İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

günaydın

şöyle bi msj geldi:

Bugün saat 11.00'da TELE1 TV'de İsmail Dükel'in KULİS programında, eğitimin sorunları ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacağım.
Yıldırım KAYA
CHP Ankara Milletvekili B002

bu mv ne veya program sunucusuna mail atılabilir komisyonun yavaşlaması ile ilgili

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

komisyon yavaşlamış olabilir...

komisyonun karar sayısı düşmüş olabilir...

pandemi, adli tatil, dosya sayısı, iş yükü, yazışmalar, bekleyen adli dosyalar vb. durumlar hepsi makul nedenler ama....

komisyon benzer dosyalarda çabuk ve hızlı karar alamıyor...

hala kurum görüşü, adli durum, tanık beyanı, banka süreçleri, sendika süresi vb. durumlarda çok ince hassas ve yavaş davranıyor...

sendika kriter değilse değildir, bunun yanında kriter olsun olmasın...

banka para hareketi uzun süreli süreklilik içeren rutin durumdaysa kriter olmamalı, belli tarih aralıklarında para giriş çıkışı olsun olmasın...

birinci derece yakını nedeniyle ihraç olanlar var ise  kriter araştırmak yerine suçun sahsiliği ilkesi ön plana çıkarılmalı...

üstüne üstelik dosyalar kurumlara göre irdeleniyor...

hassas bir kurumda iseniz  karar alma süreciniz daha detaylı ve daha yavaş...

kısacası komisyon hızlı ve seri karar almak zorunda, yukarıda yazılı ve benzeri konularda işin içine girdikçe çıkmak mümkün değil....

süreç böyle devam ederse kurumların topu komisyona attığı gibi komisyonda topu idari mahkemelere atabilir...

kaybeden, fazladan bir kaç yıl daha kaybı olan, FETÖ, PKK vb. terör örgütleri ile ilgisi alakası olmayan masum insanlar olur....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 15 saat önce yazdı:

Hocam ateş düştüğü yeri yakıyor. Ateş şimdi yuvamızda ondan böyle hissediyoruz. Benim ihracımdan sonra kuzenimin biri şehirlerarası seyahat ile oy vermeye gitti iktidara. Çok sevdiğim kuzenim bile bu ateşi hissetmemişti. Nazım hala geçtiği için seçimden sonra, saydım sıvadım, şöyle durdu: "haklısın abi, ne desen haklısın, bu kadar kıracağımı bilemedim" dedi. Ona ve ailesine dedim ki: "can dediğim insanlarsınız. Benim şu halime sebep olanlara koşa koşa oy verdiniz. Daha başka şeye gerek yok, Allah belamı vermiş benim."

Böyle hocam böyle... Bizim canımız yanıyor, acıyı hissediyoruz, hissetmeyenlere kızıyoruz. Ben de yıllarca çevremde acı çekmiş olup da, acısını hissetmediklerimden utanıyorum...

Bizim gibi ihraç edilen veya adli işlem görenlerin hemen hepsi bu tip olaylarla veya tepkilerle karşı karşıya kalmıştır muhakkak. Daha önceleri can ciğer olan arkadaşlarım, tanıdıklarım, akrabalarım bu olaydan sonra kimisi selam vermeyi bile bıraktı, kimisi merhaba deyip kaçıyor. Ancak bu arkadaşlara fırsat bulduğumda Rab'bim bu dünyada henüz yaşarken bizlere doğruyu göstersin de, kim haklıysa haksız olan gitsin ondan helallik alsın. Ben haksızsam sizden helallik isteyeyim özür dileyeyim, siz haksızsanız siz gelin, ama inşallah hellaşmemiz öbür tarafa kalmaz diye dua ediyorum çenelerini kapatıyorum. Artık kimseyle bu hususta fazla diyaloğa girmiyorum. Çünkü dediğiniz gibi cahille uğraşmak gerçekten zor.

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mesika, 20 saat önce yazdı:

dosyadaki kişilerden birinin HTS kaydı istendi ve HTS kaydı 17 aralık 2013 tarihinden başlanarak istendi. bu durum mahkemenin 17 25 aralığı baz aldığını mı gösterir. 

eşimin HTS kayıtları 31 Aralık 2007 tarihinden itibaren istenmiş. bizde 17/25 aralık baz alınmamış mı oluyor o zaman?

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 14 dakika önce yazdı:

eşimin HTS kayıtları 31 Aralık 2007 tarihinden itibaren istenmiş. bizde 17/25 aralık baz alınmamış mı oluyor o zaman?

İşte burada bir şey diyemem. Daha detaylı bilgi almak istemiş olabilir. Esas alıp almayacağını, mahkeme sırasında anlarsınız ancak.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 17 saat önce yazdı:

Sayın @portakal çiçeği, hayır olmadı henüz.

buna benzer bir dilekçe biz de vermiştik. 1,5 ay oldu. UYAP'ta göremiyoruz. o yüzden sormuştum. ret mi oldu acaba?

Bilinmeyen34, 12 saat önce yazdı:

Ancak dava açılış formunda hedef süre yazması gerekmiyor mu?

hedef süre bizde de yazmıyor..

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İlk zamanlar açılan davalarda hedef sure yazıyordu. Sonra sureler katlanarak artmaya başladı.1000 gün filan vermeye başladı.Daha sonra ihraclara bakan özel idarelerde hedef süre uygulamasini kaldırdılar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 2 saat önce yazdı:

bilemiyorum ki mahkemeden birinin HTS kaydı böyle istendi. bende sorayım dedim. 

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eukelade, 1 saat önce yazdı:

İlk zamanlar açılan davalarda hedef sure yazıyordu. Sonra sureler katlanarak artmaya başladı.1000 gün filan vermeye başladı.Daha sonra ihraclara bakan özel idarelerde hedef süre uygulamasini kaldırdılar.

Hedef süre uygulaması tamamen UYAP programını kullanabilmek için oluşturulmuş bir kutucuktan ibaret gerçekte bir anlam ifade etmiyor malesef. O yüzden oraya yazılan gün sayısının bir önemi yok. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...