İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Ankesörlü davam Yargıtay sürecine girdi. Savcı incelemesinde şu anda. Daha önce sonuçlanan bildiği bı davası olan var mı?

701 KHK ret ankesör Yargıtayda incelemde MSB personeli

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bi tanıdığımın cezasını onadılar 3 aranması varmış sadece 

17 Ağustos 2017 GGU 25 Ağustos 2017 ihraç 7eylul 2017  kurum ihbarı sonucu soruşturma açılması 14 Nisan 2019 syok kararı (7 Mayıs 2019 kendim gidip öğrendim ) 693 KHK  kriter 1. Derece akraba (tahmin) 6 Nisan 2022 tarihinde kabul kararını gördüm.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam dostlar,

Komisyon ret kararının ardından mahkemeye başvurumu yapmıştım.28.İdare mahkemesine düştü.

Ve dün MSB'den savunma geldi.Fakat benimle alakalı herhangi bir somut veri ortaya konulmadan bir savunma metni yazılmış.(Şaşırmıyoruz artık)

Gerekçeli komisyon kararinda da klasik personel bilgi dosyasında değerlendirme yazısı olduğu belirtilmişti.

Yani bu durumda kendimizi nasıl savunacağız? Mahkemeye öncelikli olarak bu savunmada ki eksiklikleri dile getiren bir dilekçe yazmalı mı? Yoksa avukatımın dediği gibi direk kuruma cevap mı yazacağız?

Fikirlerinizle katkıda bulunursanız memnun olurum.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Uçurtma ne zaman mahkemeye basvurmustunuz ogrenebilir miym 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@BusnrYilmaz 26.08.2020 başvuru tarihim.Dün savunma geldi.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Uçurtma bu kadar hizli gelmesine sasirdim savunmanın bende basvuru asamasindayim avukattan yardim aldiniz mi dilekce icin 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@BusnrYilmaz Avukatım var.Duruşmasız olarak başvuru yapılmış olması belki hızlı olmasında etkili olmuştur.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 3 saat önce yazdı:

Selam dostlar,

Komisyon ret kararının ardından mahkemeye başvurumu yapmıştım.28.İdare mahkemesine düştü.

Ve dün MSB'den savunma geldi.Fakat benimle alakalı herhangi bir somut veri ortaya konulmadan bir savunma metni yazılmış.(Şaşırmıyoruz artık)

Gerekçeli komisyon kararinda da klasik personel bilgi dosyasında değerlendirme yazısı olduğu belirtilmişti.

Yani bu durumda kendimizi nasıl savunacağız? Mahkemeye öncelikli olarak bu savunmada ki eksiklikleri dile getiren bir dilekçe yazmalı mı? Yoksa avukatımın dediği gibi direk kuruma cevap mı yazacağız?

Fikirlerinizle katkıda bulunursanız memnun olurum.

Davalı kurumun savunmasın da hakkınızda işlem yapılan KHK dönemi ve aradan geçen zamanıda kapsayan süre içinde hakkınızda .... nolu KHK ile işlem yapılmasına neden aleyhinizde somut hiç bir delil, belge, bilgi, gerekçe vb sunamadığını, savunmasında ... sayfa boyunca sadece fetö yü anlattığını vurgulayınız. Davalı kurumun savunmasında aleyhinizde hiç bir şey sunamadığı ve geçen zaman içinde aleyhinizde hiç bir gelişme olmaması gerçeğinden yola çıkarak masum olduğunuzun, iftiraya uğradığınızın ortaya çıktığını vurgulayınız.

Bu arada dava dilekçenizi özel kısımlarını kapatarak paylaşırsanız sevinirim. Cevap dilekçenizi de mümkünse görmek isterim.

ardakayra.7667@gmail.com.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima Teşekkür ederim.Size döneceğim.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Uçurtma Esas no kaçtı? Kaç sayfa savunma geldi MSB den? Tüm dosyayı talep ettiniz mi ilk dilekçede? Cevap yazmadan önce bir hafta kadar bekleyin.

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...