İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

phantom18, 32 dakika önce yazdı:

Hocam muhtemeldir kimse kimsenin "masum" olduğuna bakmamıştır zaten, bu tarz bir gazeteciden(!?) birileri ona derdini anlattı ve yardım istedi diye bir iyilik yapmasını beklemek birazcık insan tanıyamamak olur.

Bu açıklama açık ve net olarak suç itirafı ve duyurusu niteliği taşımaktadır.

Benim üç hakimin oy birliğiyle karar aldığı beraatime tek başına itiraz eden Savcı Bey'in eli armut mu toplamaktadır?

Bu düzen bu şekilde daha ne kadar gidecektir? 

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@phantom18 iadeler gerçekse bunda anormal durum inanmamak olur.önümüzde ki günlerde bu durum netleşir.

672 beklemede ankara

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

İyi de ben de sülüman özışıkın masum olduğuna inanmıyorum. Nolacak o iş?

Herifçioğlu 1.50 sonrasında da diyor ki:

"Fetö operasyonları ak partiye döndü. Birileri fetöcü diye diye ak partiye, Allah davasına ve Erdoğan'a bağlı olan kendi evlatlarını yemeye başladı."

Güya mağdurların yanında, vatanını bırakıp kaçan vatansever. Ama asıl derdi, bu operasyonlarda akepelilerin de yanmış olması ? Yoksa sadece muhalifleri doğrasalar sorun yok kendisi için.

Bakın bu sözler de ayrıca suçtur normal bir ülkede. Özellikle, gözden kaçıp gitmemesi için dikkat çekmek istedim.

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

"Temmuz sonrası yapılan, ihraç olmama sebep olan iftira haberle ilgili şikayetime ikinci kez savcılık red verdi, üst mahkeme de siyasetin şeyi olduğundan bu karara uydu."

Savcılığa yaptığınız şikayet neydi? savcılık hangi gerekçeyle soruşturmaya gerek görmedi? "siyaseti şeyi" nedir? Mahkeme başvurunuzda ne yazdınız, ne istediniz delil olarak ne sundunuz?

"İhraç olmama sebep olan iftira haberle ilgili" derken nasıl bir haber, profilinizde komisyon sürecinin devam ettiği görünmekte, kamu görevinden çıkarılma gerekçenizin söz konusu haber olduğunu nasıl öğrendiniz, bu konudaki dayanağınız nedir? Profilinizde banka ve okul kriterleriniz olduğu görünmekte.

Bunlar ilk akla gelenler. Ama benzer soruları dilekçe vereceğiniz herkes sorgulayacaktır. Dilekçenizde bu soruların cevabı yoksa, hele ki delil sunmanız gereken merciler "dayanaktan yoksun" gerekçesiyle red edecektir.

"Dur bu işin üstadlarını etiketleyeyim." ve devamında rumuzumu etiketleyerek incelik göstermişsiniz, lakin her hangi bir konuda "üstad" değilim. Her konuda o mertebeye çok uzağım. Teşekkür ederim.

Sayın Aklima, 
Şikayet ettiğim haberin Web arşiv kayıtları ektedir. Silemesinler diye web arşive kendim kaydettim. İlçede yapılan haberi de mesaj olarak gönderebilirim. Bu konuyla ilgili hakkımda ne soruşturma yapıldı ne de bilgime başvuruldu. Bu haberlerle ilgili ohal kalkınca şikayette bulundum. Savcılık takipsizlik ya da beraat almamışsın diye reddetti. 223/2-b'den beraat alınca bu haberle ilgili tekrar şikayette bulundum. Bu sefer de basın özgürlüğünden dem vurarak reddetti. Dosyam hala komisyonda göreve dönünce tekrar şikayette bulunabilirsiniz diyorsanız AYM ve AİHM aşamasını erteleyeceğim. Ya da 1 ay içinde adil yargılanma hakkı kanun önünde eşitlik özel hayatın gizliliğini ihlal, masumiyet karinesi vb nedenlerle bireysel başvuru yapmam gerekiyor. Gizli saklı bir durumum yok isterseniz şikayet dilekçemi ve red kararlarını resim olarak göndereyim. İhraç edilmemde bu haberin etkisi olduğu aşikar. 

Yargı siyasetin şeyidir lafı benim değil, ünlü bir düşünürümüzün lafı, bildiğim kadarıyla yargı mensuplarından bu laf için dava açan olmadı. 

Forumda yargı aşamaları konusunda forum sakinlerine yardımcı olduğunuz için üstad dedim. TSK mensubu olduğunuz yeni dikkatimi çekti. 

İki defa şikayet edilip reddedilen olayla ilgili göreve dönünce tekrar şikayette bulunabilir miyim? Ne yapayım sizce AYM'ye başvurayım mı? 

http://web.archive.org/web/20160725141458/http://www.mebpersonel.com/MEB/MEB-in-fuat-avnileri-yakalandi-h204645.html

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

İyi de ben de sülüman özışıkın masum olduğuna inanmıyorum. Nolacak o iş?

vergici672, 13 dakika önce yazdı:

Ben sitedeki bütün arkadaşlardan özür dilerim. Sizleri hukuka yönlendirmeye çalıştım hep. Oysa bilseydim bu durumu, bunlara yönlendirirdim. Ufak bir zuhur karşılığı hemen iade olurdunuz.

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 34 dakika önce yazdı:

Ben sitedeki bütün arkadaşlardan özür dilerim. Sizleri hukuka yönlendirmeye çalıştım hep. Oysa bilseydim bu durumu, bunlara yönlendirirdim. Ufak bir zuhur karşılığı hemen iade olurdunuz.

Geçen yıl kocaeli de tanımadığım bir KHK lı polisin MHP li bir avukat aracılığı ile 80 bin tl ye komisyondan göreve döndürüldüğünü duyup foruma yazmıştım zerre şaşırmadım 

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

kalan dosyalarla alakalı anket çalışması yapılsa eskiden yapıldığı gibi, doğruluğu tartışılır ama yine de resmi görmüş oluruz gibime geliyor, ne dersiniz?

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Hakkında adli işlem yapılmamış, soruşturma ve koğuşturma lehlerine sonuçlanmış olanların iade olması için kanun teklifi meclise sunulmuş var mı aslı astarı?

https://twitter.com/KHKLI_Platformu/status/1407033181329629188/photo/1

• Beğeni 2
  • Şaşırma 2

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...