İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Fırtına ne zaman, 1 saat önce yazdı:

Benim forumda soracağım soru;EN SON 701 KHK İLE TSK DAN İADE OLDU. GEÇEN ZAMANDA 632 GÜNDÜR TSK DAN İADE OLMADI MI? NE ZAMAN? OLUR. BU NASIL İMTİHANDIR YARABBİ... CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNEMESİ İADELER İÇİN BEKLENİYOR OLABİLİR Mİ? (TSK İÇİN) 

Ne kararnamesi acaba?

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Çektiğim yine yeniden bana kaldı. KKK İNCELEMEYE HALA DEVAM. OCAK ANKETİNDE FORUMDA MSB ÇOK AZ KİŞİ VAR. ANKET SONUÇLARI AÇIKLANABİLİRMİ? NE ZAMAN AÇIKLANIR ANKET SONUÇLARI? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

SORUMU GERİ ÇEKİYORUM ANKETLER BÖLÜMÜ FORUM DA VAR. HAYIRLISI İLE KATILIM 500 KİŞİ CİVARI 28000 DOSYA SAYISI BEKLEMEYE DEVAM EDİYİM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

689 khk 2 polis kardeşim tutuklu biri 8 diğeri 7 yıl aldı adlı idari hiç birşey olmadı ihraç olurken bile savunmam alınmadı hayırlısı ile bekliyoruz bakalım ne olacak ömrümde fetonun kapısının önünden geçmedim 

689 khk 2 derece akraba mağduru adlı idar işlem yok beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

benim durum ;başvuruyor um dan itibaren forumu okuyorum geçen ayki gelişmeden sonra sizin değerlendirmenizi isteyeceğim husus 701 KHK ile ihracım sebebini geçen ay cs kararı kyok oldu 65 saniye 1 ardışık arama olduğu için kararda yazan kişinin ardışık aramam olanın avukatı beni aradı ceza davası vardı tanık olarak dinlendim. Aramayı hatırladığımı konuştuğum kişi ve konuyu söyledim gayet insani bir konu dedim ceza davası beraat ile sonuçlandı. Telefonda konuştuğum kişide 4 celsede dinlenmiş ve dediklerimi ispatlayacak ifadeler vermiş. Bunun haricinde bir nitelik benle ilgiliyok. Ohal komisyonunda nasıl? Bir karar çıkabilir? Emsal bildiğiniz dosyalar varmı(komisyon ret verirse) neler yapabilirim? Sizden cevap alabilirmiyim. Teşekkürler

@Aklima @MSA sorumu yorumlayabilirmisiniz? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

benim durum ;başvuruyor um dan itibaren forumu okuyorum geçen ayki gelişmeden sonra sizin değerlendirmenizi isteyeceğim husus 701 KHK ile ihracım sebebini geçen ay cs kararı kyok oldu 65 saniye 1 ardışık arama olduğu için kararda yazan kişinin ardışık aramam olanın avukatı beni aradı ceza davası vardı tanık olarak dinlendim. Aramayı hatırladığımı konuştuğum kişi ve konuyu söyledim gayet insani bir konu dedim ceza davası beraat ile sonuçlandı. Telefonda konuştuğum kişide 4 celsede dinlenmiş ve dediklerimi ispatlayacak ifadeler vermiş. Bunun haricinde bir nitelik benle ilgiliyok. Ohal komisyonunda nasıl? Bir karar çıkabilir? Emsal bildiğiniz dosyalar varmı(komisyon ret verirse) neler yapabilirim? Sizden cevap alabilirmiyim. Teşekkürle

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima  teşekkürler bilgi için gayet açıklayıcı. Fakat 2 yıl 3 ay alan biri hagb alabilir mi? 

701 khk- j.utgm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muart, 9 saat önce yazdı:

@Aklima  teşekkürler bilgi için gayet açıklayıcı. Fakat 2 yıl 3 ay alan biri hagb alabilir mi? 

Yapılan bütün indirimlere rağmen 2 yıl üzerinde ceza almışsa faydalanamaz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima merhabalar hvkk personeliyim  1 yıllık ggu süremiz dolalı 2 ay oldu.

Ve geçen hafta göreve iade şeklidne tüm ggu personele yazı gelmesine rağmen tekrar istek dışı yıllık izne çıkarttılat sözlü emir ile, analiz ederseniz sevinirim idari açıdan!

İman varsa Umut vardır

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Colonel Eagle, Bir saat önce yazdı:

@Aklima merhabalar hvkk personeliyim  1 yıllık ggu süremiz dolalı 2 ay oldu.

Ve geçen hafta göreve iade şeklidne tüm ggu personele yazı gelmesine rağmen tekrar istek dışı yıllık izne çıkarttılat sözlü emir ile, analiz ederseniz sevinirim idari açıdan!

Sayın Coolonel Eagle,

E-postanızıda okudum. Biraz daha detaylı anlatmışsınız.

Birincisi sizi sözlü emirle izne ayıramazlar. Size izne ayırdıklarına dair gerekçesiyle birlikte yazı tebliğ etmek zorundalar. Yasal mevzuat yazıdan ortaya çıkar.

İkincisi bir yıllık GGU yı düzenleyen madde 668 nolu KHK ile 6413 sayılı TSK disiplin kanuna eklendi. Bir yıla kadar uzatma yetkisi ise bakanda. Disiplin kanunu bir personel için en fazla iki GGU ya müsade ediyor. Bunu madde 29 un 2 nci fıkrasından anlıyoruz.

Yani mevcut durumda size GGU veremezler. Hakkınızda Personel kanunu madde  kapsamında kovuşturma olmadığı için açığa da alamazlar. Yapabilecekleri tek husus bir kılıf bulana kadar sizi uzak tutmak. Bunu da izne ayırarak yapıyorlar. Kesinlikle yasal dayanağını isteyiniz.

Mevcut ortamda size kendi yasal yıllık izninizi zorla veremezler. Bu konuda yazılı dilekçe veriniz. Ve hem bu duruma itiraz ediniz. Hemde yasal dayanağını isteyiniz. Ayrıca dilekçenizde TSK disiplin kanunu ve 657 sayılı kanunda GGU ların düzenlendiği maddelerin açık ve net olduğunu idarenin sizi göreve başlatmamak için hiç bir yasal mazereti olmadığını bunun keyfi bir uygulama olduğunu belirtiniz. Bundan sonra iki yol izleyebilirsiniz birincisi, dilekçenin devamına dilekçeme ilgili kanun kapsamında belirtilen süre içerisinde cevap verilmesini, cevap verilmemesi yada olumsuz cevap verilmesi durumunda sorumlular hakkında davacı olacağınızı belirtebilirsiniz. Yada son belirttiğim kısmı yazmadan dilekçeyi verip idare mahkemesine başvuru yapabilirsiniz.

Dilekçeyi bölük astsubayınıza verip evrak kayıt numarasını alınız ikinci dilekçe suretinin arkasını onaylatınız. Bl.K. iseniz Tabur gelen evrak kısmına veriniz. Almazlarsa hiç uğraşmadan en yakın postaneden iadeli taahhütlü gönderiniz. İvediliğinden diye aynı dilekçeyi kuvvete ve genkur' ada yollayınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...