İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Teacher, 19 saat önce yazdı:

Sizlere birşey sormak istiyorum,cevaplarsanız memnun olurum. 

Sosyal yardım başvurusu yapanınız oldu mu? 

Sizce ihraç olmak bir sorun olur mu? 

Şimdiden teşekkür edıyorum..

Sayın Teacher,

Devlet tarafından yapılan her türlü sosyal yardım 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamındadır. Bu kanunda da KHK lı olmanız, irtibat, iltisak vb gibi ayrıştırmalar yok. Başvuru yapılabilir. İncelemeyi ilk etapta kaymaklık altındaki birim yapacaktır. SGK konusunda olduğu kraldan çok kralcı olabilir. Ancak gereke anayasanın sosyal devlet ilkesi ve gerekse sosyal yardım konusundaki kanun bu hususta bir kısıtlama yada sınırlandırma getirmiyor.

• Beğeni 2

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kahraman.46, 11 saat önce yazdı:

Değerli kader arkadaşlarım, dün gece 23 sıralarında,  bu mübarek gecede Rabbim duamızı kabul etti İADE kararımı gördüm çok şükür,  Rabbim tüm mağdurların sıkıntılarını gidersin inşallah, umutla bekleyen herkesin güzel günlere kavuşması dileği ile....

Gözün aydın kardeşim darısı diğer haber bekleyenlere inşallah. Gelişmelerden bilgilendirirsen seviniriz.Allah işini rast getirsin..

• Beğeni 1

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Değerli forum sakinleri,

BM insan hakları komitesine bir eposta atmıştım. Dün akşamüstü cvp aldım, tarz ve yaklasimlarini son derece yapıcı buldum. Bazı hususları burada sizin de dikkatlerinize getirmek isterim:

1. Basvurunuza ekleyeceğiniz mahkeme kararı vb. dokümanları noter onaylı yeminli ceviri bürosuna tercüme ettirmeniz gerekmiyor. Bu tarz dokümanların kendinizin bile yapabilecegi özet ingilizce tercümesini basvurunuza eklemeniz yeterli kabul ediliyor. (Bence BM'nin bu yaklaşımı başvuru sahibini büyük bir masraftan kurtarıyor ve çok şekilci olmadıklarını kanıtlıyor.)

2. Başvurunun doğrudan aşağıdaki link vasıtasıyla yapılabileceği teyit edildi. Oldukça kullanıcı dostu bir başvuru platformu oluşturmuşlar, ilgilenenler inceleyebilir:
https://spsubmission.ohchr.org/
(İç hukukta karşılaştığımız prosedürleri göz önüne alinca, bu şekilde başvuru kabul etmekte olmalarini hak arayanlarin önünü açan bir yaklaşım olarak gormek mümkün.)

3. Avukat vb. bir temsilci ile başvuru yapmak gibi bir zorunluluk yok, doğrudan kendiniz başvuru yapabiliyorsunuz. Temsilci atamak isterseniz, bu temsilciniz bir arkadaşınız bile olabilir.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, BM insan Hakları başvuruları forumunu da ziyaret edebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Muhammet Adıgüzel, 6 saat önce yazdı:

Nasıl bir psikolojiyle uyımuşsam artık rüyamda komisyon tarafından ret edildiğimi gördüm. Rüyamızda bile mutlu olamıyoruz ?Rabbim hayırlara çevirsin insallah...

senin iade olman gerek muhammet hocam...

sen bir nevi mihenk taşısın...

rüyalar tersine çıkarmış zaten..

komisyon da bu aralar EGM için çalışmaya başladı gibi..

bu hafta EGM den iadeler var...

haftaya belki MEB için bir iade paketi açıklar sayın komisyon...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ben bu Süreci bir türlü anlayamadım.Adam ilçenin  Önde gelenlerinden  2 yıl 1 ay Ceza aldı.Daha Hâlâ Görevde 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kararname, 32 dakika önce yazdı:

Ben bu Süreci bir türlü anlayamadım.Adam ilçenin  Önde gelenlerinden  2 yıl 1 ay Ceza aldı.Daha Hâlâ Görevde 

Dayıdır oo dayııııı. “Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne neden inanmıyorsun?” Misali.

• Kahkaha 2

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 19 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim.Benim açımdan nasıl kıymetli bir bilgi anlatamam.Kapalı tebligatin ne oldugunu biliyordum ama tebliğ mazbatasıni yanlış yorumlamisim demek.Bende hergun UYAP a bakıyordum herhangi bir belge yüklenmiş mi diye?

Aslında kurumlardan istenen belgeler daha önce de istenmisti.Fakat farklı dosyalar olduğu için aynı şeyler her defasinda tekrar talep ediliyor.Ona rağmen yine de ne geldi ne eklendi diye merak etmekten alikoyamiyorum kendimi.

İstinaftaki dosyamda 9 aydir ön inceleme için atama bekliyordu(Beraat kararina itiraz).Ancak dün ön incelemede yazısını gördüm. Sizce nekadar süre içersinde karar verilir?Dünden beri de bunun heyecanı sardı beni.Bir ceza davasi bir idare mahkemesi...Tükenmek üzereyim diyebilirim?

Anlıyorum. Gerçekten zor süreçler Allah yardim etsin. Idare mahkemelerinde karar cikma suresi ortalama 1 yil gibi birkac ay üstü birkac ay altı da olabilir. Kestirmek zor tabi bide bu salgın süreci araya girince işler aksıyor büyük ihtimalle. Adil süreç icin istinafin hangi Bam da olduğu önemli bazi şehirlerde daha çabuk çıkıyor kararlar mahkeme sonradan kurulduğu icin. 

• Beğeni 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Virüs bahanesi ile saçma sapan hazırlanıp komisyondan geçmiş af yasasi paketinin içine sokulmuş. Vay be !

Güncelleme • • Joeu
  • Beğeni 1
  • Şaşırma 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AKP Adıyaman eski milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken itiraflarda bulundu.

İktidarları boyunca terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in cemaatini desteklerini belirten Metiner, "Cemaat ve FETÖ" kavramlarının farklı olduğunu iddia etti ve şu ifadeleri kullandı:

'BİZİM DÖNEMİMİZDE NEREDEYSE İKTİDARIN SAHİBİ OLDULAR'

"Her dönemde “cemaat” korunup kollandı iktidarlar tarafından.

Bizim devr-i iktidarımızda ise neredeyse iktidarın sahibi konumuna eriştiler."

'BAKANLARIMIZ SENDİKALARINA YÖNLENDİRME YAPTI; BANKALARA YARDIM EDİLDİ'

"Diyelim ki öğretmense onların sendikasına üye olma ihtiyacı duydu.

Olmayanları da içimizdekiler yönlendirdi zaten.

Bizzat bilirim ki o tarihlerde AK Parti’mizin Milli Eğitim Bakanı olanlar ‘cemaatin sendikası’na yönlendirmeler yaptılar.

Okullarına, medyasına, bankalarına vs…

• Beğeni 3
  • Kahkaha 1
  • Şaşırma 4

672 KHK MEB.  Kriter istifa edilmiş sendika. 25 şubat 2019 ifade. 25/07/2019 takipsizlik. Komisyon incelemeye devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...