İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Edep, 21 dakika önce yazdı:

Bugünlerde kendine yeni bir eğlence buldum.İnternetten SED ve Açık Kapı başvurusu yapıyorum. Onlar olumsuz cevap veriyor . Ben tekrar başvuru yapıyorum. ????

Bi video dolaşıyor açık kapı ile ilgili. Bayram harçlığı yazın açıklamaya diyor o mu?..

???

Aklima, 2 saat önce yazdı:

Polis kaderdaşlarımın, "Polis Günü" kutlu olsun. Umarım bir gün üniformayla da kutlaşmak nasip olur.

Ben de karar bekleyen tüm EGM personelinin gününü kutlarım. Üniforma yürekte... ✌

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Konu, Kimse Yok mu derneğine SMS atılması yönündeki gerekçe. (Daha fazla kişinin görecek olması nedeniyle burada paylaştım.)

Bir kaderdaşımızın HTS kayıtlarına dair mahkeme dosyasındaki Excel dokümanında dikkatimizi çeken bir husus oldu. Kendileri de durumun paylaşılmasının benzer durumda olan kişiler için faydalı olabileceğini belirttiler.

Şöyle ki, OHAL Komisyon kararında geçen Kimse Yok mu derneğine bilmem kaç SMS atıldığının tespiti şeklinde geçen bir irtibat, iltisaklandırma gerekçesi var. Ancak komisyon kararında kaç SMS atıldığı vs geçmiyor. Bunun yanında eski tarihli olması nedeniyle kendi telefon operatörünüzden de bu durumu araştıramıyorsunuz.

Söz konusu olayda durum şöyle gelişti. Kaderdaşımız OHAL komisyonundan red aldı ve idare mahkemesinde. Kurum savunması bekleniyor. Bu arada sonradan çıkan bir ceza davası kapsamında dosyadaki belgeler incelenirken HTS kayıtları altında Kimse Yok mu derneğinden SMS aldığı görülüyor. Dikkat ediniz gönderdiği değil, aldığı. “Mesaj aldı” ifadesi var.

Konu üzerinde biraz araştırma yapmaya çalıştım 08.04.2020 tarihinde incelediğim bir HTS tablosunda da benzer bir durumla karşılaştım. Bu dosyada kişi bir SMS atmış, ancak dört SMS almış. Bu durum önüne nasıl çıkacak henüz bilmiyorum.

Henüz Komisyon kararında geçen “SMS le bağış yaptığı” benzeri gerekçenin dayanağına dair kendisine sunulmuş bir bilgi ve belge yok. Ancak Komisyon kararında bu SMS bilgilerinin “İçişleri bak.dernekler dairesi başk. temin edilen bilgilerde” şeklinde açıklıyor.

Acaba Dernekler dairesi başkanlığı genel olarak yada belki bazı kişilerde SMS atanla atılanı ayıklamadan bildiriş olabilir mi? Tabi elindeki verilere nasıl ve neleri kapsıyor bilmiyorum.

Kimse Yok mu derneğine bağış konusu kendisi için gerekçe olan kişilerden;

1.     İdare mahkemesinde size bu tarihler sunuldu mu?

2.     Sunulduysa bu tarihler dernekler dairesi başkanlığından temin edilen tarihler mi?

3.     SMS in atıldığı belirtilen telefona dair HTS ler mahkeme dosyasında varmı/mıydı?

4.     Dernekler dair başkanlığından temin edilen bilgiler söz konusu numaraya ait HTS lerle teyid edildi mi? Siz yada mahkeme böyle bir talepte bulundu mu?

Dikkat edilmesi gereken bir husus olarak değerlendiriyorum. SMS konusu hakkında gerekçe olarak kullanılan kişilerin (hele ki içinde bir şüphe varsa) bu hususu dikkate almasını tavsiye ederim.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 3
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Raider, 11 saat önce yazdı:

18 Mart kurum görüşü alındı 

Kurum MEB

Hala inceleniyor.

Komisyon sayfasına normalde ayda 2 yada 3 kez bakardım. Ama okul müdürüm senin hakkında bilgi aldılar dedikten sonra sürekli bakmaya basladim. Sizce bu verilecek karar uzun sürer mi ? 

Hocam iade yakındır diye düşünüyorum, bizim 19 Mart’ta kurum görüşü alındı, 7 Nisan’da kabul kararını gördük...

• Beğeni 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Edep, 48 dakika önce yazdı:

Evet

Geçen yaz tatilinde de çok eğlenmiştim. Özel okullara internet başvurusu yapıyordum. CV ti gören arıyordu. Konuşuyoruz konuşuyoruz en sonunda KHK il olduğumu söylüyordum. ‘ Maalesef khklı çalıştıramıyoruz  ‘ dediklerinde ‘ Biliyorum. Ben başvurayım da siz almayın. Günahı size kalsın diye başvurdum’ diyordum. Karşıdaki şokkkkkkk ?????

Sn @Edep Hocam bu süpermiş... ???

