İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Arkadaşlar yanlış anlamayın ümitsizlik vermek istemem. Üzülecekler aşağıyı okumasın.

Komisyon başkanı der ki;

KHK sırasına göre gidiyoruz

Beraat takipsizlik alanları öne alıyoruz 

Herkesi birey ve hatta bir aile olarak görüp ona göre karar veriyoruz

Hızlı ve kapsayıcı karar veriyoruz

Önceden adli yol açık degilken komisyon sayesinde adlı yol açıldı. ....

Şimdi bu beyanların yalan olduğunu biz biliyoruz. Sadece bu haberi okuyan sıradan vatandaşın algısını değiştirmeye çalışıyor.

Bu beyanların yalanı neyse 1. Ve hatta 2. Derece yakından dolayı ret vermiyoruz da aynı şekilde bence

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Lâl, 3 saat önce yazdı:

Gerekçeli Karar ve Şahsilik İlkesi; Komisyon tarafından her bir dosya ayrı ele alınarak bireyselleştirilmiş ve gerekçeli karar verilmektedir. Başvurucunun eşi veya aile bireyleri hakkında FETÖ üyeliği, irtibatı, iltisakı bilgisi olmasına rağmen yapılan gerekli inceleme neticesinde başvurucunun kendisinde herhangi bir irtibat tespit edilmediğinde başvuru dosyası hakkında kabul kararı verildi. Bu bağlamda Komisyonun yaptığı inceleme sonucunda terör örgütüyle irtibatı nedeniyle ret kararı verilen eşinden bağımsız olarak 620 diğer eşin başvurusu kabul edildi. @Sibemol  @Derya Ceylan @Aklima

söylemlerindeki samimiyeti bize verdikleri kararda göreceğiz. Hepimiz bekletiliyoruz sonucu olumlu olur inşallah.

Evet , bir örnek vereyim;

Bayan subay darbe davasından beraat eder (sadece çağrıldığı için birliğine gitmiş o kadar emsalleri beraat edip görevlerine açıktan dönmüş  (bayan subaylar)) Bahsettiğim bayan subay ihraç aynı zamanda üyelikten de dava da beraat etmiş hakkında hiç birşey bulunamamış ancak eşinde ankesör kardeşinde bylok olduğundan (bu da öyledir diye) OHAL komisyonu darbe davasını gerekçe gösterip nisan ayında RET vermiş. Gerekçeli kararında davanın devam etmesi yazıyormuş. 2 ay sonra yani Haziran ayında sonuçlanmış dava ve beraat etmiş. OHAL komisyonun davadan önce karar verdiği mahkeme ile irtibat halinde olduğunu buradan anlıyoruz. Eş ve kardeşten RET vermiyoruz deniyor ama burada bence KURUM devreye giriyor ve bir çıkarım yapılıyor bu da öyledir diye sanırım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol, Bir saat önce yazdı:

Evet , bir örnek vereyim;

Bayan subay darbe davasından beraat eder (sadece çağrıldığı için birliğine gitmiş o kadar emsalleri beraat edip görevlerine açıktan dönmüş  (bayan subaylar)) Bahsettiğim bayan subay ihraç aynı zamanda üyelikten de dava da beraat etmiş hakkında hiç birşey bulunamamış ancak eşinde ankesör kardeşinde bylok olduğundan (bu da öyledir diye) OHAL komisyonu darbe davasını gerekçe gösterip nisan ayında RET vermiş. Gerekçeli kararında davanın devam etmesi yazıyormuş. 2 ay sonra yani Haziran ayında sonuçlanmış dava ve beraat etmiş. OHAL komisyonun davadan önce karar verdiği mahkeme ile irtibat halinde olduğunu buradan anlıyoruz. Eş ve kardeşten RET vermiyoruz deniyor ama burada bence KURUM devreye giriyor ve bir çıkarım yapılıyor bu da öyledir diye sanırım. 

Şimdi bende birkaç örnek vereyim. Ama tüm dosyalar kişiye özel ve içeriğini net bilmiyoruz. Sizin verdiğiniz örmekteki kişi subay olması da gerekçe gösterilerek dosyası öne alınmış ve erken ret verilmiş olabilir. Ben ve benim gibi sivil memurlar ast olduğundan da dolayı sıramızı bekliyor olabiliriz.

(Tamamı deniz kuvvetleri)

Kişi 1:Astsubay. Kardeşi subay. Darbe davasinda yaklaşık 1 yıl tutuklu yargılandı. Beraat etti. Astsubay kardeşe idari tahkikat bile yapılmadı.

