İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Bugün berber ihraç olduğumuz arkadası gördüm iade olduktan sonra bir iki defa telle görüşmüştük .Ağlayarak o gün haber vermişti.berbaer ağlayıp güldüğüm arkadasım dı .işe başladı bir ay oldu maaşını falan toplu aldı neyse bugun aradım açmadı bende mesajla takipsizlik ve geldiyse OHAL evrağını ( tc kısmını) kapatıp yollarmısın  dıye yazdım.Tc sini falan biliyorum yan yana çalıştık ? neyse  bana kusura bakma özel evraklarımı paylaşmak istemiyorum seni çok iyi anlıyorum ama bu durum çok farklı yollayamam yazmış:( komısyona bıle beraber başvurduk beraber gittik geldik . çok bozuldum çok kırıldım cevap yazmayınca kırılma sakın yazmış bu sayfada başvuruyorum da face de bile insalar tanımadıkları kişilerle kararlarını evraklarını  bile paylaşıyorlar 

iade olduktan sonramı değişti yoksa hep değişkti de ben mi fark  etmedim ? ama  üzüldüm

• Üzülme 1
  • Kızma 2

Adalet Bakanlığı 701 ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Tecokhk insanları anlamak imkansız gerçekten..Aynı yollardan geçip bu şekilde tavır alması anlamsız geldi banaa. Insan var insan var.. Bence cok umursayip kendinizi üzmeyin.Ne cok yakin dostlar gorduk arayıp sormayan, yeri geldi ayni degerde tutmadigimiz insanlardan da cok destek gorduk 

Tecokhk, 6 dakika önce yazdı:

iade olduktan sonramı değişti yoksa hep değişkti de ben mi fark  etmedim ? ama  üzüldüm

Bence en bastan oyleydi. Anlamaniz simdiye nasipmis oyle dusunun.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tecokhk, 5 saat önce yazdı:

Bugün berber ihraç olduğumuz arkadası gördüm iade olduktan sonra bir iki defa telle görüşmüştük .Ağlayarak o gün haber vermişti.berbaer ağlayıp güldüğüm arkadasım dı .işe başladı bir ay oldu maaşını falan toplu aldı neyse bugun aradım açmadı bende mesajla takipsizlik ve geldiyse OHAL evrağını ( tc kısmını) kapatıp yollarmısın  dıye yazdım.Tc sini falan biliyorum yan yana çalıştık ? neyse  bana kusura bakma özel evraklarımı paylaşmak istemiyorum seni çok iyi anlıyorum ama bu durum çok farklı yollayamam yazmış:( komısyona bıle beraber başvurduk beraber gittik geldik . çok bozuldum çok kırıldım cevap yazmayınca kırılma sakın yazmış bu sayfada başvuruyorum da face de bile insalar tanımadıkları kişilerle kararlarını evraklarını  bile paylaşıyorlar 

O üzülsün seni kaybetti...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Ya bu insanları anlamıyorum...

Pazar günü sucuk yiyin tamam, ama alışverişe çıkınca, ne biliyim kalabalığa karışınca, hele de sigarayı yeni içince, bi naneli sakız atın ağzınıza ama değil mi yaf...

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 29 dakika önce yazdı:

Pazar günü sucuk yiyin tamam, ama alışverişe çıkınca, ne biliyim kalabalığa karışınca, hele de sigarayı yeni içince, bi naneli sakız atın ağzınıza ama değil mi yaf...

???

RosedewittbukateR, 30 dakika önce yazdı:

???

Sayın @RosedewittbukateRsankş bugün benimle vakit geçirmiş gibi konuşmuşsunuz...hem sucuk yedim hem sigara içtim ama ağzım kokmuyordu sanırım emin olamadım şimdi.ama bundan sonra daha dikkatli olacağım :

))

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
birzavallı, 30 dakika önce yazdı:

Sayın @RosedewittbukateRsankş bugün benimle vakit geçirmiş gibi konuşmuşsunuz...hem sucuk yedim hem sigara içtim ama ağzım kokmuyordu sanırım emin olamadım şimdi.ama bundan sonra daha dikkatli olacağım :

))

Ayyy...

Hay Allah... ?

Benim civciv de sucuk yemiş bugün, nasıl uyucam ben şimdi onunla... ?

Sarımsak ve soğanı severim ben de ama, bu aralar fena rahatsız ediyor beni ne hikmetse... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 28 dakika önce yazdı:

Ayyy...

Hay Allah... ?

Benim civciv de sucuk yemiş bugün, nasıl uyucam ben şimdi onunla... ?

Sarımsak ve soğanı severim ben de ama, bu aralar fena rahatsız ediyor beni ne hikmetse... ?

Tesadüfün bu kadarı...utandırdınız vallaaa:))birde alkollü toplu taşıma araçlarına binenler var en az onlar kadar rahatsız ediyor.her yer anoson her yer maya:))içmiş kadar oluyoruz sayelerinde... eh sizde sucuk yemiş kadar olmuşunuz bugün.

• Kahkaha 2

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tecokhk, 22 saat önce yazdı:

Bugün berber ihraç olduğumuz arkadası gördüm iade olduktan sonra bir iki defa telle görüşmüştük

...

Ben de çok üzüldüm doğrusu, keşke biraz yürekli olabilse insanlar.

Bununla birlikte...

Kimseyi kınamıyorum doğrusu. Korku bu, başka bir şeye benzemiyor. Bir kere yaşadım, ikincisini kaldıramam diye düşünüyor olabilir insanlar, ki son derece normal... 

Nitekim zaman zaman duyuyoruz iade olanların yeniden ihraç edilebildiklerini. Eskisinden daha kolay şimdi o süreçler.

İtiraf etmem gerekirse, bende de var o endişe. Herkesin yaklaşmaya, beraber görünmeye endişe ettiği bir insansınız nihayetinde. Bir sebep bulunsa da, şu veya bu şekilde buradan gönderilsem, ne yalan söyleyeyim, insanların rahatlabileceğini öngörebiliyorum. 

Önceki forumda ve/ya twitterda filan asıp kesen, mangalda kül bırakmayan nice cengaverlerin, iade olduktan sonra kuş olup uçtuklarını, bütün hesaplarını kapattıklarını biliyoruz.

Korku böyle bir şey... Kınayamam kimseyi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Selam mahalle nedir bu sessizlik...

İşten çıktım, elime bi iştah aldım telefonu, bi foruma bakayım dedim...

Valla bu ne yaf, Sn Ayurt Hocamdan başka kimse bişey yazmamış...

?

Kimsenin tadı yok galiba sanırsam...

Kara gözünde çok şey okudum,

Ozanım bugün, şairim bugün...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...