İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 1

Önerilen Yorum

Geriye kalan 45 bin dosyanın en az 7-8bini belki 10 bini iade.komisyonun karar vermekte zorlandığını asla düşünmüyorum kendilerine göre kriterleri var ret verme konusunda çok acımasızlar. Ama şu bi gerçek tek kriter li dosyalar sona kaldı.ailesinizde ceza almış mahkemesi devam eden vs varsa istediği kadar tek kriter iniz olsun yine ret yine ret. 

672.Ret ?Herkes biliyor geminin su aldığı, herkes biliyor kaptan yalan söylüyor. Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sabah 7 akşam 9'a kadar ağır bir işte çalışıyorum. Her türlü derdimi çeken, bir gün bile gıkını çıkarmayan eşim için aylık 150 TL bir köşeye attım. Tatil yaptıracağım çoluk çocuk eğleneceğiz, unutacağız en azından bir kaç gün son üç senedir yaşadıklarımızı diye. Allah izin verirse ptesi yola çıkacağım. O günden sonra yaklaşık bir hafta boyunca asla komisyon sayfasına girmeyeceğim. En azından umut, gelecek, adalet vs olguların ipinin bir hafta bende, elimde kalmasını sağlayacağım. Umarım, bu vurdumduymazlığı başarabilirim. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bütün mağdur ve kaderdaş arkadaşlara selam. Başvuruyorumdan geldim. Umarım kabul edersiniz.Herkesin tez zamanda görevine iade edilmesi dileği ile ilk iletimi yazayım.

Bitmeyensürec, 38 dakika önce yazdı:

Geriye kalan 45 bin dosyanın en az 7-8bini belki 10 bini iade.komisyonun karar vermekte zorlandığını asla düşünmüyorum kendilerine göre kriterleri var ret verme konusunda çok acımasızlar. Ama şu bi gerçek tek kriter li dosyalar sona kaldı.ailesinizde ceza almış mahkemesi devam eden vs varsa istediği kadar tek kriter iniz olsun yine ret yine ret. 

Acaba biz yani hâlâ adlı işlem gecirmeyenler ne olacak...

686 KHK incele(me)me devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
arinn21, 4 dakika önce yazdı:

Bütün mağdur ve kaderdaş arkadaşlara selam. Başvuruyorumdan geldim. Umarım kabul edersiniz.Herkesin tez zamanda görevine iade edilmesi dileği ile ilk iletimi yazayım.

Ordan geliyorsan da kardeşimizsin;)

Sen de khklisin;)

( Benzetme oldu mu acep)

679 KHK  - Adli İdari İşlem Yok - Kriter Yok - Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Benim tahminimce de son 45000 de en az 8000-10000 arası iade olur. Muhtemelen son 45000 in büyük bir kısmı beraat-takipsizlik ve adli işlem olmayanlar o yüzden bu zamana kadar ki oranlarla gidilmeyeceği kanısındayım. Herhangi bir duyumum yok ama söylenti-dedikodulara bakılacak olursa iade yüzdelerinin artacak olması bir mucize olmayacak. Rabbim tüm masumlara bir an önce iade olmayı nasip eylesin. Ünlü düşünür Kines hocanın söylediği gibi “Memuriyete engel ceza almayan herkes sürgün işine dönecek.”

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 20.06.2019 - 18:16 yazdı:

Arkadaşlar mrb,ohal komisyonuna başvururken verdiğimiz adresi nasıl guncelleyebilirim.nufus üzerinden güncelleme yaptım.karari eski adrese mi yoksa yeni adrese mi gönderirler.Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Komisyona şu adrese taşındım dediyseniz güncelleme de belirttiğiniz adres ise sorun nerede ?

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mesaj komisyonkarar@gmail.com mail adresimize gönderilmiş.

Alıntı

Merhabalar,

OHAL komisyonundan ret kararı alındıktan sonra idare mahkemesine dava açıldı. Arkadaş ihraç edildikten 1,5 yıl sonra adli süreç başladı ve tutuksuz yargılanıyor. İdare mahkemesine adli sürecin sonucunun beklendikten sonra karar verilmesi ve somut gerekçe/fiil sunulması tekraren talep edildi. Kurumun bu talebe ilişkin mahkemeye verdiği ibretlik cevabın ilgili bölümleri ekte yer almaktadır. KHK nın ilgili maddelerinin ne denli hukuksuz olduğuna ilişkin bir örnek.

Arkadaştan onay alırsam diğer detayları da sizinle paylaşacağım, faydalı olması dileğiyle.

Bu arada davacı 2 defa ihraç edildi.

-667 sayılı KHK nin ilgili maddesine dayandırılarak iş akdi feshi,

-İş akdi feshinden 3 ay sonra KHK ile ayrıca ihraç

1.jpg

2.jpg

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mrblar benim çok farklı bir sorum olacak kbkmayin lütfen .  Cezaevinde iken sözde avukat bir adi tarafından dolandirildim.  Tutuklandigim esnada aileme kredi banka kartlarımı şifreleri ile beraber borçlarımi ailemin kapatması için avukata sulh ceza sonrasında  emanet ettiim fakat bu avukat bozuntusu neyim var neyim yok yok hepsini çekmiş savcılığa başvuru yaptım aradan 1.5 yıl geçti fakat ceza işleri genel müdürlüğünde olduğu bilgisi verildi. Sormam gereken soru şu  daha neler yapmam gerekiyor ciddi bir miktar dolandirildigimi herşeyiyle beraber (tanık banka ekstresi ve tutuklu olup dışarıdaki atilerden çekildiği vs) belirttim. Şimdi ne yapmam gerekiyor ne kadar sürede sonuçlanır ve paramı geri alabilir miyim şimdiden tskler

Hak,hukuk,adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khkli, 30 dakika önce yazdı:

Mrblar benim çok farklı bir sorum olacak kbkmayin lütfen .  Cezaevinde iken sözde avukat bir adi tarafından dolandirildim.  Tutuklandigim esnada aileme kredi banka kartlarımı şifreleri ile beraber borçlarımi ailemin kapatması için avukata sulh ceza sonrasında  emanet ettiim fakat bu avukat bozuntusu neyim var neyim yok yok hepsini çekmiş savcılığa başvuru yaptım aradan 1.5 yıl geçti fakat ceza işleri genel müdürlüğünde olduğu bilgisi verildi. Sormam gereken soru şu  daha neler yapmam gerekiyor ciddi bir miktar dolandirildigimi herşeyiyle beraber (tanık banka ekstresi ve tutuklu olup dışarıdaki atilerden çekildiği vs) belirttim. Şimdi ne yapmam gerekiyor ne kadar sürede sonuçlanır ve paramı geri alabilir miyim şimdiden tskler

Ne kadar kalleş insanlar var ya.

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba basvuruyorum u ilk kuruldugundan beri takip eden ama cok yazmayan ihrac polis memuruyum. Kines, mete, vestel, katibe, busra, melih hoca, lecture, dr672, goksunlu, karakediozgur daha nicelerini tanidik. Kines hoca son kisi iade edilene kadar bu forum duracak demeseydi iyiydi ? bu forumu kuranlara da tesekkurler. Bi bosluk yasadim burayi bulana kadar

677 EGM polis memuru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...