İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

Yürütmeyi durdurmak için idare mahkemesine dava açılır. Örnek :  Bir arkadaş ankesörden 5-6 ay yattı sonra tahliye oldu o ara lojmandan çıkartma muhabbeti başladı o da mahkeme ile durdurdu. Sonuç? HTS kayıtları gelince ankesör falan olmadığı ortaya çıktı savcı beraat talep etti. Yani bu ülkede insan önce suçlanır ve mağdur edilir sonra özür dilenir. Bunun çok örneği var.  Düşene tekme vuranlar utansın. Asker olmak polis olmak zordur bu ülkede, normal zamanda atıl kurt, aslanım, yiğidim ama ayağın kaymaya ve haksızlığa uğramaya gör. Önce tekmeyi o şakşakçılar vuruyor. Ne asker düşmanı milletmişiz arkadaş... Yani adam mağdursa postacı ise de mağdurdur asker ise de. Bunu bi anlasalar bu kadar yetişmiş insanı boşa harcamazlardı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Sayın Lâl, ("a" nın şapkasına dikkat)

KHK ile hakkında işlem yapılanlarla ilgili iki düzenleme var. İkiside 685 nolu KHK da birleştirildi. Kanun hali 7075 sayılı kanun. https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.7075&MevzuatIliski=0&sourceXml adresinde mevcut. İdare mahkemesinden göreve iade yada OHAL komisyonu kararıyla başvurusu kabul olanlar için 10/a maddesi (1) nolu fikra sorunuzun cevabı. "...haklarında mahkemeler tarafından göreve iade mahiyetinde karar verilenler ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından başvurunun kabulü kararı verilenlerden, eski kadro, rütbe veya unvanına atanması ilgili bakan onayı ile uygun görülmeyenler ilgisine göre Milli Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyelerinde kurulan araştırma merkezlerinde bu madde esaslarına göre istihdam edilir."

Yani ya eski görev yada araştırma merkezi. Başka alternatif yok.

Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkürler:) Sanırım farkli bir kuruma atama konusunda bir düzenleme beklentiniz yok. Eş ve aile durumundan bekleyen yani tek kriteri bu olan kişiler neden bekletiliyor? Örneğin benim eşim zaten ceza aldı ret verecekse şimdiye kadar neden vermedi? Ya da benzeri arkadaşlarıma. Ilk khk lardan bekleyen var. Anlayamıyorum.

kratoos, 2 saat önce yazdı:

Dzkk farkı ? ihraç etmeden önce bana sordukları akrabalarımın arasında 12 yaşındaki kuzenim vardı, neden falanca koleje gönderdiniz diyor..

Tabi ben onların sayesinde bayramdan bayrama toplam 5 6 kez gördüğüm eltimin bir polis kardeşi olduğunu ve onun açıkta olduğunu ögrendim. Akrabalık bağlarımız pekişti.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Pek muhterem saygıdeğer kurumumuz ne güzel de çalışıyor f*töcü avcıları sizi! Bir de gerçek olanları yakalayabilseler??? 

İdare mahkemesi başvuru sürecinde bugünlerde yılgınlığa düştüm fakat sürem daha var ama yeni yıl zamlarını da düşünüyorum! acele etmemek gerek diye de düşünce içerisindeyim... ?Anlayacağınız kafa karışık.. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

sayın @Aklima   2019/44929 no.lu karar nedir? yani 2019 yılında verilen 44929. karar mı yoksa bize çok önceden mi verilen karar anlayamadım.. 

sayın @phantom18 rica etsem karar numaranızı gönderir misiniz çok özel bi soru olmamışsa.. 

kratoos, 16 saat önce yazdı:

@portakal çiçeği karar duruşması değil ama savcı mütalaasını verecek yüksek ihtimalle, ceza isterse savunma için ek süre alırız dedi avukatım ona da genelde 2 hafta süre veriliyor. 1 aya karar çıkar diye tahmin ediyorum

hakkınızda hayırlısını diliyorum...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 16 saat önce yazdı:

Akrabasından dolayı KHK ile ihraç ettik diyemezlerki zaten. Bunu ancak 667 nolu KHK ve OHAL sonrası hakkında işlem yapılanlar için diyebilirler. Onuda ".... nedenle irtibat/iltisakı olduğunu değerlendirdik" şeklinde derler. Olay mahkeme aşamasına gelince ise 15 ile 37 sayfa arasında sadece fetö' yü anlatan, kişiyle ilgili ise belki 2-3 satır bahsi geçen bir cevap yazarlar.

