İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Teacher, 09.08.2020 - 11:40 yazdı:

@vergici672 ve MSA geçmiş Dünya Kediler Gününüzū minnak kedileriniz adına kutluyorum..? 

Rabbim onlara bol mama,süt ve sağlık versin...

Teşekkür ederim @Teacher 

Teacher, 09.08.2020 - 12:00 yazdı:

Bugün geçmiş de olsa minnak kedinizi ōdüllendirin.En çok ne yemeyi ve yapmayı seviyor????@vergici672 

Bir kedim bile yok,hadi gülümse.?☺️?

Totoş en çok yatmayı, kestirmeyi ve arada sızmayı seviyor. En çok sevdiği yiyecek ton balığı konservesi ve ödül macunları. Günde 18 saat yatıp yorulduğu için kalan zamanını da dinlenerek geçiriyor.?

• Kahkaha 8

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba;

Bir sorum olacak

Yurtdışında iş araştıran oldu mu? Detaylı bilgi sahibi olup bilgilendiren olursa sevinirim. Her ne kadar şu an için gitmeyi düşünmesem de bilgi sahibi olmak istiyorum. 
Ufak bir not, yüzeysel olarak değil firma/ülke olarak detaylı bilgi sahibi olan varsa DM atarsa sevinirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 25 dakika önce yazdı:

Merhaba;

Bir sorum olacak

Yurtdışında iş araştıran oldu mu? Detaylı bilgi sahibi olup bilgilendiren olursa sevinirim. Her ne kadar şu an için gitmeyi düşünmesem de bilgi sahibi olmak istiyorum. 
Ufak bir not, yüzeysel olarak değil firma/ülke olarak detaylı bilgi sahibi olan varsa DM atarsa sevinirim.

hocam ben biraz baktım ama şu an durakladım artık. Öncelikle yurt dışında geçerli bir diploma iş bulma şansını arttırıyor. Ayrıca imkanınız varsa yurt dışında yüksek lisans yaparak daha iyi iş fırsatı elde edilebilir.

Şu an korona sonrası çoğu ülke yurtdışından personel alımını durdurdu. Gideceğiniz ülke de çok önemli. Ayrıca eğitim seviyeniz de. Polonyayı örnek alırsak orada yaşam ucuz ama rekabet çok. Sovyetlerden kopan küçük ülkelerden çok işçi alınmakta ve bunlar arasında rekabet oldukça yüksek. Almanya, hollanda, belçika gibi ülkelerdeyse Mühendislik, tıp gibi meslek mensubuysanız daha şanslısınız. Ama hukuk, ülkeden ülkeye değiştiği için bir şey söyleyemeyeceğim. İşletme, iktisat gibi bölümlerdeyse rekabet çok daha fazla. Çok büyük bir artınız olması gerekiyor. özellikle Amerika ve Kanada bu konuda çok kalifiye personel istiyor.

Özel yetenek isteyen mesleğiniz varsa kasaplık, berberlik gibi olay çok daha farklı. Çünkü bu tür işçi alımı çoğu ülkede yüksek. İşkur dan usta belgesi alıp konsolosluklara cv'nizle birlikte bırakıp onların çağırmasını bekleyebiliyorsunuz. Ya da kendiniz indeed gibi iş arama sitelerinden başvurabiliyorsunuz.

Eğer yurt dışında yaşayan yakınınız varsa, size sponsor olup işçi olarak alabilir. Oradayken de başka bir iş bulup devam edebilirsiniz.

Anlayacağınız çok teferruatlı bir konu. Ülke,meslek,diploma,dil gibi parametrelere bağlı. Ayrıca çoğu ülke Türkiyeyi Sudan gibi ülkelerle aynı gruba koymakta şu an. Örneğin Kanada. Bu da vize almayı zorlaştırmakta. Çünkü sığınma talep edileceği düşünülmekte.

