İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk

Her gün bir avuç ilaç içmekten yoruldum diyecektim ki şükür ...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 6 saat önce yazdı:

Ses vermek üzere @inegöl @SALUR72 @Hacer USLU @birzavallı @yhntc @Enteresan diyim ben de o zaman... Bi de doganadalet692 tabi...

Bugün yoklama günü gibi olsun bakalım...

@Wonderi yazmaya gerek kalmadı ses verdi zaten...

?

Bakalım sizi aklınıza kim gelicek şöyle enaz 10 15 gün hiç görünmeyen...

Hatırlanmak çok güzel sayın ross.tesekkur ederim.mahalke sakinlerinin Ramazan'ı şerifi mübarek olsun.hayirli güzel haberler aldığımız bir ay olsun inşallah.cocuklarimda oruç tutuyor onun için uyumuyorum .gündüzde cicvcivlerim var 19 tane .onlarla olabildiği kadar anne desteği ile uzaktan eğitim yapıyoruz . onları çok özledim.goruntulu arama yapıyorlar öğretmenim seni çok özledim diye.esimi anlıyordum ama bu salgın sebebi ile civcivlerimden ayrı kalınca daha iyi anladım.okadar canı yürekten dua ediyorum Rabbim tüm masumları işine , eşine ve sevdiklerine tez zamanda kavuştursun .hergun yazdıklarınızı okuyorum ve mutlu uyuyorum ??

• Beğeni 2

701 KHK ihraç banka ve cihan medya ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yaren672, 12 saat önce yazdı:

Hepinize hayırlı Ramazanlar komşular bende mahallenin bekçisi gibiyim                   Çocuklar uyuyunca bakıyorum el ayak çekilmiş sohbet bitmiş boş sokaklarda dolaşır gibi okuyup çıkıyorum                         iyiki varsınız bu mechul gidişatta yanlız değilim diye Sizlerden destek alıyorum....En çok kıskandığım kişi Tavukçu öğretmenim çünkü iade olursak hayalini kurduğum hayatı yaşıyor....Birde Vergici emmim gölbaşında eymir gölünün üstündeki lojmanlarda hayatımın zor ama güzel günleri geçti Siz spor diyince hep oraları hatırlıyorum.gecmişi özlüyorum....Gece gece çok uzattım                                          Dualarımdasınız sevgili dostlar 

Siz de iyi ki varsınız...

Elaziz, 12 saat önce yazdı:

Her gün bir avuç ilaç içmekten yoruldum diyecektim ki şükür ...

Şükür...

Hacer USLU, 7 saat önce yazdı:

Hatırlanmak çok güzel sayın ross.tesekkur ederim.mahalke sakinlerinin Ramazan'ı şerifi mübarek olsun.hayirli güzel haberler aldığımız bir ay olsun inşallah.cocuklarimda oruç tutuyor onun için uyumuyorum .gündüzde cicvcivlerim var 19 tane .onlarla olabildiği kadar anne desteği ile uzaktan eğitim yapıyoruz . onları çok özledim.goruntulu arama yapıyorlar öğretmenim seni çok özledim diye.esimi anlıyordum ama bu salgın sebebi ile civcivlerimden ayrı kalınca daha iyi anladım.okadar canı yürekten dua ediyorum Rabbim tüm masumları işine , eşine ve sevdiklerine tez zamanda kavuştursun .hergun yazdıklarınızı okuyorum ve mutlu uyuyorum ??

Ne güzel, bizim civcivlere de sizin gibi ilgili öğretmenler nasip olsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yaren672, 12 saat önce yazdı:

Birde Vergici emmim gölbaşında eymir gölünün üstündeki lojmanlarda hayatımın zor ama güzel günleri geçti Siz spor diyince hep oraları hatırlıyorum.

İnşallah daha güzel zamanlar da geçirirsiniz. Eymir'in üstü hakikaten çok güzel bir bölge.

