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Angel, 10 saat önce yazdı:

Slm forum sakinleri, Açıköğretim  ikinci üniversite için tavsiyeleriniz var mı? Aslında hazır psikolojim bozukken psikoloji okurum diyodum ama kaldırılmış. Zaten eleştiriliyordu açıköğretim programında olması. Ne okusam acaba , ?dört yıldır kendimi ve olanları okumaktan sıkıldım  ?

Günaydın, bence vaktinizi hiç boşa öldürmeyin, imkaniniz varsa yüksek lisans yapın, size daha çok şey katacaktır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 3 saat önce yazdı:

Ata AÖF te yeni açılan bilgisayar programcılığı bölümünü tavsiye ederim hocam bu bölüm yerine.Hem dgs de geçiş alanı bu bölümden çok daha fazla hem de bu bölümden mezun olanlara teknikerlik ünvanı veriliyor

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Ata AÖF’nin  sayfasını inceledim.Güzel bir bölüm aslında.İki yıllık(Önlisans) aöf programı.Tekniker ünvanı alıyor diplomayla.Yıllık 650 tl civarı döküman ücreti var.Piyasada ne kadar işe yarar bilinmez ama denenebilir.Belki de yükseklisans yapmak daha mantıklı olabilir.

Güncelleme • • Whipper

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Niksiz hocam o bölümden mühendisliğe dgs ile geçiş imkanı var. 

Leviathan, 44 dakika önce yazdı:

Günaydın, bence vaktinizi hiç boşa öldürmeyin, imkaniniz varsa yüksek lisans yapın, size daha çok şey katacaktır. 

Bu da katabilir tabii. Ama alana bağlı. Kamu yönetimi ya da maliye yüksek lisansı hiç bir işe yaramayacaktır. 

Whipper, 37 dakika önce yazdı:

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Ata AÖF’nin  sayfasını inceledim.Güzel bir bölüm aslında.İki yıllık(Önlisans) aöf programı.Tekniker ünvanı alıyor diplomayla.Yıllık 650 tl civarı döküman ücreti var.Piyasada ne kadar işe yarar bilinmez ama denenebilir.Belki de yükseklisans yapmak daha mantıklı olabilir.

Hocam burada olay yeni bir iş alanı. Özellikle alanı severseniz özel sektörde iş imkanı her zaman mevcut. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

@Niksiz hocam o bölümden mühendisliğe dgs ile geçiş imkanı var. 

Bu da katabilir tabii. Ama alana bağlı. Kamu yönetimi ya da maliye yüksek lisansı hiç bir işe yaramayacaktır. 

Hocam burada olay yeni bir iş alanı. Özellikle alanı severseniz özel sektörde iş imkanı her zaman mevcut. 

Açıköğretim, uzaktan eğitim vb ile hic kimse iyi bilgisayarcı, hukukçu vb. olamaz diye düşünüyorum. Her taraf bilgisayarcı dolu, kuzen özel üniversitede bilgisayar mühendisliği okudu, iş bulamadı, zar zor çok cüzi bir maasla bilgisayar alim-satimi yapan bir yere girdi. Amaç meslek sahibi olmaksa, sağlıkla ilgili alanlar daha mantıklı olacaktır. @Angeleski MEB personeli olduğuna göre zaten bir lisans diploması var. Halihazırda lisans diploması olan birinin çok seçkin bir eğitim kurumuna girmedikce ikinci bir lisans diploması almasına bence pek gerek yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 11 dakika önce yazdı:

Açıköğretim, uzaktan eğitim vb ile hic kimse iyi bilgisayarcı, hukukçu vb. olamaz diye düşünüyorum. Her taraf bilgisayarcı dolu, kuzen özel üniversitede bilgisayar mühendisliği okudu, iş bulamadı, zar zor çok cüzi bir maasla bilgisayar alim-satimi yapan bir yere girdi. Amaç meslek sahibi olmaksa, sağlıkla ilgili alanlar daha mantıklı olacaktır. @Angeleski MEB personeli olduğuna göre zaten bir lisans diploması var. Halihazırda lisans diploması olan birinin çok seçkin bir eğitim kurumuna girmedikce ikinci bir lisans diploması almasına bence pek gerek yok. 