Kimse yokmu derneğine bağış konusuna çok şaşırmayın, yarın mahkemede bu bilgiler istendiğinde (hatırladığınız gibi yoksa, oladabilir, mahkemede tek başına hükmü yok. Varsa bile büyük ihtimalle ya dini bir güne geliyordur yada büyük bir kampanya gününe.) "sehven yazılmış denilebilir" yada kurumun cevabında hiç bahsedilmez. Bence kendinizi üzmeyin.

Geçen haftada yazdım. Kurum TSK. Her şeyin en kötüsünü bekleyin ve hazırlığınızı ona göre yapın, gardınız ona göre alın. Şaşırmadım dersem umarım sizi kızdırmam. Daha neler neler var. Son iki haftadır cereyan eden olaylara bakın. Ayrıca paylaşacaktım ancak sorunuz vesile oldu.

İdare mahkemesi somut delilleri, neden işlem yapıldığını istiyor, cevap vermiyorlar. Mahkeme dosya içindeki evraklarla işlem yapmıyor. Bir yazı daha yazıyor. Cevap vermezseniz "dosyaya göre işlem yapacağım" diye ve süre veriyor. Sürenin dolduğu gün tarihli cevap veriyorlar. Sizde bunu görünce cevaba cevap yazıyorsunuz. Sonra bir bakıyorsanız mahkemenin ilk yazısına da cevap veriyorlar. İçerikte farklılıklar var. Hemen cevap vereyim diyorsunuz. Mahkemeyi arıyorsunuz karşınızdaki kişi sen cevap dilekçeni yazmışsın bi daha yazamazsın diyor. Yersen. Veya kurum ilk savunmayı yapıyor sizde cevap veriyorsunuz sonra bir bakmışsınız ek beyan göndermiş. Eee ne olacak şimdi "ben cevap yazmıştım" diye kalıyorsunuz.

Haklarınızı bilmiyorsanız kedinin fareyle oynadığı gibi oynamaya çalışıyorlar. Yerseniz.

İdare mahkemesine yazdığınız dilekçede https://forum.khkhaber.com/topic/15003-i̇dari-davalar-konusunda-önemli-paylaşımlar/comments?ct=1577197801 altındaki paylaşımlara lütfen dikkat ediniz.

Dilekçelerde kendinizi duygusal olarak savunmayınız, ceza davasını ilgilendiren hususların suç olmadığı konularla savunmaya girmeyiniz. Yapacağınız hakkınızdaki gerekçelerle ilgili olarak irtibat ve iltisak tanımlamalarıyla izahını sorgulamak ağırlıklı olsun. İdari bir işlemde olsa somut deliller olması gerektiğini belirterek bunları ısrarla isteyiniz. İdarenin takdir hakkını keyfi kullanması hususunu vurgulayınız. Dilekçe içinde olmasa bile dilekçede bir iki cümleyle bahsederek hak ihlallerini EK olarak sununuz. Hak ihlalleri konusunu atlamayınız.

Özellikle idare mahkemesi aşamasında evrakların tarihleri, süreler konusuna dikkat ediniz ve gerekirse dilekçenizde kurumun süreyi geçirmesi nedeniyle savunmasının 2577 sayılı kanun gereğince dikkate alınmamasını istediğinizi yazınız.

