İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Günaydın, @Aklima iyi olmaya çalışıyoruz. Siz nasilsiniz? 

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Günaydınlar, herkes iyidir umarım.

şükür diyelim.

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 30.12.2019 - 02:10 yazdı:

Bisey soracam benim.mahkemem bitti hagb aldım askerim zamanında parasızlıktan yurtta kaldık direk yapıştırdılar fakat anlamadihimnitiraz erik değişmedi fakat davalara bakıyorum bursa bölge idare mahkemesi de çıktı şimdi ön inceleme için beklemede yazıyor ne demek bi anlamadim korktun simdi

Bölge idare mahkemesinde bir dava görüyorsanız, bu sizin adınızın içinde geçtiği bir idare mahkemesi kararının istinafa taşındığı manasına gelir. Cezai bir durum olmamakla birlikte sizinle alakasını araştırmanızı tavsiye ederim.

superman34, 30.12.2019 - 15:21 yazdı:

herkese mrb eski foruma uyeydim buraya yeni uye oldum.yakinimdan dolayi ihrac oldum .sorusdurmam yok yakinim beraat etti.benim durumumda olup ise donen varmi arkadaslar.

TSK mensubu olmanız itibariyle size kesinlikle olumlu etkisi olur. Ancak mevzu DKK olunca girdiğiniz yıl vb nedenlerle yinede "bitti bu iş" diye kendinizi inandırmayın. DKK olması nedeniyle komisyonun olumsuz karar verebileceğini unutmayınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Emfiray, 30.12.2019 - 20:52 yazdı:
  • Merhabalar özel bir şirkete başvuru yapacağım TSK dan istifa ettim demiştim ancak askerlik belgesi istiyorlar e devletten sorguda TSK ihraç yazıyor. İhraç yazmayan askerlik belgesi nereden çıkarabilirim daha önce çıkarmıştım ancak siteyi bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

E-devlet üzerinden ilk başlarda bahsettiğiniz gibi alınabiliyordu. Sonrasında ihraç şeklinde eklenti getirdiler. Askerlik şubesinden askerlikten muaf olduğunuza dair yazı alabilirsiniz. Birisi askerlik şubesinden alınan belgede yazmadığını yazmıştı.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muart, 30.12.2019 - 17:59 yazdı:

Hagb alanların hepsi etkin pişman mı?

Sayın Muart,

Hayır. HAGB konusunda https://forum.khkhaber.com/topic/410-hükmün-açıklanmasının-geri-bırakılması-hagb-nedir/?tab=comments#comment-586 deki paylaşım faydalı olacaktır.

EP den faydalanmayla HAGB kararının direk ilgisi yok. Ancak EP den faydalanıp alacağı ceza 2 yıl altına inen kişilerde bu haktan faydalanabilmektedir. Kişi yardımdan yargılanırsa EP ye gerek olmadan aldığı ceza itibariyle HAGB ndan faydalanabilir. Ancak örgüt üyeliğinden yargılanan birisi HAGB alıyorsa onda EP vardır. Neden dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü örgüt üyeliğinin ceza alt sınırı 5 yıldan başlamaktadır. Zaten bu yüzden ağır ceza mahkemelerinde bu davalar görülmektedir. Şimdi alt sınırı 5 yıl olan bir suçlamayla ilgili olarak kişi HAGB alıyorsa matematik hesabıyla tek yolu EP dir. Ha duruma göre EP sayesinde cezada almayabilir. Bu nezaman ve ne kadar bilgi verdiğiyle alakalıdır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

701 KHK KKK KYOK VAR. BEKLEMEYE DEVAM. ANKETE KATILDIM. DİKKATİMİ ÇEKEN BEKLEYEN 28000 DOSYA HUKUK ÇERÇEVESİNDE KYOK ALAN KİŞİ SAYISI %40 IN ÜSTÜNDE. TSK. ADALET NE ZAMAN  SIRA GELECEK? İADE İNŞAALLAH BU SAYFADA GÖRÜRÜM. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kurumun vebali var sabırla ADALETİ bekliyecem hakkımı bu dünyada alırım inşallah MAHSUN MASUMLAR İÇİN DUA EDİYORUM

@BusnrYilmaz hakkımızda hayırlısı olsun. Ne ne zaman? Olursa olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Benim forumda soracağım soru;EN SON 701 KHK İLE TSK DAN İADE OLDU. GEÇEN ZAMANDA 632 GÜNDÜR TSK DAN İADE OLMADI MI? NE ZAMAN? OLUR. BU NASIL İMTİHANDIR YARABBİ... CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNEMESİ İADELER İÇİN BEKLENİYOR OLABİLİR Mİ? (TSK İÇİN) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

TSK da iade olup araştırma merkezine verilen var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...