İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Birgarip, 1 saat önce yazdı:

Aralık 1 karar tarihi . Hocam sonradan eklenmesi saçma deil mi.  Red vermek için mi yazılmış yoksa gerçekten var mi şimdi b3nde albatros 4 

Üstelik ben sohbete katılmadım dedim . Diyen kişinin verdiği tarihte başka ilde olduğumu ispatladim beraat ettim. E şimdi sohbeti kabul etmiştir başvurucu diyor 

Su an red kararımı gördüm 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Egm672egm, 1 saat önce yazdı:

Devrem komisyon kararimiz bire bir ayni benim kodlama bilgim ssay SC SCD aciklamasi 17/25 sonrasi ayrilmis kaAnilmasi en zor olan say sinifindaki kisileri ifade ediyor kodlama bilgileri lehe ifadeler icerdigi icin karara kodlama bilgilerini girmemisler bunlarin yatacak yeri yok

EGM özelinde verilen ilk komisyon red kararlarında olumsuz kurum kanaati belirtiliyordu.

Sonrasında birçok kararda kurum kanaatinden bahsetmediğini gördük. (benim red kararında da kurum kanaati belirtilmemişti. )  

Uzun bir aradan sonra paylaşılan bu kararda yine kurum kanaatinden bahsetmiş komisyon.

Bu değişmeyi nasıl yorumlamalıyız.  

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kuclesnurot, 18 dakika önce yazdı:

EGM özelinde verilen ilk komisyon red kararlarında olumsuz kurum kanaati belirtiliyordu.

Sonrasında birçok kararda kurum kanaatinden bahsetmediğini gördük. (benim red kararında da kurum kanaati belirtilmemişti. )  

Uzun bir aradan sonra paylaşılan bu kararda yine kurum kanaatinden bahsetmiş komisyon.

Bu değişmeyi nasıl yorumlamalıyız.  

Benim tahminim normalde iade olmasi gereken kisilere talimatla red vermeye basladilar.Eger komisyonun son aciklamasin da iade oranin da dusus olursa tahmini mi dogrulamis olacaklar.

672 EGM inceleme devam SC SCD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

söylemek istediğim kurum kanaatinin komisyon kararında yer alıp almamasının mantığı olabilir mi? Ya da kurum kanaati yazmayanların kanaati olumlu olduğu anlamı çıkar mı?

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 2 saat önce yazdı:

Hayır hocam. Açılan dava iptal davasıdır. Diğer dava ise tam yargı davası olarak geçer. Tam yargı davası, iptal kararına bağlı olarak, iptal davasının ardından da açılabilir.

Burada @nmelihkutlu'nın bahsetmiş olduğu dilekçe reddi ise "incelenmeden red" kavramıdır. Eğer verilen sürede dilekçe düzeltilip verilmezse, dava açılmamış sayılıyor ve zamanaşımı kaçırılıyor.  O nedenle söylediklerini çok önemsiyorum. Dilekçenin reddedilmeden, davanın açılması gerekir. İptal kararı çıktıktan sonra diğer şeyler çok daha kolay olur.

Syn @vergici672 , ben bu olayı tam anlayamadım. Ben idare mahkemesine bir buçuk sene önce başvurdum. Sonuç çıkmadı daha. Ne yapmam lazım?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kuclesnurot, Bir saat önce yazdı:

söylemek istediğim kurum kanaatinin komisyon kararında yer alıp almamasının mantığı olabilir mi? Ya da kurum kanaati yazmayanların kanaati olumlu olduğu anlamı çıkar mı?

Benimle birlikte ihrac olan cogu devremin 2016 agustos ayin da kurum gorusu alinmis ve kurum gorusune istinaden ihrac olduk.Bunlarin icin de iade olanlar oldugu gibi benim gibi red alanlar da oldu.Nasil bir mantikla haraket ettiklerini kestirmek guc.

672 EGM inceleme devam SC SCD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 2 saat önce yazdı:

Syn @vergici672 , ben bu olayı tam anlayamadım. Ben idare mahkemesine bir buçuk sene önce başvurdum. Sonuç çıkmadı daha. Ne yapmam lazım?

Maalesef beklemek harici yapacak bir şeyiniz yok. Sizin dilekçeniz reddedilmediği için problem yok.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 44 dakika önce yazdı:

Maalesef beklemek harici yapacak bir şeyiniz yok. Sizin dilekçeniz reddedilmediği için problem yok.

Bu durumda halihazırda maddi talep içeren dava dilekçeleri de reddedilmez mi? (Ki dilekçe reddedilirse başvuran açısından süreç daha da uzamaz mi?)

Bu itibarla, mahkeme reddetmeden ek dilekçe verilmesi işe yarar mı? Ne dersiniz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, Bir saat önce yazdı:

Bu durumda halihazırda maddi talep içeren dava dilekçeleri de reddedilmez mi? (Ki dilekçe reddedilirse başvuran açısından süreç daha da uzamaz mi?)

Bu itibarla, mahkeme reddetmeden ek dilekçe verilmesi işe yarar mı? Ne dersiniz?

Hocam incelemeksizin red, henüz dilekçeler aşamasında olur. Bu durumda mahkeme reddetmemişse dilekçe kabul edilmiş demektir. İstinaf ise kararları bazen, maddi talepler nedeniyle, bozduğu söylenmekte. Bu durumda sadece dilekçede talep ettiğiniz maddi konulara ilişkin olarak "davadan feragat dilekçesi" vermek ileride talepler açısından sıkıntı çıkarabilir. Bekleyelim, istinaf reddetsin. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesine dilekçeyi hazırlayan avukat şöyle bir sonuçla bitirmiş:

SONUÇ VE İSTEM     :
Yukarıda açıklanan nedenlerle, Anayasal bir hak olan "savunma hakkı" kapsamında savunmamızın alınmasından sonraki savunma ve  talep haklarımız  saklı kalmak kaydıyla,

1. Dava konusu işlemin dayanağı olan sayılı KHK'nın 1. maddesinin iptali için ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURULMASINA,
  2. Yargılamanın DURUŞMALI OLARAK YAPILMASINA,
  3. Dava konusu işlemin İPTALİNE,
  4. İhraç işlemi nedeniyle yoksun kaldığım tüm özlük ve parasal hakların işten çıkarıldığım tarihten itibaren yasal faiziyle birlikte ÖDENMESİNE,
  5. Yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalı idare üzerinde bırakılmasına,  

karar verilmesini arz ve talep ederim. 

Bu konuda ne dersiniz? Bana biraz tuhaf geldi.

675 KHK - İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...