İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Günaydın. Duadan başka ne gelir ki elden ? Yaratıcıya ya da tabiata ...

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 5 saat önce yazdı:

Günaydın. Duadan başka ne gelir ki elden ? Yaratıcıya ya da tabiata ...

Artık totem, motem ne varsa diyorsunuz yani ? Göktengri'ye kadar gider artık bu ?

Güncelleme • • ImJack
  • Beğeni 1
  • Onaylama 2

"Quis custodiet ipsos custodes"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sennora, 10 saat önce yazdı:

Kriter olarak SGK dan red alan var mi?benimsendika ve SGK hala bekliyorum

SGK dan ret alanlar oldu ama tek kriter değildi yanında bir iki kriter daha vardi  misal bende sendika +SGK kaydından bekliyorum ama açık söyleyeyim umudum hiç yok gibi bende yukarıda ki arkadaş gibi düşünüyorum ret alırsam en geç önümüzdeki yaz ülkeyi terk edecegim bütün bir ömür bu saçmalığı bekleyemem esasen şerefsizlerin amacı da bu değil mi insanları oyalayarak hayatlarını karartmak bitirmek

• Beğeni 1
  • Katılmama 1

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben şeyi merak ediyorum, geçtiğim günlerde bir arkadaş "kimsenin geçim sıkıntısı yok mu?" gibilerden bir serzenişte bulunuyordu. Bakıyorum da millet ülkeden ayrılıp yurtdışına yerleşme planları yapıyor ? benim şuradan Bulgaristan'a gidip 2 gün tatil yapacak param hiç olmadı ? gitmeyi düşünenler bu konuda sağlam herhalde, maşallah diyeyim, gözüm yok, Allah daha çok versin ???

• Beğeni 2
  • Şaşırma 1
  • Onaylama 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ImJack, 21 dakika önce yazdı:

Artık totem, motem ne varsa diyorsunuz yani ? Göktengri'ye kadar gider artık bu ?

Lekum dînukum veliye dîn.” diyorum. Herkes inandığı gibi dua etsin.Bence o zaman dünya daha yaşanası olur .

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ImJack, 42 dakika önce yazdı:

Ben şeyi merak ediyorum, geçtiğim günlerde bir arkadaş "kimsenin geçim sıkıntısı yok mu?" gibilerden bir serzenişte bulunuyordu. Bakıyorum da millet ülkeden ayrılıp yurtdışına yerleşme planları yapıyor ? benim şuradan Bulgaristan'a gidip 2 gün tatil yapacak param hiç olmadı ? gitmeyi düşünenler bu konuda sağlam herhalde, maşallah diyeyim, gözüm yok, Allah daha çok versin ???

Size kesinlikle katılıyorum, ozellikle Avrupa ülkeleri şu an Türkler için aşırı pahalı. Çok zengin ya da çok iyi bir iş bulabilecek niteliklerde olmayanların yurtdışı macerasının sonu hüsran olabilir diye düşünüyorum. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 10 dakika önce yazdı:

Lekum dînukum veliye dîn.” diyorum. Herkes inandığı gibi dua etsin.Bence o zaman dünya daha yaşanası olur .

İşte o benim dinimde söyleniyor ? tabiata inanç başka bir teoist felsefenin konusu, bizz bilmiyorum ??

Leviathan, 11 dakika önce yazdı:

Size kesinlikle katılıyorum, ozellikle Avrupa ülkeleri şu an Türkler için aşırı pahalı. Çok zengin ya da çok iyi bir iş bulabilecek niteliklerde olmayanların yurtdışı macerasının sonu hüsran olabilir diye tahmin ediyorum. 

Onu da geçtim, "hooop ben geldimmm" diyemiyoruz ki, hesabında belli miktarlarda nakit olacak, döndüğünde devam edeceğin bir işin olduğunu belgelemeni istiyorlar... Kız arkadaşım onlarca defa pek çok Avrupa ülkesine gitti geldi, imanımız gevredi vize almak için, sorgular sualler... Haa kişi derse ki ben iltica edeceğim o başka ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ImJack, 27 dakika önce yazdı:

İşte o benim dinimde söyleniyor ? tabiata inanç başka bir teoist felsefenin konusu, bizz bilmiyorum ??

Onu da geçtim, "hooop ben geldimmm" diyemiyoruz ki, hesabında belli miktarlarda nakit olacak, döndüğünde devam edeceğin bir işin olduğunu belgelemeni istiyorlar... Kız arkadaşım onlarca defa pek çok Avrupa ülkesine gitti geldi, imanımız gevredi vize almak için, sorgular sualler... Haa kişi derse ki ben iltica edeceğim o başka ?

Zenginseniz dünyada asamayacaginiz vize bürokrasisi yoktur (pekcok ülke büyük miktarda yatırım yapan yabancıya oturma izni de saglayan yatirimci vizesi verir).

İltica demişsiniz, Suriyeliler niye iltica edemiyor acaba? Avrupa ülkeleri kolay kolay işine yaramayacak adamı ülkesine sokmaz. 

Gelisen/gelişmekte olan bir ülkeye gitseniz, oralarda da gelir seviyesi çok düşük; kaliteli mühendisleri bile neredeyse boğaz tokluğuna çalıştırıyorlar. 

Dolayısıyla, pasaporttan önce bana hakkım olan işimi geri versinler. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 24 dakika önce yazdı:

Merhaba @ImJack kaderdaşım,

Emin olun buradaki her 10 kişiden 9'unun geçim sıkıntısı var. Bu ülkeden ayrılıp gitmek isteyenler ise, zaten bu ülkede işlerine dönmeyi, ya da iş bulma ümidini yitirdikleri için planlar yapıyorlar. Buradaki "yurtdışı planı" yapan arkadaşlarımızın TATİL yapmayı düşündüklerini sanmıyorum. 

Hal öyle olunca insanların Tarık Bin Ziyad gibi, artık o noktadan sonra gemileri yakacaklarını değerlendirmek daha doğru bir yaklaşım olur.

Dileğim, herkesin hakkına kavuşması ve bu bu cennet vatana daha önceden olduğu gibi yine hizmet etmeye devam etmesi.

Bakın sayın dostum ben de "2 gün tatil bile" diyorum. Kaldı ki orada uzun vadeli kalma, barınma ve çalışma hakkı... Tüm bunlar emin olun Türkiye'de kalmaktan daha zor diyorum. Ekonomi avrupada bizden daha kötü durumdalar, adamlar belirli yatırım yapana kont, lord ünvanı, yerler, şatolar dağıtmaya başladı. Şu da var, bizde, şu an semt pazarındayım maskelisi maskesiz, cahili... Geçen gün haberlerde İspanyada yolda yürürken genç bir kızı çevirdi polis çat diye 3000 euro cezayı bastı. Oralarda da Hiçbir şeyin kolay olmadığı kanaatindeyim nacizane. 15 yıllık İngilizce öğretmeniyim, kalifiye olma konusunda datoelf, todei, ales her sınav türünden sağlam puanları var yine de elimde sağlam bir maddi güvence olmadan gidip oralarda birşey yapabileceğim kanaatinde değilim. İşime dönerim yurtdışı öğretmenlik sınavını veririm burada işim hala baki olur ancak öyle

Güncelleme • • ImJack

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...