İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Buradayız ve maddi manevi süreç yeni başladı @Mencelik

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mencelik, 8 saat önce yazdı:

Hocam ben de 3 ocakta iade edildim bir ay evvel idare mahkemesine başvuruda bulundum mahkeme de kabul etti çün kü para hesaba yattık sonra bir yıl içinde kurumumuza geri kalan haklarız için başvuruda bulunulabilir

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için hocam. Ben de dava açtım eksik kalan haklarımın iadesi için fakat benim bahsettiğim ve sormak istediğim eksik ödenen maaş kısımları faizleri vs. İle ilgili dava değil. Tazminat talebinde bulunamazlar. Şeklindeki KHK hükmü varken manevi tazminat davası açan var mı, ya da bu maddenin mi somut norm denetimi açısından dava açılması daha iyi olur. Hiç çıkan bir mahkeme kararı yok yaşanılan elem ızdırap, kariyer ve meslek ile ilgili manevi tahribat kayıp ile ilgili. Siz bu dediklerimi de tek bir dava da açtıysanız ve dilekçeniz kabul edildiyse zaten o da ilginç, çünkü ayrı davalar bunlar ayrı davaların konusu, biri alınamayan ya da eksik ödenen mali haklar yasal faizler, vergi kesintileri gbi maddi kısımların talebi bir dava, manevi olan ise tamamemen şahsi bir dava olarak ihraç sürecinin manen bizden götürdükleri üzerine. 

692 - YÖK - komisyon inceleme devam - kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar iade sonrasi yasal faiz için açtığımız dava reddedildi. Gerekçesi ise açıkta geçirilen süre ile ihracta geçirilen süreler için aynı dilekçeyle dava açılmaması gerekiyormuş. Yani açık ve ihraç dönemleri için ayrı ayrı dava açacağız.

İstanbul bölge idare mahkemesinin Eylül/2020 de bu yönde bir kararı varmış. 

Bilginize...

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 05.01.2021 - 19:26 yazdı:

Arkadaşlar iade sonrasi yasal faiz için açtığımız dava reddedildi. Gerekçesi ise açıkta geçirilen süre ile ihracta geçirilen süreler için aynı dilekçeyle dava açılmaması gerekiyormuş. Yani açık ve ihraç dönemleri için ayrı ayrı dava açacağız.

İstanbul bölge idare mahkemesinin Eylül/2020 de bu yönde bir kararı varmış. 

Bilginize...

İşi yokuşa sürüp vermeyeceklerini düşündüğüm için dava açmadım.  Ona ayrı buna ayrı dava,  her davayı bir defa reddetme, sonuçta çekeceğim eziyet yanıma kar kalacakti. Sonra avukat parası falan. Alacağım ahirete kalsın dedim. Vermek isteseler bir dilekçeye  bakar. 

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aydın44, 6 saat önce yazdı:

İşi yokuşa sürüp vermeyeceklerini düşündüğüm için dava açmadım.  Ona ayrı buna ayrı dava,  her davayı bir defa reddetme, sonuçta çekeceğim eziyet yanıma kar kalacakti. Sonra avukat parası falan. Alacağım ahirete kalsın dedim. Vermek isteseler bir dilekçeye  bakar. 

Yok hocam veriyorlar. Ama dediğiniz gibi biraz uğraş istiyor. Biz avukat tutmadik kendim hazırlıyorum dilekçeleri. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 15 saat önce yazdı:

Yok hocam veriyorlar. Ama dediğiniz gibi biraz uğraş istiyor. Biz avukat tutmadik kendim hazırlıyorum dilekçeleri. 

Merhaba hocam, çok araştırdım, alabileni duymadım. Bir kaç haber çıktı, mahkeme kararı. Onun için de  üst mahkemeye gitmişlerdir diye düşünüyorum. Malum adalet sistemimizi de herkes biliyor. Yıllarca uğraşıp sonuç alamamak var. İnternet ortamında kullanılacak dilekçe örneği yok. Kendim açacağım davaları reddedeceklerdir. Avukat tutacak param da yok. Ancak geçiniyoruz.  O yüzden Allah'a havale ettim.

Güncelleme • • Aydın44

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Vandan iade edilip dava açmayanlar biran önce dava açmak için ömer beye ulaşabilirsiniz +90 (532) 654 25 30 idari davalarda tecrübeli bir avukat..... isari davalar ertelenmez..

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar arkadaşlar , ben Aralık ayında iade edildim ve göreve başladım. Geçmiş haklar için dilekçe verdim ve dilekçemde yasal faiz , vergi düzenlemesi , banka promosyonları vb. her kalemin ödenmesi için emsal mahkeme kararları ve obdusman kararlarını bulup CD halinde idareye verdim. Bulduğum kararlar başka idarelerden olduğu için idare bu emsal kararları çok dikkate almıyor / alamıyor. Sadece enflasyon farkları ve kademe ilerlemelerine göre maaşları hesaplayıp yasal faiz vermeden ödeme yapacaklar. Alamadığım kalemler için öncelikle obdusmanlığa başvuracağım, inşallah oradan bir netice alırım. Yasal faiz , gelir vergisinin hesaplanmasındaki sorunlar , giyim yardımları , arazi tazminatları , yıllık izin haklarının verilmesi gibi konular için dilekçe hazırlayıp başvuracağım. Bu hususlarda önerilerinizi almak istiyorum. Sonuç alınca buradan yazarım. 

Ayrıca emsal kararları paylaşanlara ve bu foruma taşıyanlara ve bu forumda emeği geçenlere çok teşekkür ederim. 

693- İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gunaydin arkadaslar.ben aralik ayinda goreve basladim.maas dun itibariyle yatti ancak geçmiş donem maaslari yatmadi .ilce MEB konuyu tam bilmiyor dikekce vermemiz mi gerekir ne yapmaliyiz.cok tesekkur ederim .

672 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar bende bu hafta kabul kararımı gördüm henüz kimse aramadı. 2 buçuk yıl SGKlı part time olarak çalışmıştım SGK kesinti olduğu doğrumu birde hangi dilekçeleri vermem gerekiyor adalet bakanlığı

675 KHK- Ohal Komisyon İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...