İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

JOHN WİCK 3310, 19 saat önce yazdı:

Arkadaşlar 

Sizler beni pek tanimasanizda uzaktan uzaktan sizi izeyerek kah Umut kah hüzün kah sevinç doldurdunuz yüreğime 

Hepinizi saygıyla selamlıyorum

Simdi müjdeyi vereyim

Bugün itibariyle komisyon başvurumu kabul etmiş , inanın ne sevinebildim ne uzulebildim annemle aglamaktan telefonda konuşamadık

Bu nasıl bı haldir 

Kendi uzak kalbi kalbimde olan dostlarımla ağlamaktan konuşamadık...

Neyse öyle işte şimdide uyuyamıyorum

Ve beni boş duvarlara baktirip hayata kusturenleri affettim onlarin hesabını Rabbim kader eliyle mutlaka görecek.

Omuzlarimdaki yükü Kudreti Sonsuz Allah'ıma havale ettim.

Selametle...

Çok sevindim bu güzel habere hayırlı olsun inşaallah bundan donra hep böyle sevinç gözyaşları dökersiniz ?

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 12 saat önce yazdı:

Çok sevindim bu güzel habere hayırlı olsun inşaallah bundan donra hep böyle sevinç gözyaşları dökersiniz ?

Çok teşekkür ederim 

• Beğeni 3

701 EGM KYOK sd kart AD incelemye devam SGK kaydı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar iyi akşamlar. MSB onayıyla ihraç tan sonra oyak ne kadar sürede paramızı yatırıyor acaba bilgisi ya da tecrübesi olan varmi? Tesekkurler

• Beğeni 2

Aykut545454

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın dostlar. Büyük oğlum bu yıl boşta kalınca askerliği aradan çıkarayım dedi.Küçükken geçirdiği kazadan dolayı kafatasında boşluk vardı. Muayene sırasında bu kemiğin büyümediği farkedildi. Doktor askerlik yapamaz raporu verdi. Şimdi askerlikten muaf. Bi zamanlar derdim ki bu devirde asker olmasın benim evlatlarım. Çok kızardım. Tazecik yavrucakları siyasal emelleri için harcıyorlar diye. Evladımın askerlik yapamayacağını öğrenince üzüldüm. Dedim ki kendi kendime, bak işte Allah senin yavrunun asker olmasına izin vermedi. Sizi o kutsal vazifeye layık görmedi. Uzun süre üzüldüm. 

Sonra içime bi his geldi ve dedim ki ; askerliğin kutsallığımı kaldı. Parayı veren askerliğini yapmış sayılıyor. Parayla alınabilen bi şeyin kutsallığımı olur.

Ve yine sonra kendi kendime ; LA Tahzen acaba kendini mi kandırıyorsun, bu kendini avutmak için zihninin oynadığı bir oyun mu. Bu gel gitlerdeydim. Şimdi konuyu unuttum. Zihnimde başka şeyler yer aldı. 

İşte dostlar bi süre bu düşüncelerle boğuştum. 

Buraya niye yazdım?

Bilmiyorum 

Ama size içimi dökünce rahatlıyorum. 

Unutmadım galiba, hâlâ üzülüyormuyum ki

Ondan mı yazdım 

?

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bazen basimiza gelen olaylar uzerine çok düşünmemek lazim oldugunu düşünüyorum sevgili  @LA TAHZEN...

Baktiginizda oglunuzun hayatini zorlastiracak bir saglik problemi var mi? Askere gidebilecek durumda olduğundan olmadigini düşünüyorum. En başta saglikli oldugu icin sukretmelisiniz.  Anneme de her zaman derim saglikli evlat sahibi olmak bence büyük nimet.. 

Askerlik yapip yapmamaya gelince aradan cikmis oldu diyip gecin lütfen. Evladiniz ne hissediyor onu bilmiyorum. Onun ne hissettigi olaya nasil baktığı önemli su durumda. Onun ne hissettigini anlamaya calisin ama zaten siz cok iyi bi annesiniz ? bence tüm bunlari yapmissinizdir zaten ☺️ 

Vee sever misiniz bilmiyorumm ama kendinize güzel bi kahve yapin benim için ?

kendinize iyi bakın ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kahvemi hemen geliyorum en bi sevdigim her turlusune varim? sevgili @LA TAHZEN uzulmwyin lutfen cok sukur oglunuz iyi belki askere gidince bu saglik durumu ile ilgili olan sey sıkntı yasatacaktı vardir herserde bi hayir ole dusunun lutfen . @Aykut Gunbatti tanidik hemen dilekceyle basvurmustu biraz oyaliyolar anladigim bu sıkstırın onlar ole yapti. Yoksa uzuyomus. Evrak esksikti eleman izinde filan.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 11 saat önce yazdı:

