İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
Teacher, 5 saat önce yazdı:

Sevgili @Elaziz ,anneniz çok şanslı sizin gibi merhametli ,vicdanlı ve güzel yürekli bir evladı var.❤️ 

Yaşlılarımız çocuk gibi oluyorlar,inanın benimkiler kadar zor olamaz.???? 

Onun duasını alın,bakın göreceksiniz işleriniz nasıl yoluna giriyor.... 

Birlikte güzel vakit geçirin,mutlu olduğu şeyleri yapın,dertleşin,paylaşın,birlikte gülün ve ağlayın... 

Ona sıkı sıkı sarılın,sevdiğinizi söyleyin...❤️❤️❤️ 

İnşaallah öyle yapacağım. Herkesin söyledikleri aklımda.  Geçecek elbet... Allah onu başımdan eksik etmesin. ♥️

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba,

Yurt dışındaki bir üniversitede okuyan babası KHKlı bir mimarlık bölümü öğrencisi staj yapmak için yer arıyor. Üniversitesinden dolayı başvuru yapmaya çekiniyor. Stajını Ankara'da yapacak. Yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?

Güncelleme • • adigey
  • Beğeni 2

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 15.01.2021 - 14:34 yazdı:

Size kesinilkle katılıyorum Degerli öğretmenim @Umutlu .Çevremdeki çocuklar aşırı derecede kilo aldılar.Neyseki benimkiler annelerinden almışlar bu geni sanırım,kilo almıyorlar.?? 

Saatlerce bilgisayar başında oturunca baş ağrısı falan yaşıyorlar. 

Evde kalma konusunda benimkiler çok memnun.?Ufaklığım diyor ki" madem böyle bir eğitim şekli vardı,beni niye yıllardır okula yolladın?". 

Benim yaşlılarım da pandemi sürecinde beni çok bunalttılar.???Kendi yükümü kendim çekemezken bıraz da onlar başlıyor.Rabbim hepimizin yükünü hafifletsin. 

Kızlarımın bu arada hepinize çok selamı var@Yaren672 .Biraz yaşlandılar,dile kolay kaç yıl geçti...Yumurtayı azalttılar,artık sat(a) mıyorum.Şükür kendı ihtiyacımızı karşılıyor...??? 

Haftaya suyum donabilir.Evde ne kadar kabım varsa su dolduracağım. 

Sevgili La Tahzen,iyi misiniz?Yokluğunuz çok belli....

Günaydın güzel mahallem. Özlemişim sizleri. Giremedim bu aralar foruma telefon elime çok az geçiyor. 3 öğrenci olunca biri telefonu alıyor. Ödevler testler derken vakit akıp gidiyor. 

Bugünümüze şükür @Teacherım, iyiyiz hamdolsun. Eşim işi bırakmıştı 1,5 aydır iş arıyor.  Dualarınızı eksik etmeyin bizlerden. Sizlerin duası Okadar değerli ki.

@Elaziz  hocam Allah Anneciğin izi iyilik sağlık versin. Yaşlılık çok zormuş. Yaşım ilerleyip hareketlerim kısıtlanmaya (ki ben yerinde duramayan birisiyim) başladıkça anlıyorum. Allahım elden ayaktan düşürmeden, kimseye muhtaç etmeden alsın emanetini?

@Opheliam guzuumm hakkında hayırlısı olsun inşallah. Gönlündeki tüm güzellikleri yaşayasın?

@vergici672 emmi yıkılmak yok. Alnımız ak başımız dik inşallah. Er ya da geç bu çamurdan kurtulacağız. Herşeyin vakti Hak katında yazılı. Bize sabırla beklemek düşüyor. 

@Yaren672 hocam hayırlı olsun. Çok sevindim. İnşallah yaşadığınız son ağır imtihan bu olsun. Rabbim yolunuzu açık etsin. 

Çok yazdım dostlar. Ders başlamak üzere. Selametle?‍♀️

Hepiniz Allah a emanet olun ???

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
LA TAHZEN, 33 dakika önce yazdı:

@Opheliam guzuumm hakkında hayırlısı olsun inşallah. Gönlündeki tüm güzellikleri yaşayasın?

? cok teşekkür ederim sevgili @LA TAHZEN ama bu kadar ara vermeyin olur mu ? Sizi özlüyoruz..

Esiniz icin de Rabbim en kisa sürede güzel bi rızık kapisi cikarir  karsiniza umarim ??

