İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 30 dakika önce yazdı:

Bilgisayar ile ilgili dediğiniz kısma kısmen katılıyorum şöyle ki bugünün en iyi hackerlarına bakın çoğu ilköğretim ortaokul mezunu lise bile bitirmemiş ama çocukluğundan beri bilgisayar ile haşr neşr olmuş başından kalkmamış kod yazmayı vs hep başkalarından öğrenmiş sonra kendini geliştirmiş kişilerdir bugün siz üniversitede yazılım mühendisliği de okusanız kendinizi yetiştiremedikten sonra bir halta yaramaz o yüzden önemli olan şey kendini yetiştirmesi insanın hocam.Ama bu sadece bilgisayar icin değil bugün sağlık hariç nerdeyse tüm bölümler icin geçerlidir hukuk bile bitirip avukat oldunuz mu kimse cengaver olmayan yeni bir avukata kolay kolay iş vermez Böyle bakmak lazım

OHAL KHK'ları ile ihraç olan 125 bin küsür memurun büyük çoğunluğu avukatlardan daha güzel dilekçe yazabildiğini eminim. Mesela yeni avukatların bir çoğu dilekçe yazmasını beceremezler. Biz hamdık, piştik tam olduk...

• Beğeni 4
  • Kahkaha 2
  • Onaylama 2

701 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son kararı gelen arkadaşlardan tarih ve sayı paylaşan olsa da son durumu görebilsek

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sherlock Holmes, 13 dakika önce yazdı:

OHAL KHK'ları ile ihraç olan 125 bin küsür memurun büyük çoğunluğu avukatlardan daha güzel dilekçe yazabildiğini eminim. Mesela yeni avukatların bir çoğu dilekçe yazmasını beceremezler. Biz hamdık, piştik tam olduk...

Memuriyetin de vermiş olduğu bilgi ile dilekçe yazmayı öğrendik; ama, hukuk çok farklı bir şeydir. Yetkim olsa bu ülkede her öğrenciye ciddi hukuk eğitimi verdirirdim. Açık öğretim adalet okumak çok zahmetli bir iş değil. Kaderdaşların okumasını tavsiye ederim.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

herkese mutlu ve huzurlu günler..

esnek çalışma genelgesi sonrası tüm kurumlar bakanlık Olur'ları alarak asgari görevlerini aksatmayacak şekilde personel sayısını azaltamaya başladı..

komisyon da bu süreçte personel olarak azalma yaşayacaktır...

ayrıca çay kahve servisi bile kamu kurumlarında yeni bir emre kadar yasaklandı...

sonuç olarak gecikme olacağı aşikar ama her şeyin hayırlısı...

terör örgütleriyle alakası olmayan tüm masumlar umarım geçte olsa görevine döner...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Angel, 11 saat önce yazdı:

web tasarımı ve kodlama diye bir bölüm var kolay mıdır acaba yüzeysel bilgisiyar bilgisi olan birisi için

Bu size bağlı. Dillerin hepsinde bir programlama mantığı var. birinde çok kolay yaptığın işi diğerinde çok zor yapabilirsiniz. Artık bu sizdeki yeteneğe ve ilgiye bağlı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Linkleri bırakayım. Belki birisinin işine yarar.

https://www.hackerrank.com/?utm_expid=.2u09ecQTSny1HV02SEVoCg.0&utm_referrer=https%3A%2F%2Feksisozluk.com%2Fkod-yazmaya-baslayacaklara-tavsiyeler--4797636%3Fp%3D52

https://edabit.com/ kod pratiği yapmanız için güzel bir site

https://www.w3schools.com/ üniversite ayarında bir site 

Youtube

freecodecamp

codeacademy kanallarında çeşitli uygulamalar var.

Üniversiteye gitmeniz size mutlaka bir fayda sağlayacaktır. Fakat kaynakların %97 si yabancı .Upper-intermediate bir ingilizce ile online olarak çalışabilirsiniz.

Ya da youtube dan türkçe tercüme edilen videolarla çalışabilirsiniz. Ama her kanal için Türkçe translator desteği olmuyor. İzlenme sayısı yüksek olan videolarda Türkçe desteği var.