Yazınız, yazınız. Hak arama yada hesap sorma, hesap verme adımları arasındaki AYM ve özellikle AİHM nde önceki aşamalarda belirtmediğiniz ancak kendileri nezdinde yazdığınız her şey zamanında kullanmadığınız için iptal ediliyor yada savunma tarafı bu hususu vurgulayıp dayanaktan yoksun olduğu konusunda mahkemeyi ikna ediyor.

Dün bir dava dilekçesi okudum kişi kendisinden alınan yaklaşık 7 tl faizi dahi kurumdan istemiş. Hemde yasal faiziyle birlikte. Helal olsun. Yaşatılanlara duygusal yada milliyetçi duygularla yaklaşmayın. Yapılanlar, devlet gücü kullanan şahıslar tarafından bilerek, fütursuzca, sınırsızca, acımasızca yapılmıştır. Kendi beyanlarıda bunu doğruluyor. Bir sürü haber var bu konuda. O 7 tl ve faizini isteyeceksiniz ve alacaksınız ki devlette kendi gücünü kullanan şahıslara karşı tedbir, hesap sorma gibi reaksiyolar geliştirsin. Yapılacak en büyük hatalardan birisi sürece duygusal yaklaşmaktır. Bu hataya düşmeyin. "Devlet hata yapmış bak düzeltti sende uzatma" benzeri çok kelam duyarsınız. Devlet hata yapmaz, devlet kendisine yapılanları unutmaz. Yaşamını farklı isimler altında da olsa devam ettirmiş bütün devletlerde bu böyledir. Hata yapan devlet gücünü kullanan şahıslardır. Devlet adı altında kendilerini affettirmeye çalışıyorlar. Dikkat ediniz.

sayın @Aklima  yardımlarınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. hep yazdığım gibi tez zamanda iadenizi görün inş.

arkadaşlar şimdi nereden başlayacağımı bilemiyorum. eşim çok  yoğun çalışıyor(6.30 - 19.30) her gün sabah hava aydınlanmamışken gidiyor. arkasından hep dua ediyorum onun için  ve tüm masumlar için. Allah'ım tez vakitte bu sıkıntılardan kurtarsın masum olan herkesi... bu yüzden eşim  için takipteyim. çok yoruldum artık. bazen çok umutlu oluyorum, bazen de çok karamsar.. 

sayın @Aklima kararı paylaşmak istiyorum. daha önceden yardım edebileceğinizi yazmıştınız. avukatımız hazırlayacak dilekçemizi. ama ben sizin de katkınızı istiyorum en azından hak ihlalleri konusunda vs..  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
portakal çiçeği, Bir saat önce yazdı:

sayın @Aklima   2019/44929 no.lu karar nedir? yani 2019 yılında verilen 44929. karar mı yoksa bize çok önceden mi verilen karar anlayamadım.. 

sayın @phantom18 rica etsem karar numaranızı gönderir misiniz çok özel bi soru olmamışsa.. 

hakkınızda hayırlısını diliyorum...

Geçmiş olsun, 44929 karar sayılı OHAL komisyonu kararı hangi tarihte (gün ve ay) verilmiş? Size aitse eğer söyleyebilirmisiniz?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol, 21 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun, 44929 karar sayılı OHAL komisyonu kararı hangi tarihte (gün ve ay) verilmiş? Size aitse eğer söyleyebilirmisiniz?

teşekkür ederim.. evet bize ait karar. sadece karar no. yazıyor.. tarih (gün ve ay) yok. biz sistemde 21 kasımda görmüştük ret kararını.( sürekli kontrol ediyordum) dün de elimize ulaştı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın portakal çiçeği,

2019/44929, 2019 yılında verilen 44929 numaralı karar demektir. Dilekçenizi ardakayra.7667@gmail.com adresine gönderebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @portakal çiçeği özel değil niye olsun açık açık paylaştım zaten burada? Yine diyorum bahsettikleri olayları somut kanlı canlı ispat etsinler ben kendim feragat edeceğim hakkımdan!

Bende  43276'ncı şanslıyım! 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 4 dakika önce yazdı:

Bende  43276'ncı şanslıyım! 

:)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...