İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Selamlar, 

Dostlar bugün uzun uğraşlar sonucu kurumun vermiş olduğu gizli gizlilik dereceli dosyayı uyapa yüklettim. Benimle alakalı ihraca yönelik somut hiçbir şey yok yine. Karanetten çıkardıkları Bilgi notu, tüm çalıştığım illerdeki ardışık raporları, komisyonun ret kararı, hakkımdaki adli durum, komisyona verdiğim dilekçe, birliğin yaptığı idari tahkikat, kurumun klasik kanaati ( kamu görevinden çıkarılsın) şeklinde iki satır ve geçici görevden uzaklaştırma listesi var. Birşeye dikkat ettim özet bilgi tablosunun içinde istihbari bilgiler kısmında farklı zamanlarda tam 7 kez mit ve EGM hakkımda rapor düzenlemiş, “şüpheli hakkında herhangi olumsuz bir bilgiye rastlanmamıştır.” şeklinde bakalım cevap dilekçemizi hazırlayacağız. Hayırlısı diyelim. Saygılar 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 11.11.2020 - 02:36 yazdı:

Bir astsubay arkadaş Şubatta 6/3 aldı. Bir ay önce ihraç oldu. Yaklaşık 3 yıldır da açıktaydı. Kurum KKK. İşleyiş tamamen kurum hatta birlikle bile alakalı, çalıştığı tugay kamu görevinden ihraç evraklarını hemen yapar gönderirse çok kısa da sürebilir. Geçmiş olsun. 

Onunla ilgili bir mesaj gelmis KKK  nisan 2020 de .kesinlesme serhi olmadan yani yargitaydan onaylanmadan herhangibir idari islem yapilmayacak birliktarafindan bu yonde teklifler yapilmayacak diye. Ama buna da uyulmuyor galiba. İhrac edilmek uzere savunmasi alinanlar savunmasinda mesaj emrine atifta bulunabilirler diye dusunuyorum.

SADECE "İFTİRACI" vardı oda ilk mahkemede dosyadan çekildi. ilk mahkeme 6.3 verdi, İstinaf onayladı, Yargıtay savcısı Bozma istedi, bekliyoruz .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Anladim cok sağolun. Esimden savunma istediler bu hafta. Hazirlayacak savunmasini. Artik dediginiz gibi deginir yazar kagida. Tesekkurler

Tanik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

superman34, 27.10.2020 - 01:59 yazdı:

selam mıllet .eylulun 25 inde ret kararımı görmusdum.1 ay oldu hala karar gelmedi.karar msb de imzalanmayı bekliyormus.benimle aynı zamanda ret alan arkadaslar kararlarını eline aldı.bende bi sıkıntı mı var acaba. bu beklemeyi neye  yoruyorsunuz

hala elime ulaşmadı belge acaba cimere yazsam mı diye düşünüyorum ne dersiniz  beyler ?

Güncelleme • • superman34

679 KHK dzkk  ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tanık34, 14.11.2020 - 18:55 yazdı:

Onunla ilgili bir mesaj gelmis KKK  nisan 2020 de .kesinlesme serhi olmadan yani yargitaydan onaylanmadan herhangibir idari islem yapilmayacak birliktarafindan bu yonde teklifler yapilmayacak diye. Ama buna da uyulmuyor galiba. İhrac edilmek uzere savunmasi alinanlar savunmasinda mesaj emrine atifta bulunabilirler diye dusunuyorum.

Sadece mesaj emri gelmiştir. Savunmasında mesaj emrine değinmesi güzel olur ancak şu an bizim kurum/kurumlar için durumu değiştireceğini sanmıyorum. Uygulama aynen devam ilk derece mahkemede ceza alan ihraç oluyor istinaf/Yargıtay bekleme gibi durumları yok bence. Hatta bazı durumlarda ceza almasını bile beklemiyorlar diye düşünüyorum. Gözaltına alındım. Ağır cezada dava açılmadan son KHK ile ihraç oldum. Beraat ettim 3 ay sonra ret aldım. Trajikomik ama gerçek bu. Saygılar 

superman34, 2 saat önce yazdı:

hala elime ulaşmadı belge acaba cimere yazsam mı diye düşünüyorum ne dersiniz  beyler ?

Bence hocam pttye uğrayın derim. PTT de nerdeyse merkeze gelip 20-25 gün bekliyor. Bizim evraklar tebliğ evrakı olduğu için cihet olmadan size tebliğ edemezler . Ben kurumdan takip numarasını aldım. PTT merkeze geldi 14 gün bekledi. Sonra gittim kendim aldım. Saygılar 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Uyapa yüklenen yazıda bakanlık işlem dairesinden bilgi belge iseneleri için ek süre talebinde bulunmuş. Uygulamanın  yasada yeri var ancak rutin mi bilgisi olan varmı. Oysaki dilekçem standart ihraç sebebimi hala bilmiyorum komisyon kararında da açıkça yazmıyor vs. gibi gayet basit ve anlaşılır bişeydi.  

