İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Saffet Kardas, 27.08.2020 - 22:56 yazdı:

Ösym sınav görevi için sistem üzerinde başvuru yaptığım halde bana hiçbir sınavda görev verilmemiştir bügun diğer Arkadaşlara sordum tüm arkadaşlar iki beya üç sınavda görev verilmiştir. İhraçtan dönen diğer arkadaşlara sordum hepside aynı benim gibi sınav görevi verilmemiştir.. bu durumda olan arkadaşlar var mı ne yapabiliriz bu açıkça bir zülümdür.. MEB bize görev verdiği halde ösym nin bu densizliği yapmalarının sebebini öğrenemedim....

Sadece bende mi öyle diye düşünüyordum. Bilinçli yapılıyor demekki. 

2019.10.25 tarihinde ohal komisyonu sayfasında kabul kararımı gördüm. 2019.11.14 tarihinde kararname ile göreve iade edildim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Biolog65 hocam ben de yakında dava açıcam inşallah.gelişmelerden -sonuçtan birbirimizi haberdar edelim.

672 KHK-komisyon kabul:göreve iade edildim/görevdeyim-muhbir vatandaş ihbarı(atılma sebebi)-banka(örgüt üyesi ithamı gerekçesi)-istanbul 27.ağır ceza(istinafa gidilmeksizin beraat elhamdülillah)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar geriye dönük maaşların yasal faiziyle ilgili olumlu mahkeme kararları lazım. Nasil bulabiliriz. Arşivinde olan varsa yardımcı olabilir mi. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade edilen arkadaşlara ösym sınav görevi verdi mi? Ben ösym deki engeli kaldırtıp başvuru yaptığım halde bana görev çıkması. Çaliştığımız ilde hiçbir iade edilen arkadaşa çıkmamış. 

İhrac

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Saffet Kardas engeli nasıl kaldırttınız hocam? ben istenen evrakları sınav hizmetlerine postaladım.55 gün oldu.hala sisteme girişiniz ösym ce engellenmiştir yazıyor

672 KHK-komisyon kabul:göreve iade edildim/görevdeyim-muhbir vatandaş ihbarı(atılma sebebi)-banka(örgüt üyesi ithamı gerekçesi)-istanbul 27.ağır ceza(istinafa gidilmeksizin beraat elhamdülillah)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasal faiz ek ders için 60 gün içinde okula dilekçe vermezsek ilerde dava hakkımız tamamen bitiyor mu

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 06.09.2020 - 22:08 yazdı:

Merhabalar,

Aşağıdaki linkte bir çok karar var bunun dışında memurlar.net de bir kaç benzer karar görmüştüm. Onlardan yararlanılabilir.

https://forum.khkhaber.com/forum/108-kabul-kararı-emsal-kararlar/

https://www.memurlar.net/haber/870966/goreve-iade-edilenlerin-ek-ders-ve-maaslarinin-yasal-faizleriyle-odenmesine-dair-karar.html

Khk675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kemal Ay, 29.08.2020 - 21:56 yazdı:

haksızlığa uğrayıp göreve iade edilen ve iadesini bekleyen herkese merhaba.

bu forumu yeni keşfettim. birçok sayfayı okudum bilgi edindim. yaşadıklarını ve süreci paylaşan herkese teşekkür ederim.

697 nolu KHK ile araştırma görevlisi iken ihraç edildim. geçen hafta iade kararımı öğrendim. forumda maalesef aradığım sorunun cevabını bulamadım: göreve başladıktan bir ay sonra istifa edip özeldeki işime dönmek istiyorum. bu sürede geçmişe dönük maaş SGK vs kesintilerini alamazsam istifa etmemden dolayı bir hak kaybı yaşanır mı?

şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun. Sorun olacağını zannetmiyorum çünkü önemli olan işlemlerin başlatılması. Zaten geriye dönük ödemelerinizi eski kurumunuz yapıyor. Onlarda iade kararı, işe başlama yazısı v.b. ile yazdığınız dilekçeye istinaden işlem yapıyorlar. Ben ilk başvurularımı yaptıktan sonra (tahdit kaldırılması, maaş iadesi v.b.) kimse benden herhangi bir belge istemedi.

Khk675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Muhrac normal memurun istifa sürecine tabisiniz.istifa ettikten sonra 1 ay daha memur olarak beklersiniz;sağlık çalışanı olsaydınız kurum sizi daha uzun süre -6 ay daha -çalıştırabilirdi.1 ay da beklemem derseniz kural değişmediyse istifa dan itibaren 3 yıl memurluğa başvuramazsınız. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba naslnz, çok sessiz sakin görünüyor forumun bu kısmı. Ben şubat ayında göreve başlamştm iade sonrası. Akademik personelim. Bir sorum olacaktı. İade sonrası ihraç ve açıkta kaldığım sürelerin derce kademe ilerlemesi eski kurumum tarafından yapılarak yeni üniveristeme gönderildi. Yani hiç ihraç olmasaydım olmam gerken derece kademede yeni üniversitede  göreve başladım.ilk memuriyete giriş tarihim Eylül 2012. Ancak bu geçtiğimiz Eylül ayında kademe ilerlemem yapılmadı hala şubatta başladığmla aynı derece kademedeyim. Sorum iade sonrası derece kademe ilerlememiz ilk memuriyete giriş tarihine göre her sne yapılması gerekmiyor mu? Personel dire başkanlığını arayıp sorduğumda net bir cevap verilmedi. Dilekçe yazmayı düşünüyorum. 

692 KHK / YÖK / Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...