İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

kararname, 3 saat önce yazdı:

Ben bu Süreci bir türlü anlayamadım.Adam ilçenin  Önde gelenlerinden  2 yıl 1 ay Ceza aldı.Daha Hâlâ Görevde 

2 yıl 1 ay ceza alıp çalışması dmk ya bile aykırı 1 yılı aşan ceza alan memur meslekten ihraç edilir kanun bu.

• Beğeni 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Akıncı, Bir saat önce yazdı:

AKP Adıyaman eski milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken itiraflarda bulundu.

İktidarları boyunca terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in cemaatini desteklerini belirten Metiner, "Cemaat ve FETÖ" kavramlarının farklı olduğunu iddia etti ve şu ifadeleri kullandı:

'BİZİM DÖNEMİMİZDE NEREDEYSE İKTİDARIN SAHİBİ OLDULAR'

"Her dönemde “cemaat” korunup kollandı iktidarlar tarafından.

Bizim devr-i iktidarımızda ise neredeyse iktidarın sahibi konumuna eriştiler."

'BAKANLARIMIZ SENDİKALARINA YÖNLENDİRME YAPTI; BANKALARA YARDIM EDİLDİ'

"Diyelim ki öğretmense onların sendikasına üye olma ihtiyacı duydu.

Olmayanları da içimizdekiler yönlendirdi zaten.

Bizzat bilirim ki o tarihlerde AK Parti’mizin Milli Eğitim Bakanı olanlar ‘cemaatin sendikası’na yönlendirmeler yaptılar.

Okullarına, medyasına, bankalarına vs…

Bu itiraflar suç sayılmıyormu.!!! Yoksa direk etkin pişmanlığamı giriyor. sizin yüzünüzden zaten millet işini gücünü kaybetti sorgusuz sualsiz. Bu itiraflar neyi değiştiriyor ki.

• Beğeni 5

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

17 25 milattır diyor sonraki herkes suçludur diyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yeniceri, 50 dakika önce yazdı:

Komisyon kararı bugün geldi. Gerekçeler: 2 Kimse yok mu SMS'i, açık ceza davası ve kurum kanaati.

Ceza davası ihracımdan 3 yıl sonra boş delillerle açıldı. Daha ilk duruşması bile yapılmadı.

Allah bunların hesabını sorsun.

geçmiş olsun...

umarım masum olduğunuz anlaşılır ve idare mahkemesinden dönersiniz..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar herkese merhaba  uzun zamandir  forumu takip ediyordum ancak ilk defa yaziyorum. Sosyal guvenlik kurumunda sozlesmeli memur olarak gorev yapmakta iken 679 sayili KHK ile ihrac edildim. Hakkimda gezi doneminden devam eden bir dava bulunmakta 2014 yilindan beri devam etmekte bunun disinda hic birsey bulunmamakta. Acaba benim gibi olupta yani suren bir davasi olupta gorevine iade edilen birisi oldumu yada benim durumumu yorumlayabilir misiniz. Bu forumu kuran ve bildiklerini bizimle paylasan herkese tesekkurler. Forumu kullanmakta biraz acemiyim. Herkesin Allah yardimcisi olsun. 

• Beğeni 5

679antakya 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 7 saat önce yazdı:

Sayın Teacher,

Devlet tarafından yapılan her türlü sosyal yardım 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamındadır. Bu kanunda da KHK lı olmanız, irtibat, iltisak vb gibi ayrıştırmalar yok. Başvuru yapılabilir. İncelemeyi ilk etapta kaymaklık altındaki birim yapacaktır. SGK konusunda olduğu kraldan çok kralcı olabilir. Ancak gereke anayasanın sosyal devlet ilkesi ve gerekse sosyal yardım konusundaki kanun bu hususta bir kısıtlama yada sınırlandırma getirmiyor.

Çok teşekkur ediyorum,şansimi deneyeceğim.Gelişmeleri yazarim... 

Cevabiniz için ayrica teşekkur ediyorum Sayin @Aklima ... 

