İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Santos689 aldıkları beddua ve küfürler yedi cedlerini gecindirecek kadar çok. Elbet bir gün hesap verecekler.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, Bir saat önce yazdı:

Pasaportunuzun eski yeni olması farketmiyor, yurt dışına tahdit olduğu sürece çıkamazsınız. 

Bulunduğunuz ilim nüfus müdürlüğüne gidin be hakkınızda taksit olup olmadığını öğrenin. Nadir de olsa bazı kişilere tahdit konmamış veya bir şekilde kalkmış olabiliyor. Eğer tahdit var ise tahditin kalkması için kısa bir dilekçe veriyorsunuz be varsa hakkınızdaki takipsizlik beraat kararlarını da ekleyin. 

Kalkması halinde eski pasaportunuz süresi geçmiş ise yeni pasaport çıkartabilirsiniz. Veya süresi geçerli bir pasaportunuz var ise büyük ihtimal onu kullanabilirsiniz. 

Tahdit olduğu sürece süresi geçerli pasaportunuz bile olsa yurtdışına çıkamazsınız. 

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bi sorum da; yeşil pasaportumun süresi geçmiş yeni alacagımiz pasaport yenileme mi oluyor yani yine yeşil yoksa herkesin aldığı pasaporta en baştan hiç yokmuş gibi mi başvuruyoruz acaba?

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese selam,

Konu dışı olacak ama pandemiden dolayı okulların durumunun ne olacağı belli değil. 6 yaşındaki cocugumuz için özel ders almayı düşünüyoruz. Para yabancıya gitmesin diye buraya yazıyorum. İstanbul Ümraniye'de özel ders verecek öğretmen varsa iletişime geçmek isterim.

670, adli/idari sor. yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kim, Bir saat önce yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bi sorum da; yeşil pasaportumun süresi geçmiş yeni alacagımiz pasaport yenileme mi oluyor yani yine yeşil yoksa herkesin aldığı pasaporta en baştan hiç yokmuş gibi mi başvuruyoruz acaba?

Süresi geçmemiş bile olsa yeşil pasaport maalesef artık iptal ve yenisini kendi üzerimizden alamıyoruz. Ama eşinizin hakkı var ise o şekilde başvurup alabilirsiniz. 

Normal bordo pasaport İçin ücret yatırıp başvuru yapabiliyorsunuz. Ama önce tahditin kaldırılması İçin dilekçe vermeniz gerekiyor. Bu süre ile göre değişmekte. 

E devlette ne yazdığına çok takılmayın bu arada. Tahdit kalktığı halde il ilçe nüfus müdürlüklerine gidin yazan var benim gibi ??‍♀️  

Önemli olan kaldırıldığının yazılı bir şekilde elinizde olması. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Eylül, 18 dakika önce yazdı:

Süresi geçmemiş bile olsa yeşil pasaport maalesef artık iptal ve yenisini kendi üzerimizden alamıyoruz. Ama eşinizin hakkı var ise o şekilde başvurup alabilirsiniz. 

Normal bordo pasaport İçin ücret yatırıp başvuru yapabiliyorsunuz. Ama önce tahditin kaldırılması İçin dilekçe vermeniz gerekiyor. Bu süre ile göre değişmekte. 

E devlette ne yazdığına çok takılmayın bu arada. Tahdit kalktığı halde il ilçe nüfus müdürlüklerine gidin yazan var benim gibi ??‍♀️  

Önemli olan kaldırıldığının yazılı bir şekilde elinizde olması. 

kendinizde yeşil pasaport alabilirsiniz...

eski pasaportunuzu kullanma durumu ise tahkikatlara bağlı...

ayrıca tahdit varsa tüm aile üyelerine de vardır eşiniz çocuğunuz vs..

yapmanız gereken öncelikle tahdit durumunu sorgulamak sizin ve aile fertleriniz için..

akabinde göreve başlama ya da kuruma atanma durumlarınız varsa onu sunmanız gerekiyor...

iade olmamış biri iseniz tahdit kaldırma daha karmaşık..

devam eden bir soruşturma olmaması ve gerekli yazışmalar neticesi olumsuz bir soruşturma gözükmemesi gerekiyor...

acil bir durumunuz yok ise şahsi fikrim; pasaport işini sonralara ertelemeniz...

NOT: iade olmama rağmen kurumum vs. netleşmediği için eski yeşil pasaportum hakkında hiç bir işlem yapamıyorum. Nüfus görüş sorabileceğim kurum yok diyerek kurumumun belli olmasını bekliyor.Kurumum belli olmasına müteakip dilekçe ile eski pasaportumu kullanmaya çalışacağım ya da yeniden pasaport başvurusu yapacağım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar, ikinci üniversite için görüşleriniz çok aydınlatıcı oldu teşekkür ederim .

Bir arkadaşımın okulundan bir iade haberi vereyim .Temmuz sonu sistemde görmüş,4 ay önce istifa ettiği sendika dışında başka bir kriteri yokmuş .200 tl almış ve seminer döneminde başlamış.Eşine red gelmiş.

sendika 672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 2 saat önce yazdı:

Bunlar görevini yapmıyor diye biz neler çekiyoruz 

Nasıl iğrenç bir yer denetleme yok hesap sorma yok 250 kişi ortalama 10bin TL alıyor desen aylık 2.5 milyon TL  ülkeyi zarara sokuyor  

Umarım aldıkları para burunlarından fitil fitil gelir yoksa ettiğim küfürleri duydukları yok

Daha benim kurum görüşü bile sorulmamış çalışmadan başlayınca emekli olurum herhalde

Arkadaşlar böyle durarak bekleyerek hiçbirşey elimizden gelmiyor artık birşeyler yapmalıyız hepimizin seneleri kayboluyor bu iş gereksiz şekilde çok uzadı bir şekilde sesimizi duyurmamız gerekiyor napabiliriz bi akıl birşeyler gerek ?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir zamanlar her cuma karar yayınlanirdi kimler iade olmuş diye merakla beklerdim o da alındı elimizden aylardır tam bu sene biter artık diyordum bir virüs eksikti seneye kalacak gibi kapanış 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Heygidi Hocam yabancı dil mi aldırmak istiyorsunuz? Yoksa bütün derslerden mi? 

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...