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 28 dakika önce yazdı:

Uyapa yüklenen yazıda bakanlık işlem dairesinden bilgi belge iseneleri için ek süre talebinde bulunmuş. Uygulamanın  yasada yeri var ancak rutin mi bilgisi olan varmı. Oysaki dilekçem standart ihraç sebebimi hala bilmiyorum komisyon kararında da açıkça yazmıyor vs. gibi gayet basit ve anlaşılır bişeydi.  

Evet olabiliyor öyle, daha önce duydum. Sanırım MSB avukatı kurumunuzdan tüm dosyaların gelmesini bekliyor savunma için. Gecikme olmasın diye ek süre istemiş. Bazısı matbu en az 6 sayfalık bir savunma yollayıp geçiyor, bazısı da farklı savunma yazıyor. Sonuçta 50 tane avukatı var MSB nin.  Şunlar:  https://higm.adalet.gov.tr/Resimler/SayfaDokuman/1162020113750temsilyetkisi_millisavunma.pdf

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

7145  26 maddeden savunma istemi  kesin ihrac işlemidir  bu ilgili kanundan savunma istenip bekletilen var mi istinaf ve yargitay surecini? Sonucta ceza alinsa da dava acik hala istinafta ve de kesinlesmemis bir serh var ortada bu durumda TSK personel kanunu madde 65ten bahsetmek gerekmez mi  o maddede zannedersem kesinlesmemis bir serhi olanlar ihrac edilemez ibaresi var. Beraat edip savci itiraz edince istinafa giden bir kisinin TSK goreve baslatip ozluk haklarıni kesinlesmis serhten sonra iade ediyorsa ayni sey ceza alan icin de gecerli olmaz mi ceza aldi ama kesinligi yok bu adam istinafta beraat edecek. Goreve bu sekilde donen yok mu hic mi aramizda

Tanik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar ben jandarma astsubayım, kasım ayında 5. Celsede etkin pişmanlıktan yararlandım, hakim TEM e sevk etti detaylı ifade vericem, şubat ayında da karar verilecek. 2 yıl altı alıp ceza evinde yatmadan kurtulmak istiyorum. Size sorum nezaman ihraç olurum? Mahkemenin kararı beklenirmi? Savunma gelirmi? gelirse nezaman gelir? Teşekkür ederim. Herkesin gönlüne göre olsun.

EP, duruşma sürüyor, tanık be ankesör.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet0000, 21 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar ben jandarma astsubayım, kasım ayında 5. Celsede etkin pişmanlıktan yararlandım, hakim TEM e sevk etti detaylı ifade vericem, şubat ayında da karar verilecek. 2 yıl altı alıp ceza evinde yatmadan kurtulmak istiyorum. Size sorum nezaman ihraç olurum? Mahkemenin kararı beklenirmi? Savunma gelirmi? gelirse nezaman gelir? Teşekkür ederim. Herkesin gönlüne göre olsun.

Hocam kusura bakma ama önce tanımı koyalım:

Etkin pişman: örgüt ile üye veya iltisak/ irtibat halinde olup örgüt hakkında devletin işine yarayacak bilgiler veren şahıs.

Fetö ile zerre alakam yokken 2016 da 22 yıllık mesleğimden sorgusuz sualsiz ihraç edildim. Akabinde mağdur olduğum ortaya çıktı ve beraat ettim. Ama 4 senedir maaş yok, onur yok, insanlık yok yani hiç birşey yok. Olumlu kurum kanaatine rağmen OHAL Komisyonunun önyargısına takıldım haksız yere.  Sen gelmiş burada hala görevde olduğunu, etkin pişman olduğunu, az ceza almak istediğini falan filan soruyorsun. burası eğer sadece fetö mağdurlarının ve haksızlığa uğrayanların değil de fetöcü olup da sıyrılmak isteyenlerin forumu ise ben almayayım. Empati yapmak istiyorum ama o zaman bu yaşadıklarımın senin gibiler yüzünden olduğu daha da yüzüme çarpıyor. Öfkem daha çok artıyor. Yine de söyleyeyim, etkin pişman olduğun kuvvetine ulaştığı anda işlemin başlar. Bu yorumu sadece senin yorumuna istinaden yazıyorum. Kusura bakma.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3
  • Katılmama 1

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...