Kişi 2: Uzman çavuş. Darbe sonrası program kullanmadan polis kardeş ihraç edildi tutuklandı. Uzman cavuş açığa alındı. Yaklaşık 2 yıl sonra açıktan iade oldu.

Kişi 3: sivil memur. Kardeşi hakim subay. Kardeş ihrac olup iade edilip tekrar ihrac edildi. Sivil memur kardesi ilk iade olduğunda idari tahkikat geçirdi. Ama kardes iade olduğu için dosya kapatıldı. Sivil memur görevde çalışıyor.

Kişi 4: Sivil memur. Eşi ihraç olduğundan ve görümcesi kapatılan bir üniversiteden mezun olduğu gerekçesi savunma ile bildirilerek ohal sonrası ihraç edildi.

Kişi 5: Astsubay. Dayı/amcası darbe davasından tutuklandı. ceza aldı. Astsubay açıga alınmadan ihraç edildi.

Kişi 6: Doktor subay. Hakkında tanık beyanı olduğundan gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Açığa alınmadan ihraç oldu.

Hiçbor tutarlılık yok değil mi? Bu yüzden ne olduğunu ve neden olduğunu bilemiyoruz. 

Ohal komisyonunun açıklaması olası idare mahkemesi sürecinde işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 24.12.2019 - 16:39 yazdı:

Herkese merhabalar arkadaşlar. Genel forumu okudukça mutlu oluyorum ama bizim forumda yine yaprak kımıldamıyor. Arada memurlarnet.forum a bakıyorum herkes birbirini suçluyor moralim bozuluyor. Bizim forum daha anlayişli, daha sakin gidiyor çok şükür.

Ben bugün sizden şu konuda fikir istiyorum. Genelde akraba ihraçlarından haber duymuyoruz. Çevremdeki akraba ihraçları ne ret ne kabul alamadı ben dahil bekliyoruz. Bizim durumumuzda sivil kurumlarda insanların çalıştığını hatta bir kısmının soruşturma bile geçirmediğini biliyoruz. Bir düzenleme ile bizi sivil kurumlara atamayı düşünelibilirler mi? Ne dersiniz? Kimseye cevap gelmemesinin nedeni bu olabilir mi?

Ben duyduğum dönenler var kardeş durumundan

Dnzkk-ekim16-ankesör

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Meraba arkadaşlar bende 1 yıldır kenarda neden ihracim diye beklerken artik gözaltı ifade adlı kontrol le salınma yakında ilk mahkeme olacak. Sormak istediğim 5 Baz cakismam varmis 2011 den birde 2011-2012 de ankesörlü telefondan imam aranmis bunu sen aradin şu ankesor kartini sen kullandin seklinde suclama var hala anlamiyorum normalde ankesör davalarında  imamlar ankesorden kisiyi aramiyomuydu  tam tersi olmus sorup sorusturuyorum boyle bir suclama nasil olur suc uretmek geliyor aklima durduk durduk banada bu düştü forumdaki arkadaşlar karşılaştınız mi hiç böyle suçlamalarla.

(701 khk-komisyon inceleme devam- Baz sinyali çakışması birde ankesörlu telefondan imam aranmış sen aradin diyolar bunu zaten hala anlamıyorum) Düzelir bu yanlışlıklar diye diliyorum icimden ama arada bi umutsuzluk kapliyo yaşına gelmeyen oğlum beni üniforma ile görsün tek dileğim tek savaşım bunun icin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 8 saat önce yazdı:

Şimdi bende birkaç örnek vereyim. Ama tüm dosyalar kişiye özel ve içeriğini net bilmiyoruz. Sizin verdiğiniz örmekteki kişi subay olması da gerekçe gösterilerek dosyası öne alınmış ve erken ret verilmiş olabilir. Ben ve benim gibi sivil memurlar ast olduğundan da dolayı sıramızı bekliyor olabiliriz.

(Tamamı deniz kuvvetleri)

Kişi 1:Astsubay. Kardeşi subay. Darbe davasinda yaklaşık 1 yıl tutuklu yargılandı. Beraat etti. Astsubay kardeşe idari tahkikat bile yapılmadı.

Kişi 2: Uzman çavuş. Darbe sonrası program kullanmadan polis kardeş ihraç edildi tutuklandı. Uzman cavuş açığa alındı. Yaklaşık 2 yıl sonra açıktan iade oldu.

Kişi 3: sivil memur. Kardeşi hakim subay. Kardeş ihrac olup iade edilip tekrar ihrac edildi. Sivil memur kardesi ilk iade olduğunda idari tahkikat geçirdi. Ama kardes iade olduğu için dosya kapatıldı. Sivil memur görevde çalışıyor.

