İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Konuk

Benim de 25 ay sendika var. Bes var ama o kriter değil sanırım. Eşimde de vardı bes, onun ret gerekçeleri arasında yoktu. Beklemekten bıktım artık, ne olacaksa olsun.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Georgeh099, 33 dakika önce yazdı:

Madem bu kadar basit banka sendika SMS gazete filan red veriliyor herkesin kriteri belli oluştur bir sistem anında o sistem red kabul verir tektek dosyalara bakmaya ne gerek var en azından idare mahkemesine gideriz hala bekliyoruz böyle sacmalik yok 3 sene oldu arpa boyu yol alamadık 

Aynen öyle malesef..siyaset hukuk adalet üçgeni. 

baranunlu3, 30 dakika önce yazdı:

Valla ben değişik kararlar gördükçe kriteri daha fazla olanın döndüğünü görüp az olanın dönmediğini görünce niye yalan söyleyeyim referans hikayesine inanmaya başladım 

Kesin var hocam teyitli.. ?? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Tam öyle değil. İptal davası zaten süreli. Bu sürede dava açıldı. Bunun haricinde mahkemelerde bu maddenin Anayasa'ya aykırılığı ileri sürülür, mahkeme ciddiye alırsa, AYM buna tekrar işin esasından bakar. Burada esastan red çıkarsa 10 yıl boyunca tekrar esastan bakmıyor AYM.

Mahkeme esastan bakıp red verdiği zaman 10 yıl içinde ne TBMM muhalif grubu nede mahkemeler anayasa aykırılık iddasında bulunamazlar.10 yıla kim öle kim kala onlar açısından çok mantıklı.tabii anayasa değişikliği ile 10 yıl mevzusu kaldırılırsa o ayrı birşey 

2014 mart 2014 temmuz banka katılım hesabı total 7000 tl 21.06.2019 tarihinde sistemde red kararı görüldü.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
baranunlu3, 55 dakika önce yazdı:

Valla ben değişik kararlar gördükçe kriteri daha fazla olanın döndüğünü görüp az olanın dönmediğini görünce niye yalan söyleyeyim referans hikayesine inanmaya başladım 

Referansı olan bakan olur,büyükelçi olur,b.. bi memurluğa iade de mi referans olmaz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
679 khk 21, 20.07.2019 - 20:34 yazdı:

Arkadaşlar ben Sgk da memurdum,Merkez müdürümle görüştüm,benim hakkımda Ohal komisyonuna yazı yaz dedim,kurumun evrak kaydına ver gönder dedim.Müdürümde olur dedi.Yazıda kurumun en iyi personellerinden biri olduğumu,hiç bir örgütle bağlantımın olmadığını falan yazacak ve elektronik imza atıp gönderecek,Sorum şu;Bir sıkıntı olur mu??Lütfen acil cevap,pazartesi yazıp gönderecek.

Böyle bir yazı yazıp imzalayıp gönderecek bir delikanlı, kahraman, babayiğit olduğunu düşünmüyorum. 

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM den haber var mi? 

Hicbiryerde bilgi yok.Sadece Van golu kenarinda yapilacak konutu durdurmus baska haber yok.

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Efe hocam tarım bakanlığında son durum nedir acaba? Duyum ya da bilgi var mı? 693 KHK dan iade olan arkadaş aradı beni. Arayali yedi ay oldu biz hala bekliyoruz . 

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

inceleme devam...672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 akademia. Benzer durumda olanlar ?

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
efe, 1 saat önce yazdı:

Böyle bir yazı yazıp imzalayıp gönderecek bir delikanlı, kahraman, babayiğit olduğunu düşünmüyorum. 

Pazartesi gönderdi bile?bakalım ne olacak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...