İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Karagöz, 29 dakika önce yazdı:

Komutanım, öyle demeyin lütfen bu bir bilim dalı. İnceliyor adamlar. "OHAL Komisyonu Dili ve Edebiyatı" ile beraber "OHAL Komisyonu Bilimi ve Mühendisliği" şeklinde geliştirilmesini bekliyorum ilgili bölümlerin. En son kendine ait bir fakültede toplanabilir bu bölümler.

Ben ohal komisyonunu anlayabilmenin disiplinlerarası bir bakış açısı gerektirdiği kanaatindeyim:)

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 15 dakika önce yazdı:

Ben ohal komisyonunu anlayabilmenin disiplinlerarası bir bakış açısı gerektirdiği kanaatindeyim:)

Atom fiziği ve profesörlüğe lanet okutan disiplinler mi bunlar hocam???

• Beğeni 1
  • Kahkaha 6

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 14 dakika önce yazdı:

Atom fiziği ve profesörlüğe lanet okutan disiplinler mi bunlar hocam???

670 KHK inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon kararı çıkanlara sms ile bildirseydi daha iyi olurdu aslında böyle her hafta boş boş ekrana bakıp incelemeye devam yazısı okumaktansa...

• Beğeni 2
  • Onaylama 6

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nnnkoc, 27.08.2020 - 09:36 yazdı:

Dosyama o kadar bakılmıyor o kadar bakılmıyor ki hâlâ 3 sene önce ikamet ettiğim adresim kayıtlı ??

Adresin bir önemi yok. Karar çıktıktan sonra kurumunuz mernis adresinize göre tebligat gönderiyor. Mernisteki adresinizde oturmuyorsanız kararınız açıklandıktan sonra ivedilikle cimere yazarak tebligatın gelmesini istediğiniz adresi beyan edenilirsiniz. Bu arada ihraç olduğunuz birimin bakanlığını arayarak da ilgili birimin tlf nosunu bulup inceleyebilirsiniz

672 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar aldığım duyuma(komisyondaki katip)göre komisyonda bazı bürolar virüsten dolayı kapatılmış komisyondaki birçok kişide virüs tespit edilmiş.Uzun bi zaman doğru dürüst karar göremeyebilirmişiz.Bir katipten söylenen şeyler bunlar inşallah yalandır diyim ne diyim ?

Bana demeyin şimdi telefonla aradık yarı zamanlı falan yok diye o telefondaki herkese kafasına göre cevap veriyor arkadaşlar.Pandemi ilk zamanları da tatil yok çalışıyoruz diyordu sürekli bir tane bile karar çıkmamıştı hatırlarsınız

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Üzülme 2
  • Katılmama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
geçer elbet..., 20 dakika önce yazdı:

Komisyon kararı çıkanlara sms ile bildirseydi daha iyi olurdu aslında böyle her hafta boş boş ekrana bakıp incelemeye devam yazısı okumaktansa...

Ben geçen sene böyle bir uygulama olmasını CİMER’den istedim, cevap değerlendireceğiz oldu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Komutanım, öyle demeyin lütfen bu bir bilim dalı. İnceliyor adamlar. "OHAL Komisyonu Dili ve Edebiyatı" ile beraber "OHAL Komisyonu Bilimi ve Mühendisliği" şeklinde geliştirilmesini bekliyorum ilgili bölümlerin. En son kendine ait bir fakültede toplanabilir bu bölümler.

"Kasabalı" zihniyetiyle işi küçümser gibi oldum meğer büyük bir bilim/ilim dalıymış Karagöz Hocam hatırlatmanız için teşekkürler?

• Beğeni 1
  • Kahkaha 3

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Evet hocam zaten başka yolu yok. Tek yol bu.

Şimdi başlarsanız 2 yıl adalet sürer, DGS ile hukuka geçtiniz mi en az 3 yıl da orası. Ama tabii DGS ile ilk yıl geçebilirseniz. Çok kolay değil. Ardından 1 yıl staj. Sonra da Bakanlığın izin vermesi. Çok zor hocam çok zor.

Ne önerirsiniz hocam bölüm olarak?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...