İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
vergici672, 12 dakika önce yazdı:

Hocam buna Mark Zuckenberg'i de ekleyebiliriz ?  Ama ufak bir ekleme ile. Gates ve Zuckenberg Harvard, Sidar Şahin ise Boğaziçi terk. Yani zaten üstün zekalı insanlar bunlar. Alacaklarını almışlar okuldan. Mezuniyeti beklemek yerine girişimci olmuşlar. Jobs ise fukaralıktan dolayı terk etmiş ama dersleri takip etmiş.

Bilgisayar ile az/çok ilgilenmiş biri olarak şunu diyebilirim: bilgisayarın çoğu merak ve çalışma, yine önemli bir kısmı ise zekadır. Zekasız bilgisayar öğrenilir, ama çalışma ve merak olmadan çok çok zor. 

Başkalarını da ekleyebilirsiniz tabiki, Zuckerberg esasen iş yoğunluğundan dolayı öğrenimine ara vermiş gibi oldu, üniversite eğitimine bilahare dvm eder mi bilinmez. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, Bir saat önce yazdı:

Bilgisayar ile ilgili dediğiniz kısma kısmen katılıyorum şöyle ki bugünün en iyi hackerlarına bakın çoğu ilköğretim ortaokul mezunu lise bile bitirmemiş ama çocukluğundan beri bilgisayar ile haşr neşr olmuş başından kalkmamış kod yazmayı vs hep başkalarından öğrenmiş sonra kendini geliştirmiş kişilerdir bugün siz üniversitede yazılım mühendisliği de okusanız kendinizi yetiştiremedikten sonra bir halta yaramaz o yüzden önemli olan şey kendini yetiştirmesi insanın hocam.Ama bu sadece bilgisayar icin değil bugün sağlık hariç nerdeyse tüm bölümler icin geçerlidir hukuk bile bitirip avukat oldunuz mu kimse cengaver olmayan yeni bir avukata kolay kolay iş vermez Böyle bakmak lazım

Bende bu sene adalet okumayı düşünüyordum. İki yıldır sosyal hizmet öğrencisiyim. Çok sıkıcı geldi. Çalışamıyorum. Adalet bitirip avukat olmak çok zor mu acaba? Yada iş bulmada sıkıntı yaşamamak için hangi bölüm okunmalı arkadaşlar?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ohal komisyonu na ek belge göndermem gerekiyor.

Valilik binasına göndereceğim belge ve komisyon başvuru numarası ile birlikte gidip başvurmam yeterli olur mu ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
werwer, 9 dakika önce yazdı:

Valilik binasına göndereceğim belge ve komisyon başvuru numarası ile birlikte gidip başvurmam yeterli olur mu ?

Evet hocam zaten başka yolu yok. Tek yol bu.

Guardiann, 10 dakika önce yazdı:

Bende bu sene adalet okumayı düşünüyordum. İki yıldır sosyal hizmet öğrencisiyim. Çok sıkıcı geldi. Çalışamıyorum. Adalet bitirip avukat olmak çok zor mu acaba? Yada iş bulmada sıkıntı yaşamamak için hangi bölüm okunmalı arkadaşlar?

Şimdi başlarsanız 2 yıl adalet sürer, DGS ile hukuka geçtiniz mi en az 3 yıl da orası. Ama tabii DGS ile ilk yıl geçebilirseniz. Çok kolay değil. Ardından 1 yıl staj. Sonra da Bakanlığın izin vermesi. Çok zor hocam çok zor.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer, 10 dakika önce yazdı:

En son İstanbul valiliği benden komisyon başvuru numarasını da istememişti. Dilekçem normal dilekçe gibi genel evraka kayit edilmisti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bunu da bırakalım. Hala aklında şüphesi olanlar için :

https://stackoverflow.com/jobs?id=286140&pg=2

Adamların sağladıkları imkanlara bakmanız yeterli. Firmaların standartları da aşağı yukarı böyle. Maddi imkanlar çok fazla.

Yeter ki sen çalış,yaz diyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hala incelemeye devam ke 4 yıl inceleyip bulamadıkları ne olabilir..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

O değil de OHAL Komisyonu Personelliği bölümü açılsa da okusak hep birlikte. Daha tatlı meslek olamaz günümüzde sanırım. 

Valla işin hiçbir karmaşası zorluğu riski yanlış yapma korkusu vs yok? zaten belli neyin ne olacağı altına  imza atmayı öğrenmek için valla bende okurdum hatta yüksek ordinaryüs müsteşar bölge müfettişi olurdum azmimle?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komutanım, öyle demeyin lütfen bu bir bilim dalı. İnceliyor adamlar. "OHAL Komisyonu Dili ve Edebiyatı" ile beraber "OHAL Komisyonu Bilimi ve Mühendisliği" şeklinde geliştirilmesini bekliyorum ilgili bölümlerin. En son kendine ait bir fakültede toplanabilir bu bölümler.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...