İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Umutlu, 26 dakika önce yazdı:

@vergici672Hocam çok yaşadık bunları en yakınlarımızda bile ama en çok da annemin verdiği oy içimi yaktı söylememe rağmen verdi oyunu???

Ama şu da bir gerçek ki bir ömür yaşasam kazanamayacağım kadar tecrübe kazandırdı resmen hamur gibi yoğrulup piştik ve bahsettiğiniz gibi her konuda daha dikkatli olmamızı sağladı, en güzelide aynı acıyı yaşadığımiz bunları konuşup dertleşebildiğimiz sizler gibi değerli dostlarımız oldu

Güncelleme • • Umutlu

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Abcdef, 5 saat önce yazdı:

Hep benzer şeyler yaşıyoruz. Beni de gören senin dava ne oldu diye soruyor dava yok diyorum dava acmadin mi diyorlar. Komisyon sonuclanmadan bişey yapamiyoruz diyorum. Oyle bekliyor musun diyorlar. Evet 4 senedir öyle bekliyorum elim kolum bagli açığa alınmadan atıldım hakkimda açılmış bir dava da yok. Bekliyoruz 4 senedir...

geçen sene beni de bir tanıdık tanıdığı bir hakimle konuşturmuştu. Hakim demişki onun takipsiziği varsa eski görev yerine dilekçe ile başvursun göreve başlatıyorlar?‍♂️ tanıdığa dedim komisyon bakıyor bize, takipsizliğimi de gönderdim. En son hakimle telde konuşturdu beni adamı ikna etmiştim ?. Bizden başka bilen yok halimizi. Hep deniliyor ateş düştüğü yeri yakıyor. Birileri gelip de küllerimize de tekme atıp duruyor bu ara.

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 13.09.2020 - 12:49 yazdı:

İlgili kararı düzelttim sehven yanlış bildirilmişti. Birkaç takipçi daha uyarmıştı sağolsun. Son kararlar:

• Karar Tarihi: 14 Temmuz 2020 Karar No : 2020/10011
  • Karar Tarihi: 11 Ağustos 2020 Karar No : 2020/10594
  • Karar Tarihi: 18 Ağustos 2020 Karar No : 2020/10724

Yukarıdaki karar sayılarından çalışma günü karşılığı komisyonun 26.5 karar ürettiği gözükmekte, buna göre 19.08.2020-31.12.2020 arasında 95.5 iş günü olduğuna göre günlük 26.5 karardan 2530 karar ile yıl sonu karar sayısını 2020/13254 olarak görürüz. Gelecek yıl Haziran sonunda bu sayı 2021/3274 olur (2020'den yığılmalı toplamla 16524), Aralık 2021 sonunda karar sayısı 3286 artışla 2021/6560 olur (2020'den yığılmalı toplamla karar sayısı 19810) olur. Buna göre komisyonun elinde gelecek yıl da çalışmasını garantileyecek dosya olduğu gözükmektedir.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 22 dakika önce yazdı:

Yukarıdaki karar sayılarından çalışma günü karşılığı komisyonun 26.5 karar ürettiği gözükmekte, buna göre 19.08.2020-31.12.2020 arasında 95.5 iş günü olduğuna göre günlük 26.5 karardan 2530 karar ile yıl sonu karar sayısını 2020/13254 olarak görürüz. Gelecek yıl Haziran sonunda bu sayı 2021/3274 olur (2020'den yığılmalı toplamla 16524), Aralık 2021 sonunda karar sayısı 3286 artışla 2021/6560 olur (2020'den yığılmalı toplamla karar sayısı 19810) olur. Buna göre komisyonun elinde gelecek yıl da çalışmasını garantileyecek dosya olduğu gözükmektedir.

Komisyonu terk eden son karar ise üzücü olsa da 03.11.2022 tarihi civarında olur.

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her doğan güneş yeni bir gün yeni ımutlar demektir . Umudumuzu kaybetmeyelim. Günaydın.

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 16 saat önce yazdı:

Sayın tartar10,

Hukuka uygun, kanunlara uygun bir karar. Diğer taraftan da en iyi ihtimalle "torpil yapan" birisinin elini kolunu sallayarak dolaşmasına müsaade eden bir karar.

Önemli olan kısımsa hukuksal olması.

Kişi alkollü bir sürücüye müdahale edilmemesi için telefonla talimat veriyor. Kişinin telefonu dinleniyor. (Yada konuştuğu kişinin) Dinleme 5271 sayılı kanunun 135 inci maddesi kapsamında yapılıyor. 135 inci mddenin 8 inci fıkrasında hangi suçlar için dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi yapılabileceği belirtilmiş. Bunun yanında 6 ncı fıkradaysa dinleme kararında "yüklenen suçun türü, hakkında tedbir uygulanacak kişinin kimliği, iletişim aracının türü, telefon numarası veya iletişim bağlantısını tespite imkân veren kodu ve tedbirin süresi" yazar diyor.

Kişi hakkında işlem yapılan suçlama "yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla veya kin veya dostluk nedeniyle kötüye kullanmak” delil olaraksa telefon görüşmesi kaydı. Söz konusu suçlama için ses kaydı bir delildir ancak dinleme yapılması için alınan kararda dinleme yapılmasına karar verilen suçlama bu değil. 135 inci maddenin 8 inci fıkrası da net bir şekilde diyor ki"Bu madde kapsamında dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine ilişkin hükümler ancak aşağıda sayılan suçlarla ilgili olarak uygulanabilir" yani kararda yazandan başka bir amaçla kullanamazsın.

