İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@wildPuppy evet terörist şüphelisi  olarak geçiyorum ama aklandım 

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İyi günler kolay gelsin herkese daha önce foruma bir kaç kez yazdım sanırım anlatamadım tam olayı. Ben 2018 girişliyim kara kuvvetlerine 16 Temmuz’da ifadem alındı. Kriter 2012 yılında sodes devlet projesi kapsamında 4- 5 aylık dershane ve üniversite 1. Sınıfta 2 hafta evde kalma HTS kayıtları var EP yok. Sormak istediğim soru kurum 16 Temmuz’da 15+15 GGU verdi. 15 gün Kanuni izin verdi bu süreler doldu yine bir haber gelmedi 15 gün daha izin verdiler. Bu ne zamana kadar devam edecek bu şekilde. Bide Aynı kriterlerden ihraç olan var mı? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstersen GGU dan sonra mesaiye dönebilirdin şuanda dönebilirsin. Msb den açığa alınmanı bekliyorlardır. Uzun süreli açığa alınman için teklif etmişlerdir yukarıya.

Tek yapman gereken ;

izin talebim olmadığı halde kanuni olmayan bir şekilde beni zorla mesaiden uzak tutuyorsunuz, Askeri melekelerimin körelmesine, meslek sevgimin azalmasına sebep oldunuz, Beni mesai arkadaşlarım ve askeri atmosferden uzak tutarak Askerlik onurumu çiğniyorsunuz. Vb şeklinde bir silekçe yazmak

ertesi gün mesaiye çağıracaklar seni. Başıma gelen bir olay olduğu için biliyorum.

SADECE "İFTİRACI" vardı oda ilk mahkemede dosyadan çekildi. ilk mahkeme 6.3 verdi, İstinaf onayladı, Yargıtay savcısı Bozma istedi, bekliyoruz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tanık34, 50 dakika önce yazdı:

İstersen GGU dan sonra mesaiye dönebilirdin şuanda dönebilirsin. Msb den açığa alınmanı bekliyorlardır. Uzun süreli açığa alınman için teklif etmişlerdir yukarıya.

Tek yapman gereken ;

izin talebim olmadığı halde kanuni olmayan bir şekilde beni zorla mesaiden uzak tutuyorsunuz, Askeri melekelerimin körelmesine, meslek sevgimin azalmasına sebep oldunuz, Beni mesai arkadaşlarım ve askeri atmosferden uzak tutarak Askerlik onurumu çiğniyorsunuz. Vb şeklinde bir silekçe yazmak

ertesi gün mesaiye çağıracaklar seni. Başıma gelen bir olay olduğu için biliyorum.

Peki bu dilekçenin kurum tarafından bir yan etkisi olur mu.

Lilav79, 10 dakika önce yazdı:

Peki bu dilekçenin kurum tarafından bir yan etkisi olur mu.

Bide bu karar çok sürer mi gelmesi tahminen ne kadar sürüyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurum tarafından yan etki olmasına gerek yok adamlar zaten seni mesaide istemiyor buda demek oluyorki ellerine geçen ilk fırsatta atacaklar seni. Onun için kimseye şirin gözükmene gerek yok hakkın neyse onu iste onu söyle derim . Ben öyle yapıyorum kafam rahat. 

15+15 verdiler bi 15 günde hava değişimi aldım kndim

sonra mesaiye başladım 24 gün sonra 4 ay GGU geldi

yani

15+15 GGU dan 39 gün sonra haber geldi.

Niye kısa süreli verdiler 4 ay dersen bnde bilmiyorum. 3 yıldır devam ediyor soruşturma + mahkeme . 2 ekimde son duruşma var herşey olumlu blkide beraat alacağım ama kurum daha yeni GGU verdi. Blkide mahkeme sonucuna göre uzatacak.

Güncelleme • • tanık34

SADECE "İFTİRACI" vardı oda ilk mahkemede dosyadan çekildi. ilk mahkeme 6.3 verdi, İstinaf onayladı, Yargıtay savcısı Bozma istedi, bekliyoruz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tanık34, 13 dakika önce yazdı:

Kurum tarafından yan etki olmasına gerek yok adamlar zaten seni mesaide istemiyor buda demek oluyorki ellerine geçen ilk fırsatta atacaklar seni. Onun için kimseye şirin gözükmene gerek yok hakkın neyse onu iste onu söyle derim . Ben öyle yapıyorum kafam rahat. 

15+15 verdiler bi 15 günde hava değişimi aldım kndim

sonra mesaiye başladım 24 gün sonra 4 ay GGU geldi

yani

15+15 GGU dan 39 gün sonra haber geldi.

Niye kısa süreli verdiler 4 ay dersen bnde bilmiyorum. 3 yıldır devam ediyor soruşturma + mahkeme . 1 ekimde son duruşma var herşey olumlu blkide beraat alacağım ama kurum daha yeni GGU verdi. Blkide mahkeme sonucuna göre uzatacak.

Hakkımızda hayırlısı vala artık birşey desinlerde belirsizlik bitirdi aile mahf oldu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 2 saat önce yazdı:

@wildPuppy evet terörist şüphelisi  olarak geçiyorum ama aklandım 

Tebrikler gerçekten AK lanmışsınız????

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tanık34  darısı sizin de Ak lanmaniza

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tanık34, 2 saat önce yazdı:

Tebrikler gerçekten AK lanmışsınız????

Dün akşamdan itibaren aklıma referandum öncesi açığa alınan bazı Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin sosyal medya paylaşımları, referandum sonrası oy pusulası resimleri paylaşımları geliyor. Birde KHK sonrası aynı kişilerin paylaşımları geliyor.

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 3 saat önce yazdı:

Zaten sonu gelmekte olan, gittiği zaman arkasından kimsenin ağlamayacağı, ülkeyi orta çağ karanlığına (bu arada Müslümanların ve Türklerin değil Avrupa Hristiyanlarının orta çağından bahsediyorum) sürüklemiş bir gruba yanlamanın mantığını anlayamıyorum.

İdeolojik beraberlik desen, bunlarda ideolojinin i'si bile yok, içinde bulundukları konjonktüre göre şekil alan, dün terörist dediğine bugün şerefli vatansever diyen (bkz. Ergenekon, Balyoz vs.), dün düşman diyip uçağını düşürdüğüne bugün dostumuz diyen (bkz. Rusya), dün soyu kesik dediğiyle bugün ittifak yapan, gücü elinde tutmak dışında hiçbir gaye gütmeyen adamlar bunlar.

Sebebi ne olabilir ki acaba? Bilen varsa bana anlatırsa sevinirim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...