İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Tahdit için komisyon kurulmuş emniyette, şehirler kaldırdıktan sonra bu  komisyon Salı günü kaldırılacaklar için karar veriyorlarmış, toplam 800 kişi olduğu zaman nüfusa bildirip kaldırılıyor, zaman alan kısım burası sanırsam. 

Sayfa zaten çok sessiz, keyifler kaçık, kaldırmak isteyenlere bilgi olsun ?

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Pasaport tahdit icin tahdidi koyan ile mi basvurmamiz gerekiyor. Ornegin tahdidi Agri koymus, Istanbul nufus'a dilekce ile basvurmamiz yeterli olur mu acaba? Tesekkurler

KhK689

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
heroncove99, 14 saat önce yazdı:

Pasaport tahdit icin tahdidi koyan ile mi basvurmamiz gerekiyor. Ornegin tahdidi Agri koymus, Istanbul nufus'a dilekce ile basvurmamiz yeterli olur mu acaba? Tesekkurler

Bulunduğunuz ile yapacağınız müracaatta hangi illerde tahdit varsa o illere yazı yazılıyor. Gelen cevaba göre işlem yapılıyor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kusura bakmayın bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. 7 ay önce ardışık aramadan alındım ve 2012 yılında askeri öğrenciyken bir benim diğeri babamın kullandığı adıma kayıtlı iki numaramın aynı gün ardışık olarak arandığı söylendi ifadem de bildiğimi anlattım ve bu yapıyla dersane dönemi tanıştığımi babamın inşaat işçisi olması sebebiyle kışın çalışmadığını ve eve git gel masraf olmasın diye dersaneye yakın olan bu yapıya ait evlerde 6-7 ay kaldığımı beyan ettim, 1. Sınıfta iken kimsenin aramadigini ancak 2. Sınıfa geçince aradıklarını (2012) 3 defa gorustugumu mesleğe başlayınca da bana ulaşamamları için telefon numaramı degistirdigim 2013 eylül ayından sonra bu yapıyla tamamen bagimi kopardigimi söyledim. Savcı iddianemeye bylock, dersane, gazete, bylock vs, olmadığı yazmış ve 2012 yılında yapılan aramadan dolayı cezalandirilmami istemiş, ilk mahkeme 3 ay sonra ifadem de baro avukatının yönlendirmesi ile EP yaptım ancak ilk mahkeme de vazgeçeceğim gerekirse içeri atsınlar. Benim durumum da olan arkadaşlar sonuç ne olur sizce, su ortamda pek olumlu olacağını sanmıyorum ama tecrübeli olanlar yardım edebilir mi konu hakkında, kurum jandarma.

İfade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayırlısı, 12 saat önce yazdı:

Kusura bakmayın bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. 7 ay önce ardışık aramadan alındım ve 2012 yılında askeri öğrenciyken bir benim diğeri babamın kullandığı adıma kayıtlı iki numaramın aynı gün ardışık olarak arandığı söylendi ifadem de bildiğimi anlattım ve bu yapıyla dersane dönemi tanıştığımi babamın inşaat işçisi olması sebebiyle kışın çalışmadığını ve eve git gel masraf olmasın diye dersaneye yakın olan bu yapıya ait evlerde 6-7 ay kaldığımı beyan ettim, 1. Sınıfta iken kimsenin aramadigini ancak 2. Sınıfa geçince aradıklarını (2012) 3 defa gorustugumu mesleğe başlayınca da bana ulaşamamları için telefon numaramı degistirdigim 2013 eylül ayından sonra bu yapıyla tamamen bagimi kopardigimi söyledim. Savcı iddianemeye bylock, dersane, gazete, bylock vs, olmadığı yazmış ve 2012 yılında yapılan aramadan dolayı cezalandirilmami istemiş, ilk mahkeme 3 ay sonra ifadem de baro avukatının yönlendirmesi ile EP yaptım ancak ilk mahkeme de vazgeçeceğim gerekirse içeri atsınlar. Benim durumum da olan arkadaşlar sonuç ne olur sizce, su ortamda pek olumlu olacağını sanmıyorum ama tecrübeli olanlar yardım edebilir mi konu hakkında, kurum jandarma.

Sayın Hayırlısı,

Ceza davasındaki deliller neler kısmı önemli. Ancak mevcut durumda; EP den faydalanmış olmanız dava açılmasının sebeplerinden birisi. Çünkü siz "ben suçluyum ama pişmanım" demişsiniz. İşin idari kısmına gelince EP den faydalanmış olmanız karşınıza çıkacaktır. Benzer durumdaki gördüğüm kararlardan, ilk derece mahkemelerinin olumlu yaklaşacağını sanmıyorum.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2-3 ay önce nüfus müdürlüğüne yurt dışı yasağının kaldırılması ile ilgili dilekçe yazmıştım. Bugün dilekçe sonucu öğrenmek için gittim kadın gözünüz aydın yasak kaldırılmış dedi. yasak varken e devletten protokol yazıyordum en yakın il nufus müdürlüğüne başvurun yazıyordu. Bugün tekrar e devletten baktım girilen bilgilere ait her hangi bir pasapor kayıdı bulunamamıştır yazıyor.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AdaletBekleyen701, 4 saat önce yazdı:

2-3 ay önce nüfus müdürlüğüne yurt dışı yasağının kaldırılması ile ilgili dilekçe yazmıştım. Bugün dilekçe sonucu öğrenmek için gittim kadın gözünüz aydın yasak kaldırılmış dedi. yasak varken e devletten protokol yazıyordum en yakın il nufus müdürlüğüne başvurun yazıyordu. Bugün tekrar e devletten baktım girilen bilgilere ait her hangi bir pasapor kayıdı bulunamamıştır yazıyor.

Hayırlı olsun. pasaportunuzu alabilirsiniz artık??

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese slm ben uzm.cvs 2016 ihraç edildim mahkeme kararı ile iade edildim 10gun önce göreve basladim.Resmi olarak geriye dönük iki yılın seneleik kanuni izinlerimimi alabiliyor muyum?Yoksa göreve başladığım tarihten sonraki aylarin izinlerine mi nak sahibim

668khk kabul Mardin 1idari mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Osman Comart tebrikler alabiliyorsunuz diye biliyorum komisyona basvurmus muydunuz birde ihrac sebebiniz neydi bilgi verir misiniz

@Osman Comart birde ne zaman iade edildiniz

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Osman Comart, 10 saat önce yazdı:

Herkese slm ben uzm.cvs 2016 ihraç edildim mahkeme kararı ile iade edildim 10gun önce göreve basladim.Resmi olarak geriye dönük iki yılın seneleik kanuni izinlerimimi alabiliyor muyum?Yoksa göreve başladığım tarihten sonraki aylarin izinlerine mi nak sahibim

Kamu görevinden çıkarılma işleminiz iptal olduğu için geçmişe dönük olarak hakkınız olan her şeyi alacaksınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...