Kişi 4: Sivil memur. Eşi ihraç olduğundan ve görümcesi kapatılan bir üniversiteden mezun olduğu gerekçesi savunma ile bildirilerek ohal sonrası ihraç edildi.

Kişi 5: Astsubay. Dayı/amcası darbe davasından tutuklandı. ceza aldı. Astsubay açıga alınmadan ihraç edildi.

Kişi 6: Doktor subay. Hakkında tanık beyanı olduğundan gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Açığa alınmadan ihraç oldu.

Hiçbor tutarlılık yok değil mi? Bu yüzden ne olduğunu ve neden olduğunu bilemiyoruz. 

Ohal komisyonunun açıklaması olası idare mahkemesi sürecinde işe yarayacaktır diye düşünüyorum.

Benzer durumlar hvkk ve kkk latincede mevcut özellikle kardeşinde dolayı atılmayan 3 kişi tanıyorum kayın biraderinden dolayı atılmayanda var kayın biraderi sivil örgüt üyeliğinden ceza aldı.

701 khk incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Şirinceli, 6 saat önce yazdı:

Meraba arkadaşlar bende 1 yıldır kenarda neden ihracim diye beklerken artik gözaltı ifade adlı kontrol le salınma yakında ilk mahkeme olacak. Sormak istediğim 5 Baz cakismam varmis 2011 den birde 2011-2012 de ankesörlü telefondan imam aranmis bunu sen aradin şu ankesor kartini sen kullandin seklinde suclama var hala anlamiyorum normalde ankesör davalarında  imamlar ankesorden kisiyi aramiyomuydu  tam tersi olmus sorup sorusturuyorum boyle bir suclama nasil olur suc uretmek geliyor aklima durduk durduk banada bu düştü forumdaki arkadaşlar karşılaştınız mi hiç böyle suçlamalarla.

Baz çakışmasından kastınızı tam olarak anlayamadım. Ayrıca kontörlü kartla birisini sizin aradığınızın iddia edilebilmesinin gerekçesi nedir? Yorum yapmak için çok belirsiz bilgiler. Mümkünse iddianameyi paylaşırsanız daha doğru yorum yapılabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Baz çakışmasından kastınızı tam olarak anlayamadım. Ayrıca kontörlü kartla birisini sizin aradığınızın iddia edilebilmesinin gerekçesi nedir? Yorum yapmak için çok belirsiz bilgiler. Mümkünse iddianameyi paylaşırsanız daha doğru yorum yapılabilir.

Benim telefonum 2011 yılında mahrem bir imamla aynı baz istasyonundan ortak sinyal vermiş 5 kere 1000 metre aralığında toplam  1200 saniye  bana sen bu adamla görüştün diyolar  yeri tarih saat bilgisi yok.

Diğer suçlama da bir ankesör kart numarası var muğla daki bi ankesorden o kartla mahrem bir imam araniyo  sen aradin diyolar.

Bende sizin sorduğunuzu sordum neye dayanarak benim olduğumu düşünüyorsunuz diye sorguda cevap yok tabi.

ıddeaname yı üzerindeki tc leri silmeyi çalışıyorum yapayım hemen göndericem. 

(701 khk-komisyon inceleme devam- Baz sinyali çakışması birde ankesörlu telefondan imam aranmış sen aradin diyolar bunu zaten hala anlamıyorum) Düzelir bu yanlışlıklar diye diliyorum icimden ama arada bi umutsuzluk kapliyo yaşına gelmeyen oğlum beni üniforma ile görsün tek dileğim tek savaşım bunun icin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Pazartesiyi salıya bağlayan gece gözaltına alındım. 2018 martta açığa alınmıştım. Bu güne kadar ihraç sebebimi bilmiyordum. Bugün çok şükür serbest bırakıldım adli kontrolle. Ama arkadaşlar 17 18 yaşındaki çocukları tutukladılar, suçsuz gariban insanlar gördüm... Arada görevde olanlar da vardı. Bazıları özür diledi, abi biz birşeyi olmayan ihraç olmaz sanıyorduk dediler. Onlar tutuklu ben çıktım. Bir yanım sevinirken bir yanım o adamlar suçsuz ve bunu haykırmadan yaşamanın bana yakışmayacağını söylüyor. 

• Şaşırma 1
  • Üzülme 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@wildPuppy geçmiş olsun. O kadar savcılığa gittiniz gittiniz kendiniz dediniz benim neyim var diye... bir gece ansızın geçmiş olsun...Söyleyecek sözler kifayetsiz kalıyor artık! Şu yaşatılanları iftira çukuru

Ayrıca özel değilse sebep ne belirttiler? Özürü kim diledi size? 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...