İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Ümit, 15.02.2021 - 20:00 yazdı:

Selamün aleyküm arkadaşlar, idari mahkemede açtığım;

Toplu maaşların yasal faizi 

Eğitim öğretim ödenekleri 

Seminer dönemi ek dersleri

davalarını kazanmışım, süreç toplamda yaklaşık 1 yıl sürdü. Kararlarda bölge idare mahkemesine itiraz için 1aylık süre tanınmış, bakalım sonuç nasıl olacak, hayırlısı.

Ek ders için dava açmadım çünkü idareci ve sınıf öğretmenleri dışında kazananı duymadım o yüzden açmadım, belki ilerleyen yıllarda alırız diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun, inşallah  üst mahkemeye itirazda bulunmazlar. Ben sınıf öğretmeni olduğum halde mahkemeye başvurmadim .  Daha dava açıp hakkını alabileni duymadım.  Mahkemelerle , avukat masrafları ile uğraşmak istemedim. Davalar genelde reddediliyor sonrasında tekrardan başvurmak gerekiyor diye duydum. Hakkım ise gelir dedim. Yoksa da diğer tarafa bıraktım.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sinif öğretmenleri ek dersi dahi kazanıyorlar.Diger branş öğretmenleri seminer dönemini kazanan çok.Agi yasal faiz kazanan da çok.Bolge idareden sonra netlesiyor

Tek dava da hepsini acsaniz mahkemeyi kaybetseniz 2000 tl avukatlık ücreti ödersiniz ama kazanırsanız kaç sene ihraç olduğunuza gore 30 40 bin kazanirsiniz

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yalçın ceylan, 3 saat önce yazdı:

Sinif öğretmenleri ek dersi dahi kazanıyorlar.Diger branş öğretmenleri seminer dönemini kazanan çok.Agi yasal faiz kazanan da çok.Bolge idareden sonra netlesiyor

Tek dava da hepsini acsaniz mahkemeyi kaybetseniz 2000 tl avukatlık ücreti ödersiniz ama kazanırsanız kaç sene ihraç olduğunuza gore 30 40 bin kazanirsiniz

60 günlük süreyi çoktan doldurdum hocam.  Zamanında başvuran herkesin başvurusu reddediliyordu. İkinci defa başvurmak zorunda kalıyorlardı. Üstelik her kalem için ayrı dava açmak gerekiyordu. Kazanan da yoktu.  Başvuru yapmak için dilekçe örneği de bulamamıştım. Şimdi durum nedir? Bilmiyorum. 2 yıl ihraç kaldıktan sonra göreve döndüm.

Güncelleme • • Aydın44

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herşey nasip kısmet, kim bilir belkide ilerde farklı bir hükümet gelirse tüm hakları iade eder.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, Bir saat önce yazdı:

Herşey nasip kısmet, kim bilir belkide ilerde farklı bir hükümet gelirse tüm hakları iade eder.

Evet hayırlısı, her şey nasip kısmet. Daha mağdur olup görevine dönemeyenler var. Allah yardım etsin.

Güncelleme • • Aydın44

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar masum olan ve fakat bir şekilde darbeyle fetöyle ilişkilendirerek mağdur olan tüm arkadaşlara bir an önce adaletin tecelli etmesini diliyorum.ben de uzun bir süreçten sonra kabul kararımı gördüm.yaklaşık bir ay önce emniyetten tebligat yapıldı ancak daha göreve başlamadım.bu süreçte emniyette başlayanlar fazla çalışma, terör tazminatı , aile yardımı gibi ücretleri tazminatta alıyorlar mı ?bilen arkadaş varsa bilgi verirse sevinirim.

672 KHK - kabul - cihan medya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben yasal faiz , AGİ , Gelir Vergisi düzenlemesi ile ilgili olarak yaklaşık 1 ay önce KDK ya başvurdum, henüz cevap gelmedi. KDK ya başvurunca mahkemeye başvuru süreleri donuyor ve cevap geldikten sonra süreler kaldığı yerden devam ediyor diye biliyorum. Eğer burdan olumsuz cevap gelirse sonrasında İdare ve Vergi Mahkemelerine başvurmayı düşünüyorum.

693- İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KDK başvurunca mahkeme süresinin dolduğunu ilk defa duyuyorum

672 khk inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 15.02.2021 - 20:00 yazdı:

Selamün aleyküm arkadaşlar, idari mahkemede açtığım;

Toplu maaşların yasal faizi 

Eğitim öğretim ödenekleri 

Seminer dönemi ek dersleri

davalarını kazanmışım, süreç toplamda yaklaşık 1 yıl sürdü. Kararlarda bölge idare mahkemesine itiraz için 1aylık süre tanınmış, bakalım sonuç nasıl olacak, hayırlısı.

Ek ders için dava açmadım çünkü idareci ve sınıf öğretmenleri dışında kazananı duymadım o yüzden açmadım, belki ilerleyen yıllarda alırız diye düşünüyorum.

Ümit hocam ben de dava açmayı düşünüyorum  aralık sonu verdiğim dilekçelerime cevap verilmeyip toplu para Ocak sonu gibi yattı.Tek kalem hiçbir ayrıntı yok yatan parada. Verdiğim dilekçelerimde yasal faiz banka promosyonları özelikle belirtmeme  rağmen dilekçelerime cevap alamadım. Toplu paranın içinde ne var ne yok bilmiyorum. Ama yasal faizin ödendiğini sanmıyorum. Yasal faizi almak istiyorum...

Davayı kendiniz mi açtınız avukat vasıtasıyla mı? Eğer kendiniz açtıysanız hem tecrübelerinizi hemde dilekçe örneği paylaşabilir misiniz. 

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
upset.3455, 15 saat önce yazdı:

Ümit hocam ben de dava açmayı düşünüyorum  aralık sonu verdiğim dilekçelerime cevap verilmeyip toplu para Ocak sonu gibi yattı.Tek kalem hiçbir ayrıntı yok yatan parada. Verdiğim dilekçelerimde yasal faiz banka promosyonları özelikle belirtmeme  rağmen dilekçelerime cevap alamadım. Toplu paranın içinde ne var ne yok bilmiyorum. Ama yasal faizin ödendiğini sanmıyorum. Yasal faizi almak istiyorum...

Davayı kendiniz mi açtınız avukat vasıtasıyla mı? Eğer kendiniz açtıysanız hem tecrübelerinizi hemde dilekçe örneği paylaşabilir misiniz. 

Birikmiş maaşlarınız hesabınıza yatırılmadan dilekçe vermeniz erken olmuş idare belkide ondan cevap vermemiştir, bence önce tekrar idareye dilekçe vererek taleplerinizi yazın, zaten Max. 1 ay içinde ret cevabı verecekler, ondan sonra idare mahkemesine her bir talebiniz için ayrı ayrı dava açmanız gerekiyor. 

Davayı kendim açtım, ben ilk önce tüm taleplerim için tek bir dava açmıştım ama reddedildi her dava için ayrı ayrı dava açmam gerekiyormuş bende öyle yaptım ilk davayı açmam ile davaların sonuçlanması toplamda 1 yıl sürdü.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...