İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Sevgi, 14 dakika önce yazdı:

@Muhreç 17 25 mahkemeden mahkemeye değiş iyor kimine ceza veriyorlar git nerde aklanirsan aklan diyorlar

Orda öyle diyor maalesef metiner  susup ses çıkarmamak en iyisi galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Akıncı, 3 saat önce yazdı:

AKP Adıyaman eski milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken itiraflarda bulundu.

İktidarları boyunca terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in cemaatini desteklerini belirten Metiner, "Cemaat ve FETÖ" kavramlarının farklı olduğunu iddia etti ve şu ifadeleri kullandı:

'BİZİM DÖNEMİMİZDE NEREDEYSE İKTİDARIN SAHİBİ OLDULAR'

"Her dönemde “cemaat” korunup kollandı iktidarlar tarafından.

Bizim devr-i iktidarımızda ise neredeyse iktidarın sahibi konumuna eriştiler."

'BAKANLARIMIZ SENDİKALARINA YÖNLENDİRME YAPTI; BANKALARA YARDIM EDİLDİ'

"Diyelim ki öğretmense onların sendikasına üye olma ihtiyacı duydu.

Olmayanları da içimizdekiler yönlendirdi zaten.

Bizzat bilirim ki o tarihlerde AK Parti’mizin Milli Eğitim Bakanı olanlar ‘cemaatin sendikası’na yönlendirmeler yaptılar.

Okullarına, medyasına, bankalarına vs…

Yazıdan bir bölüm:

"Bizzat bilirim ki o tarihlerde AK Parti’mizin Milli Eğitim Bakanı olanlar “cemaatin sendikası”na yönlendirmeler yaptılar.

Okullarına, medyasına, bankalarına vs...

Cumhurbaşkanı, Başbakan Yardımcısı, Bakan, üst düzey bürokrat ve parti yöneticisi sıfatıyla..."

Dikkat ettiniz mi 17 25 öncesi başbakan hariç herkesi cemaatsever yapmış...

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Snickersnee, 11 saat önce yazdı:

Değerli forum sakinleri,

BM insan hakları komitesine bir eposta atmıştım. Dün akşamüstü cvp aldım, tarz ve yaklasimlarini son derece yapıcı buldum. Bazı hususları burada sizin de dikkatlerinize getirmek isterim:

1. Basvurunuza ekleyeceğiniz mahkeme kararı vb. dokümanları noter onaylı yeminli ceviri bürosuna tercüme ettirmeniz gerekmiyor. Bu tarz dokümanların kendinizin bile yapabilecegi özet ingilizce tercümesini basvurunuza eklemeniz yeterli kabul ediliyor. (Bence BM'nin bu yaklaşımı başvuru sahibini büyük bir masraftan kurtarıyor ve çok şekilci olmadıklarını kanıtlıyor.)

2. Başvurunun doğrudan aşağıdaki link vasıtasıyla yapılabileceği teyit edildi. Oldukça kullanıcı dostu bir başvuru platformu oluşturmuşlar, ilgilenenler inceleyebilir:
https://spsubmission.ohchr.org/
(İç hukukta karşılaştığımız prosedürleri göz önüne alinca, bu şekilde başvuru kabul etmekte olmalarini hak arayanlarin önünü açan bir yaklaşım olarak gormek mümkün.)

3. Avukat vb. bir temsilci ile başvuru yapmak gibi bir zorunluluk yok, doğrudan kendiniz başvuru yapabiliyorsunuz. Temsilci atamak isterseniz, bu temsilciniz bir arkadaşınız bile olabilir.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, BM insan Hakları başvuruları forumunu da ziyaret edebilirsiniz.

Sayın @Snickersnee paylaşımınız için teşekkürler.  Söz konusu paylaşımınızda geçen  "Basvurunuza ekleyeceğiniz mahkeme kararı vb. dokümanları noter onaylı yeminli ceviri bürosuna tercüme ettirmeniz gerekmiyor. Bu tarz dokümanların kendinizin bile yapabilecegi özet ingilizce tercümesini basvurunuza eklemeniz yeterli kabul ediliyor. (Bence BM'nin bu yaklaşımı başvuru sahibini büyük bir masraftan kurtarıyor ve çok şekilci olmadıklarını kanıtlıyor.)" kısmını nerede yazdığını bulamadım. Teyit edebilir miyiz acaba?