Öncelikle eğitiminize/mesleğinize göre ülke belirleyip ardından iş fırsatlarına bakmak gerekli.

Son olarak not: Eğer gerçek FETÖcü olsak işimiz çok kolaydı. Birçok refah seviyesi yüksek ülke onlara direkt vatandaşlık verdi. Forumlarına bakınca aynı anda İsveç, Norveç, Kanada, Amerika dan sığınma almış, vatandaşlığı olanlar var.

Güncelleme • • wildPuppy
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kabul kararımı öğrenir öğrenmez ilk ne alacağım diye hayal kuruyorum bazen. Hayallerim bile o kadar küçülmüş ki abuk sabuk şeyler listeliyorum kafamda ?

İhraç kışlarımdan birinde görevde olan arkadaşım bana oturmaya gelmişti. Acımasız gaddar bir kadındır kendisi. Birden çocuksu bir heyecanla demiştim ki, "iade edilince ilk ne yapacam biliyor musun? Evin bütün odalarının peteklerini sonuna kadar açacam ve kombinin derecesini 90 dereceye getirecem." Nasıl sinirlerimiz bozulduysa kahkaha attık uzun uzun güldük derkeeeen birden arkadaşımın gözleri doldu bana sıkı sıkı sarıldı, ben hüngür hüngür ağlamaya başladım. Ev serin diye mahcup olduğum için mi ağladım, hayallerimin küçüklüğü mü beni üzdü bilmiyorum ama ikimiz de sarsılmıştık bu masum hayalden.

Dilerim ki bu kış tek odaya sığınıp kombiyi 40 derecede tutmak zorunda kalmayız. Eğer kış gelmeden haklarımı tekrar kazanırsam bu forumdan bir arkadaşın 1 aylık doğalgaz faturasını ödeyecem. Bütün kış aylarını ödeyemem valla kusura bakmayın, ancak 1 ay ödeyebilirim, doğalgaz çok zamlanmış ?

Şimdiden kışı nasıl geçireceğiz diye düşünen arkadaşlara selamlar...

• Beğeni 5
  • Onaylama 2
  • Katılmama 1

677 KHK - MEB - Banka - 2018 Beraat - 2020 Şubat Kurum Görüşü alınmış...Torpilim, referansım yok. Cemaat, tarikat, örgüt, siyasi parti ilgim, alakam, sempatim, irtibatım, iltisakım, dirsek temasım yok, olmadı, olamaz, olmayacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AYBÜKE, 3 saat önce yazdı:

Kabul kararımı öğrenir öğrenmez ilk ne alacağım diye hayal kuruyorum bazen. Hayallerim bile o kadar küçülmüş ki abuk sabuk şeyler listeliyorum kafamda ?

İhraç kışlarımdan birinde görevde olan arkadaşım bana oturmaya gelmişti. Acımasız gaddar bir kadındır kendisi. Birden çocuksu bir heyecanla demiştim ki, "iade edilince ilk ne yapacam biliyor musun? Evin bütün odalarının peteklerini sonuna kadar açacam ve kombinin derecesini 90 dereceye getirecem." Nasıl sinirlerimiz bozulduysa kahkaha attık uzun uzun güldük derkeeeen birden arkadaşımın gözleri doldu bana sıkı sıkı sarıldı, ben hüngür hüngür ağlamaya başladım. Ev serin diye mahcup olduğum için mi ağladım, hayallerimin küçüklüğü mü beni üzdü bilmiyorum ama ikimiz de sarsılmıştık bu masum hayalden.

Dilerim ki bu kış tek odaya sığınıp kombiyi 40 derecede tutmak zorunda kalmayız. Eğer kış gelmeden haklarımı tekrar kazanırsam bu forumdan bir arkadaşın 1 aylık doğalgaz faturasını ödeyecem. Bütün kış aylarını ödeyemem valla kusura bakmayın, ancak 1 ay ödeyebilirim, doğalgaz çok zamlanmış ?