Son olarak herkesin portfolyo sunu sergilediği ve iş bulabildiği bir site

https://codepen.io/

Sizi işe alacak olanlar burada yazdığınız / ortaya koyduğunuz işlere bakıyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 9 dakika önce yazdı:

Bu size bağlı. Dillerin hepsinde bir programlama mantığı var. birinde çok kolay yaptığın işi diğerinde çok zor yapabilirsiniz. Artık bu sizdeki yeteneğe ve ilgiye bağlı.

Katılıyorum. Gözlemim bazı insanlar programlamaya kendisi yatkın oluyorlar. Kendi kendine herşeyi deneyerek öğreniyor. Genelde de iyi kazanıyor.

Sayın @Angel, bahsettiğiniz bölüm kendinizi geliştirmek için biraz motivasyon kaynağı olacaktır. Gerekli bilgileri bir arada bulmanız için iyi olabilir. Ama asıl önemli olan bilgileriniz ve bu mesleğe yatkınlığınızdır. Herşeyi kendi kendinize öğreneceksiniz zaten. O yüzden tavsiye ederim. Ama bu işi sevip sevmediğinize karar vermek istiyorsanız öncesinde kendiniz Python öğrenmeyi deneyin. Sıkıcı gelip gelmeyeceğini görmüş olursunuz.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, Bir saat önce yazdı:

@GamerTeacher63 dün aradım açtılar 5 dk önce gene aradım gene açtılar komisyon çalışmaya devam ediyor dedi 

Üstat, komisyonda mı görevlisiniz? ?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, Bir saat önce yazdı:

Bilgisayar ile ilgili dediğiniz kısma kısmen katılıyorum şöyle ki bugünün en iyi hackerlarına bakın çoğu ilköğretim ortaokul mezunu lise bile bitirmemiş ama çocukluğundan beri bilgisayar ile haşr neşr olmuş başından kalkmamış kod yazmayı vs hep başkalarından öğrenmiş sonra kendini geliştirmiş kişilerdir bugün siz üniversitede yazılım mühendisliği de okusanız kendinizi yetiştiremedikten sonra bir halta yaramaz o yüzden önemli olan şey kendini yetiştirmesi insanın hocam.Ama bu sadece bilgisayar icin değil bugün sağlık hariç nerdeyse tüm bölümler icin geçerlidir hukuk bile bitirip avukat oldunuz mu kimse cengaver olmayan yeni bir avukata kolay kolay iş vermez Böyle bakmak lazım

Bu dediğiniz durumda zeka faktoru devreye giriyor diye düşünüyorum. Hiç ilkogretim mezunu hacker tanımadım ama bazı bildiğim bilgisayar dehaları (Steve Jobs, Bill Gates, Türklerden Sidar Şahin) üniversite terk. Bilgisayarda dediğiniz tarzda hacker olup harikalar yaratmak vasat zekada bir insanın yapabileceği bir iş değil kesinlikle. Bilgisayarcı değilim ama iyi bir bilgisayarci olmak icin sadece ilgi, kaliteli eğitim, çalışma ve sabir yeterli olmuyor, yetenek ve zeka da çok önemli. Dediğim gibi, kuzenim diplomayı aldı (özel üniversitede aldığı eğitimin kaliteli olduğunu da iddia ediyor) ama aldığı kağıt parçası pek bir işine yaramadı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 11 dakika önce yazdı:

Steve Jobs, Bill Gates, Türklerden Sidar Şahin)

Hocam buna Mark Zuckenberg'i de ekleyebiliriz ?  Ama ufak bir ekleme ile. Gates ve Zuckenberg Harvard, Sidar Şahin ise Boğaziçi terk. Yani zaten üstün zekalı insanlar bunlar. Alacaklarını almışlar okuldan. Mezuniyeti beklemek yerine girişimci olmuşlar. Jobs ise fukaralıktan dolayı terk etmiş ama dersleri takip etmiş.

Bilgisayar ile az/çok ilgilenmiş biri olarak şunu diyebilirim: bilgisayarın çoğu merak ve çalışma, yine önemli bir kısmı ise zekadır. Zekasız bilgisayar öğrenilir, ama çalışma ve merak olmadan çok çok zor. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...