İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Vay arkadaş ne büyük suc islemisim kapısından dahi gecmedigim fetoden ihraç ol sonra da pasaport için saçma sapan şeylerle ugras ne diyelim hakkımızı öteki dünya dan hepsinden tek tek isteyeceğim 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Fetonun referans iyla işe girenler bile görevine döndü

Neye göre fetocu damgası vuruyorlar 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hep benzer şeyler yaşıyoruz. Beni de gören senin dava ne oldu diye soruyor dava yok diyorum dava acmadin mi diyorlar. Komisyon sonuclanmadan bişey yapamiyoruz diyorum. Oyle bekliyor musun diyorlar. Evet 4 senedir öyle bekliyorum elim kolum bagli açığa alınmadan atıldım hakkimda açılmış bir dava da yok. Bekliyoruz 4 senedir...

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

672 MEB 6 ay sendika adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ImJack, 3 saat önce yazdı:

Konu dışı:

"Yazma oğlum, sana ne? Kim ne anlayacak, ne çıkarım yapacak, saldıran da olacak canın sıkılacak, senin derdin sana yeter..." diyorum kendi kendime, yine dayanamıyorum. 

"Şuraya yazalım, buraya söyleyelim, şöyle olsun böyle olsun..." diyorsunuz. Ya Hu daha KHK nedir onu bilmeyen var bu ülkede. 4 yıl geçmiş, onlarca kararname yayımlanıp her yerde boy boy afişe edilmiş, yıl 2020'de bugün karşılaştığım vakaya bakın:

PTT'den kargomu teslim alacağım, kendi kendine homurdanıp söylenen PTT yetkilisine (ki daha önce konuşmuştum kendisiyle, KPSS'den 87 alıp atanamayan iktisatçı olduğunu, bu işten daha iyisine layık olduğunu beyan eden bir arkadaş):

"Kardeşim yat kalk şükret, bu işsizlikte işin var, paran var, dertlenme bu kadar, beterin beteri var, bak ben okul müdürüyken şimdi KHKlı bir öğretmenim" dedim. Cevaba inanamayacaksınız. 

"Ha evet KHK mı, orası zormuş ya sahiden, bizim bir arkadaş da PTT'den khkya geçti" abi zor burası"diyordu, tanırsın belki "...." adı" dedi. ??‍♂️

Ben orada iptal. 

Bu cahillerle dolu ülkede sen önce "KHK nedir, nasıl çıkar, neye yarar, neye zarar, nasıl kurtulunur? " adında bir kitap yazacaksın, sonra sağa sola ses getirme mesajları atacaksın. Zira zaten verilen mesaj komisyon ya da hükümeteyse Abdurrahman'ın Eşeği olmaktan öteye geçemeyiz. Akıllarında nasıl bir yol varsa öyle gidiyorlar. Beklemeye devam. 

Herkese saygılar. 

Yaprak döker bir yanım bir yanım bahar bahçe olay bu ,darbeden hemen sonraki 1 Eylül de ihraç oldum canım çok sıkkın yere göğe sığamıyorum biraz dikkatim dağılır diyerek sahile indim bi baktım herkesin keyfi yerinde? bir yanda topluca ihracın şokunu yaşayan insanlar diger tarafta bayram havasında insanlar??

• Beğeni 3
  • Üzülme 3
  • Onaylama 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ImJack, 4 saat önce yazdı:

Konu dışı:

"Yazma oğlum, sana ne? Kim ne anlayacak, ne çıkarım yapacak, saldıran da olacak canın sıkılacak, senin derdin sana yeter..." diyorum kendi kendime, yine dayanamıyorum. 

"Şuraya yazalım, buraya söyleyelim, şöyle olsun böyle olsun..." diyorsunuz. Ya Hu daha KHK nedir onu bilmeyen var bu ülkede. 4 yıl geçmiş, onlarca kararname yayımlanıp her yerde boy boy afişe edilmiş, yıl 2020'de bugün karşılaştığım vakaya bakın:

PTT'den kargomu teslim alacağım, kendi kendine homurdanıp söylenen PTT yetkilisine (ki daha önce konuşmuştum kendisiyle, KPSS'den 87 alıp atanamayan iktisatçı olduğunu, bu işten daha iyisine layık olduğunu beyan eden bir arkadaş):

"Kardeşim yat kalk şükret, bu işsizlikte işin var, paran var, dertlenme bu kadar, beterin beteri var, bak ben okul müdürüyken şimdi KHKlı bir öğretmenim" dedim. Cevaba inanamayacaksınız. 

