İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

wildPuppy, 30.04.2020 - 14:15 yazdı:

TSK mensubu olarak en cesur kesim olmamız gerekirken en tırsak kesimiz tabiri caizse. Hatta bazılarımız o kadar çekingen ki eşim adına yazıyorum diyor. Düşünün artık.

Gerçekten eşi, kardeşi vb adına yazanları ayrı tutarak, aldığı istihbarat eğitimleri vb nedenle "tedbir" mahiyetinde açık kimliğini gizlemek durumunda kendini hissetmenin yada doğru bulmanın "tırsaklık" olarak görülüyor olmasına üzüldüm. Gerçek neden korkuda olabilir elbette. Sizinde onaylayacağınız üzere, askerler hücum hattında hayatı adına cesur olmak, tereddüt etmemek üzere eğitilen kişilerdir. Her ortamda ve her yerde cesur olmak öncü olmak için değil. Cesur olmak demek akıllı olmamak demek, tedbirli olmamak, temkinli olmamak demek değildir. Bu söylem çok farklı yerlere götürülebilir, tartışmalara neden olabilir.

Bu forumda amaç FETÖ/PDY denen alçaklarla alakası olmayan, devlete ve devletin mevzuatına aykırı, ters düşecek, çelişecek bir eylem, söylem vb yapmamış, ancak FETÖ/PDY ile ilişkilendirilerek mağdur edilmiş olan kimselerin mağduriyetleri konusunda saygı ve sevgi çerçevesinde T.C. devleti mevzuatı kapsamında legal bilgi paylaşımı. FETÖ/PDY denen alçaklarla bırakın olanı, destekleyeni yolu bir yerde kesişenlerin dahi bu forumda yeri yok. Bu konuda burada yazamazlar da.

Bununla birlikte forumdaki her üyenin de iyi niyetli olduğunu, mağdur olduğunu söylemekte imkansız. Troller, istihbarat, algı yapmak isteyenler, umutsuzluk pompalayanlar vb. Geçmişte bunun örneklerini çokça yaşadık.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

TSK ihraci olupta bi yerlerde calisabilen var mı merak ediyorum biraz once markete yaptigim basvuru reddedildi TSK dan istifa belgem olması gerekiyormus yani ihrac oldugumu anladıklari icin ise alinmadim forumda bi yerlerde is bulabilen var mi varsa nasil ?

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 5 dakika önce yazdı:

TSK ihraci olupta bi yerlerde calisabilen var mı merak ediyorum biraz once markete yaptigim basvuru reddedildi TSK dan istifa belgem olması gerekiyormus yani ihrac oldugumu anladıklari icin ise alinmadim forumda bi yerlerde is bulabilen var mi varsa nasil ?

Pes etmeyiniz, yıkılmayınız, karamsarlığa kapılmayınız. Şu an iş arayan sayısı malumunuz üzere fazla ve iş ve işçi bulma kurumu açıklamaları ve haberlerde yayınlanan resmi açıklamalara göre de artmaya da devam ediyor. Dolayısıyla iş verenler için seçenek çok. TSK dan istifa belgesi diye bir şey yok. bu durum ancak SGK kaydında gösterilebilir. Sizi işe alacak olan SGK kaydınada zaten bakmaz. Sizi red eden kurum muhtemelen içinde bulunduğumuz süreçte verilen teşviklerden faydalanmak için sizin üzerinizden başvuru yapacaktır. Durumunuz itibariylede bu teşvikin çıkmaması ihtimali varsa "çalışanın maliyetini neden ben sırtlanayım" düşüncesiyle yok saymış olabilir. Hangi dalda iş aradığınız bilmiyorum ancak genel olarak marketlerde yapacağınız işin daha kolayı ve tercih edilebilirlik açısından kurumsal yerlerden ziyade kişisel şirket yada bürolarda iş bakmanızı tavsiye ederim. Kurumsal olan kuruluşlar genel olarak masraflar konusunda sırtını azda olsa devlete dayamak için çaba gösterirler. Bildiğiniz ve tercih edilmenize neden olacak vasıflarınızı öne çıkarmanızı tavsiye ederim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima sn aklima cok tesekkur ederim ama beni ihrac oldugum icin akmadilar bu cok acik cuma gunu beni aradilar ise kabul edildiniz pzt evraklari getirin salı gunu is basi yapacaksiniz dediler bugun evraklari goturdum 1 saat sonra aradilar askeriyede calismissiniz dediler bende evet istifa ettim ettim o zaman istifa belgeniz gerekli dediler istifa belgesi diye bisey yok bana verilmedi dedim bu sartlarda calisamazsiniz kusura bakmayin deyip kapattilar bunun baska aciklamasi var mi? 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 4 dakika önce yazdı:

@Aklima sn aklima cok tesekkur ederim ama beni ihrac oldugum icin akmadilar bu cok acik cuma gunu beni aradilar ise kabul edildiniz pzt evraklari getirin salı gunu is basi yapacaksiniz dediler bugun evraklari goturdum 1 saat sonra aradilar askeriyede calismissiniz dediler bende evet istifa ettim ettim o zaman istifa belgeniz gerekli dediler istifa belgesi diye bisey yok bana verilmedi dedim bu sartlarda calisamazsiniz kusura bakmayin deyip kapattilar bunun baska aciklamasi var mi? 

Belirttiğim gibi, özellikle teşvik kapsamında devletle ilişkisi olan her kurum "hayır" diyecektir. Bu nedenle kurumsal yerlerden mümkün olduğunca uzak durunuz. Şunu da belirtmeliyim teşvikten faydalanan ve bu konudaki kotasını dolduran kurumsal şirketlere de denk gelebilirsiniz. Yani zamanlama yanlışta olmuş olabilir. A101, şok gibi marletlerde KHK lı olduğunu söylemesine rağmen işe girenler paylaşımlarda bulunmuştu. siz elinizden geleni yapın, önemli olan bu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima bahsettigim sok market zaten tesekkur ederim sn @Aklima bu gunler nasil unutulur unutulur mu bilemiyorum.

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba bende Gecen ay Bim magazısına başvurdum kabul edildi. Fakat işkur üzerinden alınacak olduğundan işkur onay vermedi. Ve magaza sorumlusu beni arayıp kusura bakmayın işkur onaylamadı sizin başvuruyu o yüzden kabul edemiyoruz dedi. Magaza bölge müdürüne KHK ile ihraç oldugumu daha önce marketlerde çalıştığımı söylemiştim kendiside bizim için sorun değil çünkü daha önce ihraç öğretmen felan çok çalıştı yanımızda dedi. Malesef biz, işkur kapsamında alınacak hiçbir işe giremiyoruz. 

701 sayılı KHK TSK Asb. OHAL komisyonuna inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Işık bana iskur kapsaminda alindigimi soylemediler bu marketlere basvuran herles iskurla mi aliniyor yani

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İşkur üzerinden çalışıyorum. 3 cu ayimdayim. Başvuru öncesi işkur üzerinden iş arayan girişi yaptım. İhractan sonra denediğimde yapamıyordum, Ocak ayında denediğimde yaptım. İlk önce işkur kaydı oluşturmayi deneyin isterseniz. 

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Marmarakazim işkur kaydım vardı. Siz ne iş yapiyorsunuz suan 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...