Hocam bilgisayar ile ilgili kısma genel olarak katılıyorum. İlgi ve emek verilmedikçe örgün eğitimde bile pek bir fayda alınmıyor (bizzat tanıdığım çok zeki bilkent ve odtü mezunu olan ve çok kötü işlerde çalışan kişiler var). Zira bu alan öğretilen değil öğrenilen bir alan. Ama meraklı kişilerin bu alanda formal bir eğitim almadan da çok başarılı olduğuna şahit oldum. Özellikle bilgisayarı kurcalamaya meraklı olanların siber güvenlik, ağ yöneticiliği gibi alanlarda; yazılıma ilgi duyanların da mobil uygulama, web uygulamaları geliştirme gibi alanlarda çok başarılı olduğunu gördüm. Tabii ki bir ODTÜ'lü bir Boğaziçi'li gibi çok ekstrem alanlara yönelemeyecektir ama yine de iş imkanı çıkacaktır. Sağlık alanında ise tıp, dişçilik gibi bir bölüm okunmadığı sürece (hemşirelik, görüntüleme vb. alanlarda okununca) iş imkanları bizim durumumuzdaki kişiler için yine asgari ücretin bir tık üstü olacaktır. E bilgisayar da bunu sağlıyorsa, o zaman sağlığa göre tercih edilmemesinin bir sebebini göremiyorum. Adaletten hukuka gelince hocam burada illa meslek sahibi olmak hedefleniyorsa, ben de tavsiye etmem, zira piyasa hukukçuya doydu. Ancak, eğer eski mesleğiniz hukuk ile ilgili ise (örneğin maliyecilik) nosyon kazanma adına faydalı olabiliyor. Diğer taraftan mesleğiniz ilgili değilse de en azından hukuki süreçleri daha iyi öğrenme adına faydası var. Hiç olmazsa uyap nedir, dilekçe nasıl yazılır, temel hukuk alanları (özel hukuk-kamu hukuku) gibi bilgiler alınacaktır. Yoksa çok girişken değilseniz, çevreniz çok geniş değilse, hukuk mezuniyeti size paralı bir meslek getirmeyecektir. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Angel, 12 saat önce yazdı:

Slm forum sakinleri, Açıköğretim  ikinci üniversite için tavsiyeleriniz var mı? Aslında hazır psikolojim bozukken psikoloji okurum diyodum ama kaldırılmış. Zaten eleştiriliyordu açıköğretim programında olması. Ne okusam acaba , ?dört yıldır kendimi ve olanları okumaktan sıkıldım  ?

hocam benim size tavsiyem önce bütün bölümlere  bir göz atın. Hangi alana ilginiz varsa o alanda başlayın derim. Yoksa oturup ders çalışması sıkıcı oluyor. Ben önce sosyolojiye başlamıştım çok sıkıcı geldi, oturup çalışamadım. Oradan kaydımı sildirdim. Daha sonra ilahiyata başladım, bu bölümü çok sevdim bana çok iyi geldi. bu sene                        bitirip dgs ye girecektim birinci dönem ameliyat oldum sınavlara giremedim kaldım.Amacım uzaktan eğitimle dört yıla tamamlamak inşallah. boş durmak çok kötü. okuyarak kendimi oyaladım hem de bir sürü şey öğrendim.

Hangi bölüm olursa olsun vakti olan herkese şiddetle okumayı tavsiye ederim.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, komisyonu ben de arıyorum sürekli telefonu açan olmadı. Esnek çalışma saatiyle ilgili bilgi almak için arıyorum. Eğer somut bir cevap alabilirsem foruma yazacağım da bunlar dükkanı komple kapattılar sanırım zira o kadar aradım ki komisyonun çaycısı bile telefonu duymamış olamaz. 

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@GamerTeacher63 dün aradım açtılar 5 dk önce gene aradım gene açtılar komisyon çalışmaya devam ediyor dedi 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 1 saat önce yazdı:

Bilgisayar ile ilgili dediğiniz kısma kısmen katılıyorum şöyle ki bugünün en iyi hackerlarına bakın çoğu ilköğretim ortaokul mezunu lise bile bitirmemiş ama çocukluğundan beri bilgisayar ile haşr neşr olmuş başından kalkmamış kod yazmayı vs hep başkalarından öğrenmiş sonra kendini geliştirmiş kişilerdir bugün siz üniversitede yazılım mühendisliği de okusanız kendinizi yetiştiremedikten sonra bir halta yaramaz o yüzden önemli olan şey kendini yetiştirmesi insanın hocam.Ama bu sadece bilgisayar icin değil bugün sağlık hariç nerdeyse tüm bölümler icin geçerlidir hukuk bile bitirip avukat oldunuz mu kimse cengaver olmayan yeni bir avukata kolay kolay iş vermez Böyle bakmak lazım

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...