Hoparlörü açıp videoya çekin bi de youtube kanalı açın yükleyin. Az biz de neşelenelim... ???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Raider  15 ocakta kurum görüşü alındı hala bekliyorum hocam

• Üzülme 1

672 Meb~kyok~inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, Bir saat önce yazdı:

İyi günler,

Konu, Kimse Yok mu derneğine SMS atılması yönündeki gerekçe. (Daha fazla kişinin görecek olması nedeniyle burada paylaştım.)

Bir kaderdaşımızın HTS kayıtlarına dair mahkeme dosyasındaki Excel dokümanında dikkatimizi çeken bir husus oldu. Kendileri de durumun paylaşılmasının benzer durumda olan kişiler için faydalı olabileceğini belirttiler.

Şöyle ki, OHAL Komisyon kararında geçen Kimse Yok mu derneğine bilmem kaç SMS atıldığının tespiti şeklinde geçen bir irtibat, iltisaklandırma gerekçesi var. Ancak komisyon kararında kaç SMS atıldığı vs geçmiyor. Bunun yanında eski tarihli olması nedeniyle kendi telefon operatörünüzden de bu durumu araştıramıyorsunuz.

Söz konusu olayda durum şöyle gelişti. Kaderdaşımız OHAL komisyonundan red aldı ve idare mahkemesinde. Kurum savunması bekleniyor. Bu arada sonradan çıkan bir ceza davası kapsamında dosyadaki belgeler incelenirken HTS kayıtları altında Kimse Yok mu derneğinden SMS aldığı görülüyor. Dikkat ediniz gönderdiği değil, aldığı. “Mesaj aldı” ifadesi var.

Konu üzerinde biraz araştırma yapmaya çalıştım 08.04.2020 tarihinde incelediğim bir HTS tablosunda da benzer bir durumla karşılaştım. Bu dosyada kişi bir SMS atmış, ancak dört SMS almış. Bu durum önüne nasıl çıkacak henüz bilmiyorum.

Henüz Komisyon kararında geçen “SMS le bağış yaptığı” benzeri gerekçenin dayanağına dair kendisine sunulmuş bir bilgi ve belge yok. Ancak Komisyon kararında bu SMS bilgilerinin “İçişleri bak.dernekler dairesi başk. temin edilen bilgilerde” şeklinde açıklıyor.

Acaba Dernekler dairesi başkanlığı genel olarak yada belki bazı kişilerde SMS atanla atılanı ayıklamadan bildiriş olabilir mi? Tabi elindeki verilere nasıl ve neleri kapsıyor bilmiyorum.

Kimse Yok mu derneğine bağış konusu kendisi için gerekçe olan kişilerden;

1.     İdare mahkemesinde size bu tarihler sunuldu mu?

2.     Sunulduysa bu tarihler dernekler dairesi başkanlığından temin edilen tarihler mi?

3.     SMS in atıldığı belirtilen telefona dair HTS ler mahkeme dosyasında varmı/mıydı?

4.     Dernekler dair başkanlığından temin edilen bilgiler söz konusu numaraya ait HTS lerle teyid edildi mi? Siz yada mahkeme böyle bir talepte bulundu mu?

Dikkat edilmesi gereken bir husus olarak değerlendiriyorum. SMS konusu hakkında gerekçe olarak kullanılan kişilerin (hele ki içinde bir şüphe varsa) bu hususu dikkate almasını tavsiye ederim.

İyi valla ya. GSM şirketinin attığı sms i bile saymaları ne demek...

Ozaman bu smsleri gönderen GSM operatörleri hakkında suç duyurusunda bulunulmalı. Örgütün para toplamasına yardım ve yataklık var burda. Hadi bakalım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 1 saat önce yazdı:

Sn @Edep Hocam bu süpermiş... ???

Hoparlörü açıp videoya çekin bi de youtube kanalı açın yükleyin. Az biz de neşelenelim... ???

Çevremde ne kadar ... li varsa hayatı dar ediyorum. Cuma namazına girerken arabası ile yolu daraltan birinin arabasını çektirmiştim. Belki dinen kötü birşey  ama farzını yerine getirirken benim hakkımı gasbetmeye ne hakkı var. 

• Kahkaha 4

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 49 dakika önce yazdı:

Çevremde ne kadar ... li varsa hayatı dar ediyorum. Cuma namazına girerken arabası ile yolu daraltan birinin arabasını çektirmiştim. Belki dinen kötü birşey  ama farzını yerine getirirken benim hakkımı gasbetmeye ne hakkı var. 

Hocam ben de bazı platformlar da dile getirdim ama arkadaşlardan pek destek göremedim onlara hayatı dar etmektense onların zihniyetiyle mücadele etsek daha iyi olur gibi geliyor bana siyasi mücadele şart

ben şahsım her yede karşı propoganda yapıyorum artık hepimiz halkın içindeyiz kimse bizim KHK lı olduğumuzu bilmiyo caddede markette pazarda otobüste bunların yanlışlarını dile getiriyorum söylenecek o kadar cok şey var ki şuriyeliler ekonomi virüsle mücadele işsizlik vs vs 

Arkadaşlar sunu unutmayalım bizim durumumuz hukuki değil siyasi mücadelemizde siyasi olmalı vesselam 

Düşüncelerinizi yazarmisiniz ben mi yanlis dusuniyoeum

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...