Tam da dönersem alacağım uçuk şeyleri sıralayacaktım boğazımda düğümledin ? oldu mu şimdi bu ya?! O zaman ben de dönersem 2 çocuklu bir KHKlı ailenin çocuklarının 1 yıllık eğitim masrafını karşılarım ?? #khkstyla_icebucketchallenge

Güzel bir imece mi başladı nedir ??

• Beğeni 8

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Guzel insanlar,cok zor bir gun gecirdim.Hayatimda onemli olan bir kisi beni oylesine kirdi ki,tam da can evimden vurdu.Çok ağladım ,gun boyu hicbirşey yemedim. ? 

Sanki ikinci kez ihraç oldum kisaca oyle anlayin...Canim çok yaniyor...

Şimdi de haber yollamiş,ozur dileyecekmiş.. Iyilerin her zaman kazandiğini soyleyen ben anladim ki,her zaman kaybediyorum.???

Sizce ne yapmaliyim?

Güncelleme • • Teacher
  • Beğeni 1
  • Üzülme 6

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Siz böyle yazınca askeri okuldayken bir derste hocamızın anadolu şivesiyle anlattığı (hayat dersi olarak) kıssa geldi aklıma:

2 köylü varmış memed ve sülüman. Ayaklarını uzatmış tepenin üstünde yatıp ellerini başlarının arkasına almış köyü izleyerek muhabbet ediyorlarmış. Memed sormuş "la sülüman, şöyle bi zengin olsak ne güzel olurdu. Napardın?" 

Sülüman demiş ki, "oooo neler yapmazdım ki, alırdım şehir ekmeği, bi de soğanın cücüğünü. Her gün yerdim" demiş. Eklemiş "ya sen?" 

Memed, "valla sülüman, bana yapacak birşey bırakmadın ki" demiş. 

Varın gerisini siz yorumlayın ?

Teacher, 9 dakika önce yazdı:

Guzel insanlar,cok zor bir gun gecirdim.Hayatimda onemli olan bir kisi beni oylesine kirdi ki,tam da can evimden vurdu.Çok ağladım ,gun boyu hicbirşey yemedim. ? 

Şimdi de haber yollamiş,ozur dileyecekmiş.. 

Sizce ne yapmaliyim?

Bir kere çiviyi çakmış, özürle çıkarsa da izi kalacak. O izle yaşarım derseniz affedebilirsiniz ama 2nci çivi olasılığı devam edecek, yok ben çiviyle yaşarım ama 2nci çiviye yer yok derseniz ona da devam. Karar sizin. 

• Beğeni 8
  • Kahkaha 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mavi Çocuk hosgeldiniz...

wildPuppy, 10 dakika önce yazdı:

Bir kere çiviyi çakmış, özürle çıkarsa da izi kalacak. O izle yaşarım derseniz affedebilirsiniz ama 2nci çivi olasılığı devam edecek, yok ben çiviyle yaşarım ama 2nci çiviye yer yok derseniz ona da devam. Karar sizin. 

Çivi değildi inanin resmen bir demir parçasıydı.Rabbime havale ediyorum,elimden fazlasi gelmiyor.Umarim yokluğumla sınanır. Bazi insanlari halkadan hemen atabilirsiniz,ama bazilariyla kan baginiz vardir ve ozeldir.Ama bu kiymeti hak etmez.Durum tam da bu....

Guzel ve anlamli cevabiniz icin tesekkurler@wildPuppy ...

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 13 dakika önce yazdı:

@Mavi Çocuk hosgeldiniz...

Çivi değildi inanin resmen bir demir parçasıydı.Rabbime havale ediyorum,elimden fazlasi gelmiyor.Umarim yokluğumla sınanır. Bazi insanlari halkadan hemen atabilirsiniz,ama bazilariyla kan baginiz vardir ve ozeldir.Ama bu kiymeti hak etmez.Durum tam da bu....

