İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

barvas, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama net bir bilgi bulamadım. Ceza mahkemesinden beraat aldım fakat savcı itiraz etti ve süreç şimdi istinafta. Komisyon hala incelemede. Komisyon beraat kararı kesinleşmesini mutlaka bekliyor mu yoksa ilk derecede alınan beraate göre karar verebiliyor mu? Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. 

kesinleşme önemli.istinaf bozabilir mantığıyla komisyonbekliyor olabilir.

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar tavsiye edebileceğiniz dizi var mı breaking bad prison break blindspot la gasa de panel bitti

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
istanbullu, 18.06.2021 - 14:22 yazdı:

Sayin forum sakinleri bir sorum olacak subat ayinda ankara 20. İdare mahkemesi red karari vermisti bende bunun uzerine on gun sonra verilen red kararina karsi istinafa itiraz ettim hazirladigim evraklari 20. İdare mahkemesine gonderdim 15 gun sonra gonderdigim evraklari UYAP da 20. İdare mahkemesinde son eklenen evrak olarak goruyorum . ancak istinaf mahkemesinde halen dava acilmadi bu normalmi yoksa burada da unutuldukmu.

Yorum yapacak varmi.

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
istanbullu, Bir saat önce yazdı:

Yorum yapacak varmi.

İtirazi yaptigin mahkeme bir ust mahkemeye itirazini bildirmek icin yapilan tebligatin suresini bekliyor olabilir. Teblig mazbatasini bekleyip sure dolduktan sonra itirazi ust mahkemeye gonderecektir.

701 Khk Adalet bakanlığı. Beraat kararı var. Klavye kursu mağduru.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
barvas, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama net bir bilgi bulamadım. Ceza mahkemesinden beraat aldım fakat savcı itiraz etti ve süreç şimdi istinafta. Komisyon hala incelemede. Komisyon beraat kararı kesinleşmesini mutlaka bekliyor mu yoksa ilk derecede alınan beraate göre karar verebiliyor mu? Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. 

Komisyon mutlaka beklemiyor, ama beklemesi daha iyi. Çünkü bu durumdayken karar çıkarsa, çok yüksek olasılıkla o karar ret oluyor. Tek tük iade olan da oldu, ama istisna.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
direnm@li, 19.06.2021 - 21:07 yazdı:

Hakkımda 15 Temmuz sonrası yapılan, ihraç olmama sebep olan iftira haberle ilgili şikayetime ikinci kez savcılık red verdi, üst mahkeme de siyasetin şeyi olduğundan bu karara uydu. AYM'ye adil yargılanma kanun önünde eşitlik özel hayatın gizliliği yargısız infaz vb sebeplerden bireysel başvuruda bulunacağım. Elinde bu konularda örnek AYM başvurusu olan var mı, ya da başvuruyu adımıza yapacak, ücreti de komisyondan dönünce isteyecek bir bonkör ?avukat tanıdığınız var mı? Süre 1ay olduğu için örnek başvuruyu acil gönderirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Dur bu işin üstadlarını etiketleyeyim. @Aklima @varex @Karagöz @Muhreç Hakime

Daha önce AYM başvurusu yapmadım. Başka başvuruları da incelememiştim. İlginç şekilde forumda da rastlamadım. Avukat zaten prensip olarak önermiyorum.

Ancak şimdi biraz araştırdım. Bir başvuru formu var. Bu standarttır.

https://www.anayasa.gov.tr/media/6022/bb_formu.pdf

Profesyonel yardım bulamazsanız, siz kendi durumunuza göre doldurmaya başlayın. Emin olmak istediğiniz sorularda, sorudan ve cevabınızdan, özel bilgilerinizi açığa çıkarmayacak şekilde, forumda bahsedebilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışanlarımız mutlaka çıkar.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
barvas, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Benim beklemedi ret verdi.

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim de 2-c beraat, Yargıtay'a kadar götürdü savcılar. Yargıtayd kesinleşti, hala bekliyorum.

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 1 dakika önce yazdı:

Benim de 2-c beraat, Yargıtay'a kadar götürdü savcılar. Yargıtayd kesinleşti, hala bekliyorum.

Ne kadar sürdü kesinleşmesi hocam özellikle savcı tebliğnamesinden sonra

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bamda 4 ay sürdü, yargıtay savcılıkta 2 yıl mahkeme de 1 yıl bekledi doysam

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...