Herkes kalbinin ekmeğini yesin.?♥️?❤️

• Beğeni 2

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Snickersnee, 8 saat önce yazdı:

Değerli forum sakinleri,

BM insan hakları komitesine bir eposta atmıştım. Dün akşamüstü cvp aldım, tarz ve yaklasimlarini son derece yapıcı buldum. Bazı hususları burada sizin de dikkatlerinize getirmek isterim:

1. Basvurunuza ekleyeceğiniz mahkeme kararı vb. dokümanları noter onaylı yeminli ceviri bürosuna tercüme ettirmeniz gerekmiyor. Bu tarz dokümanların kendinizin bile yapabilecegi özet ingilizce tercümesini basvurunuza eklemeniz yeterli kabul ediliyor. (Bence BM'nin bu yaklaşımı başvuru sahibini büyük bir masraftan kurtarıyor ve çok şekilci olmadıklarını kanıtlıyor.)

2. Başvurunun doğrudan aşağıdaki link vasıtasıyla yapılabileceği teyit edildi. Oldukça kullanıcı dostu bir başvuru platformu oluşturmuşlar, ilgilenenler inceleyebilir:
https://spsubmission.ohchr.org/
(İç hukukta karşılaştığımız prosedürleri göz önüne alinca, bu şekilde başvuru kabul etmekte olmalarini hak arayanlarin önünü açan bir yaklaşım olarak gormek mümkün.)

3. Avukat vb. bir temsilci ile başvuru yapmak gibi bir zorunluluk yok, doğrudan kendiniz başvuru yapabiliyorsunuz. Temsilci atamak isterseniz, bu temsilciniz bir arkadaşınız bile olabilir.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, BM insan Hakları başvuruları forumunu da ziyaret edebilirsiniz.

Teşekkürler Sn @Snickersnee Hocam...

Bu arada nickname değiştirmişsiniz sanırım...

Detaylar için:

Yeniceri, 3 saat önce yazdı:

Komisyon kararı bugün geldi. Gerekçeler: 2 Kimse yok mu SMS'i, açık ceza davası ve kurum kanaati.

Ceza davası ihracımdan 3 yıl sonra boş delillerle açıldı. Daha ilk duruşması bile yapılmadı.

Allah bunların hesabını sorsun.

Çok geçmişolsun... ?

Akıncı, 3 saat önce yazdı:

AKP Adıyaman eski milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken itiraflarda bulundu.

İktidarları boyunca terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in cemaatini desteklerini belirten Metiner, "Cemaat ve FETÖ" kavramlarının farklı olduğunu iddia etti ve şu ifadeleri kullandı:

'BİZİM DÖNEMİMİZDE NEREDEYSE İKTİDARIN SAHİBİ OLDULAR'

"Her dönemde “cemaat” korunup kollandı iktidarlar tarafından.

Bizim devr-i iktidarımızda ise neredeyse iktidarın sahibi konumuna eriştiler."

'BAKANLARIMIZ SENDİKALARINA YÖNLENDİRME YAPTI; BANKALARA YARDIM EDİLDİ'

"Diyelim ki öğretmense onların sendikasına üye olma ihtiyacı duydu.

Olmayanları da içimizdekiler yönlendirdi zaten.

Bizzat bilirim ki o tarihlerde AK Parti’mizin Milli Eğitim Bakanı olanlar ‘cemaatin sendikası’na yönlendirmeler yaptılar.

Okullarına, medyasına, bankalarına vs…

Hem de star gazetesi... İnteresting... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Muhreç 17 25 mahkemeden mahkemeye değiş iyor kimine ceza veriyorlar git nerde aklanirsan aklan diyorlar

• Onaylama 2

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 21 dakika önce yazdı:

Teşekkürler Sn @Snickersnee Hocam...

Bu arada nickname değiştirmişsiniz sanırım...

Detaylar için:

Çok geçmişolsun... ?

Hem de star gazetesi... İnteresting... ?

Değişiklik iyidir hocam, 1700'lu yıllarda savaşlarda kullanılan uzun ve tehlikeli bıçak anlamına geliyor, şöyle vurucu bir rumuzum olsun istedim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...