"Ha evet KHK mı, orası zormuş ya sahiden, bizim bir arkadaş da PTT'den khkya geçti" abi zor burası"diyordu, tanırsın belki "...." adı" dedi. ??‍♂️

Ben orada iptal. 

Bu cahillerle dolu ülkede sen önce "KHK nedir, nasıl çıkar, neye yarar, neye zarar, nasıl kurtulunur? " adında bir kitap yazacaksın, sonra sağa sola ses getirme mesajları atacaksın. Zira zaten verilen mesaj komisyon ya da hükümeteyse Abdurrahman'ın Eşeği olmaktan öteye geçemeyiz. Akıllarında nasıl bir yol varsa öyle gidiyorlar. Beklemeye devam. 

Herkese saygılar. 

"Yaşar ne yaşar ne yaşamaz " misali...   ya da          " Olacak o kadar"  lık  sahneler yeminle...

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

sendika 672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 5 saat önce yazdı:

Ne sandı acaba KHK yı? ? KYK sandı herhalde. 

Ben de buna benzer şeyler yaşıyorum çoğunlukla, bir çok arkadaş da rastlamıştır bu tip insanlara. Bazı şeyleri hiç bilmiyorlar, bazı şeyleri de çok yanlış biliyorlar. 

6 ay önce dedemin cenazesine tanıdık bir kadın geldi. Bana, gelişme var mı, diye sordu. Yok, hala bekliyorum dedim. Seni niye atmışlardı dedi. Sendika üyeliğinden dedim. Eylem mi yaptın dedi ? Nasıl yani dedim, baya meydanlarda eylemler yapmışız, derslere de girmemişiz, güvenlik güçlerine karşı gelmişiz, ondan atılmışım sanıyor. O nereden çıktı diye sorduğumda, eski Türk filmlerindeki gibi pankart açıp grev yapan bir şey sanıyor sendikaları. Halbuki özellikle eğitim sendikaları son derece hareketsiz, eylem falan yapan bir oluşum değil. Belli sınırlar içinde o da yasal zaten, o ayrı konu ama biliyorsunuz ülkemizde sağ kesimin çoğu eylem konusuna soğuk bakar. Hep bir ortalık karıştırma olarak görür, bir çoğu da suç sanır. Velhasıl oturduğumuz yerde kağıt üzerinde sendika üyeliğim olduğu için atıldım ama kadın beni kriminal bir şey yaptım sanıyor ? Neyse, şunu da dedi aynı teyze banka kriteri olan KHK lılar için: Onlar da teröristlerin hesabına para yatırmasaymış, atılacaklar tabi ? Aynen şöyle bakıyorum o arada ? Teyze kendi hesaplarına yatırmışlar ne teröristi? - Kendi hesabına yatırsalar atarlar mı canım? Hesabına para yatırmak suç mu? 

Yanımızda annemin amcasının eşi de var. Beni her gördüğünde sorduğu, sizin mahkeme ne oldu? Sorusunu tekrarladı. Bin kere takipsizlik kararı verildi, dava açılmadı, mahkeme yok dememe rağmen ??‍♀️

Velhasıl bu tiplerin çoğuna asla anlatamayız derdimizi. Ben yıldım. Kaldı ki KHK nın anlamını bilecekler. Peh peh peh... 

Abartısız söylüyorum en az yüzde 50 si egitilmez bir ülkede yaşıyoruz. 

• Teşekkür 1
  • Onaylama 5

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dostlar sizlere önemli konuda bir kaç sorum olacaktı. Şimdi ben ret kararı sonrası idare mahkemesine dilekçe verdim. Ancak davayı 3 ncü md. gerekçesiyle ret ettiler. Bende düzelterek yeniden dilekçeyi verdim. Dava açılmış gözüküyor. Ancak dava açılış formunda hedef süre yazması gerekmiyor mu? Dilekçe bir daha ret olmaz umarım. Yoksa herşey bitiyor galiba. 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...