• Teşekkür 1

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
observer, 10 dakika önce yazdı:

Sayın @Snickersnee paylaşımınız için teşekkürler.  Söz konusu paylaşımınızda geçen  "Basvurunuza ekleyeceğiniz mahkeme kararı vb. dokümanları noter onaylı yeminli ceviri bürosuna tercüme ettirmeniz gerekmiyor. Bu tarz dokümanların kendinizin bile yapabilecegi özet ingilizce tercümesini basvurunuza eklemeniz yeterli kabul ediliyor. (Bence BM'nin bu yaklaşımı başvuru sahibini büyük bir masraftan kurtarıyor ve çok şekilci olmadıklarını kanıtlıyor.)" kısmını nerede yazdığını bulamadım. Teyit edebilir miyiz acaba?

Bu husus bana BM'den gelen epostada teyit edilmisti. Epostanin tamamini BM Forumunda gorebilirsiniz, ilgili kısmını ise asagida sunuyorum:

You also do not need to translate any attached document in full, however a summary translation should be provided of the points in the document most relevant to your complaint.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Sayın Rose, "seçici özeleştiri" yapmış adam. Türk edebiyatının yeni bir kolu o.

Bir de hakikaten ya, neden hiçbir savcı "sen gel bakıyım, kim kimi nereye yönlendirdi, anlat hele" diyemiyor ya. Halbuki tam bir hukuk devletiyiz, herşey hakkaniyetle yürüyor, öyle değil mi yoksa? ?

Bir de şu cümlenin ayrıca irdelenmesi lazım: "Diyelim ki öğretmense onların sendikasına üye olma ihtiyacı duydu." Ne demek "ihtiyaç duydu" ??? Ne sebeple ihtiyaç duydu? Karşılığında bilmediğimiz birşeyin elde edildiği durumlar mı var?

Türkiye tarihinin en büyük senaryolarından biri oynanıyor bu ülkede senelerdir. Ve millet ne zamana kadar görmezden gelecek merak ve ilgiyle izliyorum.

Şimdi bu metinerin söyledikleri ile ilgili ben savcılığa gidip suç duyurusunda bulunsam ne olur acaba. Ben kendi soruma cevap vereyim. KYOK kararımı yeniden gözden geçirirler herhalde. Aslında bunun için suç duyurusuna da gerek yok. Metinerin söylediklerini okuyan bir savcı çağırıpta hesap sorması lazım değilmi.!!!!!! 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun 675 den EGM li birkaç kişiye kabul vermesi kabul vermek için eski dosyalardan başladığı sonucu çıkarılabilir. 

Nasıl ki MEB 672 den sendikalı kabuller duyuyorsak vs. 

Bu hafta cuma beklentimiz yok çünkü salıdan kararlar duyduk ancak MEB de hız kesildi acaba okulların kapalı olmasının etkisi olabilir mi? 

Belki MEB den erteledikleri iade dosya sayısını diğer kurumlara verebilirler dosya azalsında temmuza kadar 14 bine inse bari iyi geceler 

• Beğeni 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın arkadaşlar bana bir akıl verin ne yapayım mahkemeye kurumun savunma göndermiş savunmada benden 1 satır bahsedilen bir yazı var kalan herşey matbu evrak kişinin takipsizlik aldığı ve komisyondan ret aldığı yazılmış. Ömrümü çaldılar hiç yere... 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

Kriter yok ama ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Askerdik, 16 dakika önce yazdı:

Sayın arkadaşlar bana bir akıl verin ne yapayım mahkemeye kurumun savunma göndermiş savunmada benden 1 satır bahsedilen bir yazı var kalan herşey matbu evrak kişinin takipsizlik aldığı ve komisyondan ret aldığı yazılmış. Ömrümü çaldılar hiç yere... 

Kimin ömründen çalmadilar ki...

• Beğeni 1

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Samir155, 13 saat önce yazdı:

Gözün aydın kardeşim darısı diğer haber bekleyenlere inşallah. Gelişmelerden bilgilendirirsen seviniriz.Allah işini rast getirsin..

Teşekkür ederim,  sağol, gelişmelerden haberdar ederim inşallah 

varex, 08.04.2020 - 23:24 yazdı:

hayırlı olsun..

darısı iade bekleyen tüm masumlara olsun...

Sağol  inşallah

EGM-672, 08.04.2020 - 23:51 yazdı:

Hayirli olsun.Darısı bizim gibi 672den hala bekleyenlere ve diger bekleyenlere...

Teşekkür ederim,  inşallah tüm madurlar hakkını alır

• Beğeni 2

672 KHK EGM, kriter yok 155 sahte ihbar, 2018 BERAAT. 07. NİSAN İADE ÇOK ŞÜKÜR.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...