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yaren672, 14 saat önce yazdı:

Hepinize hayırlı Ramazanlar komşular bende mahallenin bekçisi gibiyim                   Çocuklar uyuyunca bakıyorum el ayak çekilmiş sohbet bitmiş boş sokaklarda dolaşır gibi okuyup çıkıyorum                         iyiki varsınız bu mechul gidişatta yanlız değilim diye Sizlerden destek alıyorum....En çok kıskandığım kişi Tavukçu öğretmenim çünkü iade olursak hayalini kurduğum hayatı yaşıyor....Birde Vergici emmim gölbaşında eymir gölünün üstündeki lojmanlarda hayatımın zor ama güzel günleri geçti Siz spor diyince hep oraları hatırlıyorum.gecmişi özlüyorum....Gece gece çok uzattım                                          Dualarımdasınız sevgili dostlar 

Oncelikle selamlar,sevgiler ve dualar ogretmenim @Yaren672 ... 

Tavukcu öğretmen???bunu çok sevdim,teşekkürler. 

Köyde " yumurtacı teyze" diyenlerden tutun" tavuk çobanı " bile diyen var.??? 

Kizlarim bugun 13 tane yumurta hediye verdiler bize.15 tavuk 13 yumurta,matematiksel olarak bakinca harika,degil mi @KatrinaVanTassel oğretmenim?❤️ 

Bugun nane kurutmaya başladim,serdim ,birkaç gune ufalarim... 

Dağdan dağ kekiği topladım,onu da kurutuyorum. 

Biraz doğa yuruyuşu yaptık eşimle...  

• Beğeni 6

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 4 saat önce yazdı:

Oncelikle selamlar,sevgiler ve dualar ogretmenim @Yaren672 ... 

Tavukcu öğretmen???bunu çok sevdim,teşekkürler. 

Köyde " yumurtacı teyze" diyenlerden tutun" tavuk çobanı " bile diyen var.??? 

Kizlarim bugun 13 tane yumurta hediye verdiler bize.15 tavuk 13 yumurta,matematiksel olarak bakinca harika,degil mi @KatrinaVanTassel oğretmenim?❤️ 

Bugun nane kurutmaya başladim,serdim ,birkaç gune ufalarim... 

Dağdan dağ kekiği topladım,onu da kurutuyorum. 

Biraz doğa yuruyuşu yaptık eşimle...  

Bana acil nane lazım... ?

Gelmişken 13 yumurtayı da alır giderim... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

rJ3Nuc.jpg

herkese hayırlı ve huzurlu ramazanlar...

bende ingilizce mi ilerletiyorum baktım boş vakit çok....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 49 dakika önce yazdı:

rJ3Nuc.jpg

herkese hayırlı ve huzurlu ramazanlar...

bende ingilizce mi ilerletiyorum baktım boş vakit çok....

Logic = Mantık

Logi=Mantı

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba @KatrinaVanTassel

Teşekkür ediyorum hatırladığınız için...Görünce hemen cevap vereyim dedim zira benim gibi toplum sakıncalısı bir insan için çok önemlidir bu davranış?bir KHK lı olmadan öncede böyleydim KHK lı oldum baktım yine bir değişiklik yok.ses çıkarmadığım süreçte de bir değişiklik olmadı uzun oldu ama kısacası hiçbir değişiklik yok sizin anlayacağınızın. aynıyım iş yok güç yok ama şükür sağlığımız yerinde.siz de iyisinizdir umarım?

• Beğeni 1

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
birzavallı, 4 saat önce yazdı:

Merhaba @KatrinaVanTassel

Teşekkür ediyorum hatırladığınız için...Görünce hemen cevap vereyim dedim zira benim gibi toplum sakıncalısı bir insan için çok önemlidir bu davranış?bir KHK lı olmadan öncede böyleydim KHK lı oldum baktım yine bir değişiklik yok.ses çıkarmadığım süreçte de bir değişiklik olmadı uzun oldu ama kısacası hiçbir değişiklik yok sizin anlayacağınızın. aynıyım iş yok güç yok ama şükür sağlığımız yerinde.siz de iyisinizdir umarım?

Bizde de her şey aynı. Bakarsınız bi sonraki iletiniz iade haberiniz olur, neden olmasın...

Arada ses verin dostlar...

Bugün: @Zimmermen @Nilen @JOHN WİCK 3310 @elaf @werwer@neoleear @scottly @Uçurtma @scn@Aklima aklıma geldi...

Aaa tabi @Hüdayi Hocammm sizsiz olmazzz... ?

Hala @hepsiyahtan haber yok. @stranger nerede...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...