Kendinize iyi bakin..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 3 saat önce yazdı:

Yaşım ilerleyip hareketlerim kısıtlanmaya (ki ben yerinde duramayan birisiyim) başladıkça anlıyorum. Allahım elden ayaktan düşürmeden, kimseye muhtaç etmeden alsın emanetini?

Çok haklısınız değerli @LA TAHZEN yaşlılikta sağlık çok önemli Allah elden ayağa düşürmesin inşaallah sağlıklı ömürler nasip etsin hepimize

Allah hayırlı bereketli rızık kapıları açsın inşaallah eşinize 

• Beğeni 5

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, Bir saat önce yazdı:

Çok haklısınız değerli @LA TAHZEN yaşlılikta sağlık çok önemli Allah elden ayağa düşürmesin inşaallah sağlıklı ömürler nasip etsin hepimize

Allah hayırlı bereketli rızık kapıları açsın inşaallah eşinize 

Amin Değerli öğretmenim@Umutlu ... 

@LA TAHZEN ,Rabbim kolaylıklar versin,evde 3 tane öğrenci düşünemiyorum .???Pandemide çok çalıştık çok oğluşumla,maketten ev yaptık,resimler yaptık,duvarlarımızı süsledik,test çözdük,not çıkardık,kitap okuduk,sonuna yaklaştık.?Karnemizi merakla bekliyorum.?Karnemiz.❤️❤️❤️ 

İade olursam öğrencilerime nasıl ders anlatırım?Onun dersini bile aldım...⚡⚡⚡Hayali bile güzel Sevgili @Ophelia ... 

Bugün hava çok soğuk.Mutfağım deseniz onu aklınıza getırmeyin bile.Çok şükür ki suyum donmamış,geceden incecik açık bıraktım.Evimde suyum aksın da ,mutfağım soğuk olsun razıyım...Sevgili @Elaziz ,annenizin ellerinden öpüyorum,nasıl oldular,bir gelişme var mı? 

Vergici 672,,,siz neler yapıyorsunuz,daha iyi olduğunuzu umuyorum.Rabbim iyilik,huzur,mutluluk ve hakkınızı versin. 

Hafif hafif kar tozuyor,kitap okuyacagım az sonra. 

Sevgiyle kalın....

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Teacher, 4 saat önce yazdı:

İade olursam öğrencilerime nasıl ders anlatırım?Onun dersini bile aldım...⚡⚡⚡Hayali bile güzel Sevgili @Ophelia ... 

bi gün çok sevdiginiz öğrencilerinize kavusacaksiniz sevgili @Teacher buna inancim tam ???️???

hayali güzel...

ben de çok hayal kuruyorum bazı aksamlar ??  üstelik sadece meslegimi iceren de hayaller de değil ?? bununla sınırlı kalamazdim di mii? 

hepimiz en kisa zaman ulaşırız umarim..

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@LA TAHZEN ve @Teacher hocam, iyiyim Allaha şükür. Geçen haftaya göre daha iyiyim. İhraç sonrası dönemler gibi şimdi. Yavaş yavaş dava dilekçemi oluşturuyorum. İyiyim ama. Sağ olsun.

• Beğeni 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sevgili @Teacher ve @LA TAHZEN güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. 

Moralim o kadar bozuk ki anlatamam size.

eşim misafir çağırmış. Kendi memleketinden bir hasta. Kemoterapi görecek. Çok üzüldüm. Ama otobüsle gelecekler. Virüs var. Otobüste, duraklarda, molalarda, hastaneye gelecekler hastanede. Evime alacağım ve risk altında olacağım. 

ama hastayada üzülüyorum. İki kişiler. Misafirhanede kalırız demişler. Eşim ısrar etmiş. Çıldırttı beni. 

hadi kendimi geçtim. Anneme gideceğim ve o risk grubunda. Ya virüs bulaşırsa bana. 

geldiklerinde yanlarında maske takmayı düşünüyorum. Kesinlikle sofraya oturmayacağım.

hizmet, izzet, ikram, hürmet tamam. Hazırlığımı yaptım. Ama uzak duracağım. 

daha fazla ne yapabilirim bu anlamda korunmak için? Ayy ne olur buna da bir şey söyleyin. 

anneminde dişleri elektrileniyormuş. Dişleri ağrıyormuş. Diş hekimi psikolojik demiş kadına. 

ne olacak huni takıp gezeceğim. Çıldıracağım. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Size bu şekilde misafir gelse, virüsten kendinizi nasıl korurdunuz? 

????????

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...