Günaydın dostlar. Büyük oğlum bu yıl boşta kalınca askerliği aradan çıkarayım dedi.Küçükken geçirdiği kazadan dolayı kafatasında boşluk vardı. Muayene sırasında bu kemiğin büyümediği farkedildi. Doktor askerlik yapamaz raporu verdi. Şimdi askerlikten muaf. Bi zamanlar derdim ki bu devirde asker olmasın benim evlatlarım. Çok kızardım. Tazecik yavrucakları siyasal emelleri için harcıyorlar diye. Evladımın askerlik yapamayacağını öğrenince üzüldüm. Dedim ki kendi kendime, bak işte Allah senin yavrunun asker olmasına izin vermedi. Sizi o kutsal vazifeye layık görmedi. Uzun süre üzüldüm. 

Sonra içime bi his geldi ve dedim ki ; askerliğin kutsallığımı kaldı. Parayı veren askerliğini yapmış sayılıyor. Parayla alınabilen bi şeyin kutsallığımı olur.

Ve yine sonra kendi kendime ; LA Tahzen acaba kendini mi kandırıyorsun, bu kendini avutmak için zihninin oynadığı bir oyun mu. Bu gel gitlerdeydim. Şimdi konuyu unuttum. Zihnimde başka şeyler yer aldı. 

İşte dostlar bi süre bu düşüncelerle boğuştum. 

Buraya niye yazdım?

Bilmiyorum 

Ama size içimi dökünce rahatlıyorum. 

Unutmadım galiba, hâlâ üzülüyormuyum ki

Ondan mı yazdım 

?

Değerli arkadaşım @LA TAHZEN eskiden tüfek icad oldu mertlik bozuldu derlerdi ya onun gibi bedelli icad oldu mertlik bozuldu şarkısı bile var zenginimiz bedel öder askerimiz fakirdendir diye o yüzden üzülecek bir durum yok bu sizin ne kadar vicdanlı bir vatansever olduğunuzu gösteriyor (terörist damgası yesek te?) Allah oğlunuzun canına sağlık versin eşiniz de işine kavuşsun sonrasında huzurlu sağlıklı mutlu günler yaşayın inşaallah?

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sağolun dostlar. Allah razı olsun. Oğlum önce üzüldü, sonra düşündü, bende bi sıkıntı yok şükür, çalışıyor bi işte. Her işi yapabiliyor Hamdolsun. 

Sağlığında ve vücudunda hiçbi sıkıntı yok. 

Vardır her işte bi hayır 

?

• Beğeni 9

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar mahallem. Bir süre tatile çıkmıştım. Bugün itibariyle döndüm. Ana sayfada çok mesaj birikmiş açıkçası okuyup değerlendirecek vaktim de isteğim de pek yok. Editörlük görevimden biraz kaytarmış oldum. Diğer arkadaşlar haklarını helal etsinler ? 

İade edilen arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Bekleyen arkadaşlara da sabır ve iyi haberler diliyorum. Sakın ha, komisyon kararımız ne olursa olsun çıksın demeyin, inanın bekleme hali, ret halinden daha güzel ? 

@LA TAHZEN hocam hiç üzülmeyin. Ben askerliğimi yaptım da ne oldu. Vatanı mı kurtardım? Tam tersine saçma sapan bir bölükte, 400 tane kısa dönem asker birbirimizi eğlendirdik durduk. Boşu boşuna hayatımdan 6 ay gitti. İnanın o kutsal vazife diye görülen askerlik kalmadı. Oğlunuzun da hayatından bir belirsizlik daha çıktı. Şimdi güzelce DGS'ye hazırlansın, bu sene patlatsın puanları. 

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mahalle sakinleri merhabalar.keyifleriniz nasıl? Formda yine bi sessizlik herkesde haklı olarak bıkkınlık mevcut. Esimin isitnaf kararı dun cıkmıs bugun gorduk cok sukur berrat uygun gormus. Tabi savci hic vakit kaybetmeden bugun temyize goturmus Buda 1yil kadar surer galiba. Az once baro av. Konustum. Oncesinde bizim haberimiz olmadan savcinin istinaf talebi icin red dilekcesi vermisti. Acikcasi biz sasiridk malum baro avukati.Az once telefonla gorustum sagolsun cok iyi ilgilendi inanin bizim gibi aynı kaderi paylasmayan insanlarin bukadar olumlu olacagini 4yildir dusunmezdim.iste ole dostlar sevindim ama uzadi iste bitmiyordu.?

• Beğeni 6

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...