Guzel ve anlamli cevabiniz icin tesekkurler@wildPuppy ...

Rica ederim. Dediğiniz gibi, bazıları kıymete değmiyor. Bıraktıkları iz öyle yaralıyor ki, bir daha o acıyı yaşayamam diyor ve o ihtimalle yaşamaktansa, o kişiyi hayatımızdan çıkarıyoruz. Zaten bir kişiye olan saygımızda kan bağının katkısı varsa, saygının o kısmı sahtedir. Sadece kan bağından dolayı hissedilen gerekliliktir. O kısmı çıkardığımızda kalan miktardır gerçek saygımız ya da verdiğimiz değer. Bazıları maalesef kan bağından doğan değeri bile tüketiyor. 

Geçmiş olsun tekrar. Üzülmeyin. Bu KHK olayı bize en çok da gerçek dost sayımızı gösterdi. Benim 3 imiş. 

Sağlığımıza iyi bakalım. En iyi dostumuz biziz yine. 

• Beğeni 6

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 19 dakika önce yazdı:

Şimdi de haber yollamiş,ozur dileyecekmiş.. Iyilerin her zaman kazandiğini soyleyen ben anladim ki,her zaman kaybediyorum.???

Sizce ne yapmaliyim?

oof hocam of. Ne desem sıkıntı. Sizi bile kırdıysa bu kadar. Kim bilir ne yaptı, ne dedi? Bazen en yakınlarımız bile öyle laflar diyorlar ki... Ben artık çok yakın 3-5 kişiyi can belledim, kalanlara karşı suratımı kösele yaptım. Çünkü konuşursam can yakacam... Siz de azaltın diyeceğim çevrenizi ama hisli insansınız yapamazsınız... 

AYBÜKE, 4 saat önce yazdı:

Hocam çok yakın bir dostumuz tam da böyle bir ihtiyaç zamanı iade olmuştu. Şu andaki yöneticisi, komisyondan onu sorduklarını söylemişti başka bir tanıdığımıza, olumlu görüş yolladım demişti, ama şimdi haber vermeyin, beklentiye girmesin demişti. Tam o sıralarda dertleşirken, çocuğunun istediği bir şeyden bahsetmişti, alamadım demişti. Bir yandan çok kötü olmuştum, bir yandan da o haberin etkisi ile, inşallah en muhtaç olduğu anda yardım yetişti diye düşünmüştüm. Şükür iade oldu, durumunu toparladı...

Mavi Çocuk, Bir saat önce yazdı:

Tam da dönersem alacağım uçuk şeyleri sıralayacaktım boğazımda düğümledin ? oldu mu şimdi bu ya?! O zaman ben de dönersem 2 çocuklu bir KHKlı ailenin çocuklarının 1 yıllık eğitim masrafını karşılarım ?? #khkstyla_icebucketchallenge

Güzel bir imece mi başladı nedir ??

Nasipse Allah size ve o aileye bu mutluluğu yaşatsın.

wildPuppy, 18 dakika önce yazdı:

Siz böyle yazınca askeri okuldayken bir derste hocamızın anadolu şivesiyle anlattığı (hayat dersi olarak) kıssa geldi aklıma:

2 köylü varmış memed ve sülüman. Ayaklarını uzatmış tepenin üstünde yatıp ellerini başlarının arkasına almış köyü izleyerek muhabbet ediyorlarmış. Memed sormuş "la sülüman, şöyle bi zengin olsak ne güzel olurdu. Napardın?" 

Sülüman demiş ki, "oooo neler yapmazdım ki, alırdım şehir ekmeği, bi de soğanın cücüğünü. Her gün yerdim" demiş. Eklemiş "ya sen?" 

Memed, "valla sülüman, bana yapacak birşey bırakmadın ki" demiş. 

Varın gerisini siz yorumlayın ?

Ruhumuz gariban di mi ? 

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...