Şahsımca bu gün her yargı mensubunun veremeyeceği bir karardır.

Hukukun üstünlüğüne güzel bir örnek.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Sayın tartar10,

Hukuka uygun, kanunlara uygun bir karar. Diğer taraftan da en iyi ihtimalle "torpil yapan" birisinin elini kolunu sallayarak dolaşmasına müsaade eden bir karar.

Önemli olan kısımsa hukuksal olması.

Kişi alkollü bir sürücüye müdahale edilmemesi için telefonla talimat veriyor. Kişinin telefonu dinleniyor. (Yada konuştuğu kişinin) Dinleme 5271 sayılı kanunun 135 inci maddesi kapsamında yapılıyor. 135 inci mddenin 8 inci fıkrasında hangi suçlar için dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi yapılabileceği belirtilmiş. Bunun yanında 6 ncı fıkradaysa dinleme kararında "yüklenen suçun türü, hakkında tedbir uygulanacak kişinin kimliği, iletişim aracının türü, telefon numarası veya iletişim bağlantısını tespite imkân veren kodu ve tedbirin süresi" yazar diyor.

Kişi hakkında işlem yapılan suçlama "yetkisini veya nüfusunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla veya kin veya dostluk nedeniyle kötüye kullanmak” delil olaraksa telefon görüşmesi kaydı. Söz konusu suçlama için ses kaydı bir delildir ancak dinleme yapılması için alınan kararda dinleme yapılmasına karar verilen suçlama bu değil. 135 inci maddenin 8 inci fıkrası da net bir şekilde diyor ki"Bu madde kapsamında dinleme, kayda alma ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine ilişkin hükümler ancak aşağıda sayılan suçlarla ilgili olarak uygulanabilir" yani kararda yazandan başka bir amaçla kullanamazsın.

Şahsımca bu gün her yargı mensubunun veremeyeceği bir karardır.

Hukukun üstünlüğüne güzel bir örnek.

Hocam zamanında çok verilirdi böyle kararlar. 

Benim bu konuda bir iddiam var. Davaları 3e ayırıyorum:

1-fetö davaları gibi siyasi bir baskı olan davalar. Bunlarda hukuki karar vermek güç. 

2-bir tarafı güçlü bir kişinin olduğu davalar. Bunlarda güçlü kişi kurtarıyor. Örnek Sinan çetinin oğlu. Ya da rabia naz olayı. Güçlüler de iki çeşit: Twitter adaletine gücü yetenler, Bkz rabia naz ve yetmeyenler Bkz seydioğlu baklavaları

3-diğer davalar. Burada hala iyi kötü hukuki kararlar çıkıyor. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 6

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu dönem pandemiden en çok etkilenen iller arasında Ankara nın olması ve bayram sonrası olması sebebiyle memurların tatil tercihlerini ağustos ayında kullanması gibi durumlar bizim komisyondan beklentimizi biraz öteledi.

Zaten komisyon mart sonunda yaptığı açıklamadan 14 hafta sonra 3 temmuzda açıklama yapmıştı aynı sistem devam ederlerse 5-9 ekimde açıklama yapması öngörülebilir ve bu arada korona etkileri biraz azalır süreç rayına oturur ve sisteme kararlar girilebilir.

Diğer açıklama bu yılın son açıklaması da aralık sonu gelir bu gidişle 12 bin dosya 2021 yılına kalacak gibi duruyor.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tv de son dakika devamlı feto operasyonları olduğu alt yazısı geçiyor, hatta az önce aktif öğretmenlerin  olduğu gözaltılarından bahsediyordu, bence bu haberler bile komisyonun yavaşlamasına sebep olabilir, itirafcilardan hala komisyon kararı bekleyenlerden isim verdikleri olabilir mi diye. 

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 47 dakika önce yazdı:

Bu dönem pandemiden en çok etkilenen iller arasında Ankara nın olması ve bayram sonrası olması sebebiyle memurların tatil tercihlerini ağustos ayında kullanması gibi durumlar bizim komisyondan beklentimizi biraz öteledi.

Zaten komisyon mart sonunda yaptığı açıklamadan 14 hafta sonra 3 temmuzda açıklama yapmıştı aynı sistem devam ederlerse 5-9 ekimde açıklama yapması öngörülebilir ve bu arada korona etkileri biraz azalır süreç rayına oturur ve sisteme kararlar girilebilir.

Diğer açıklama bu yılın son açıklaması da aralık sonu gelir bu gidişle 12 bin dosya 2021 yılına kalacak gibi duruyor.

Katılıyorum hocam. Her türlü yavaşlama gerekçesi üst üste geldi. 

khk111, 39 dakika önce yazdı:

Tv de son dakika devamlı feto operasyonları olduğu alt yazısı geçiyor, hatta az önce aktif öğretmenlerin  olduğu gözaltılarından bahsediyordu, bence bu haberler bile komisyonun yavaşlamasına sebep olabilir, itirafcilardan hala komisyon kararı bekleyenlerden isim verdikleri olabilir mi diye. 

Hocam haberleri takip etmedim. Ama bekleme sebebinin bu olması düşük bir ihtimal gibi geliyor bana. Yeni bir şey bulduğunda tekrardan operasyon yapıp alabilir (nasıl ki aktif çalışanı alabiliyor) ya da ihraç edebilir. Sistem buna uygun. Yavaşlama sebeplerini yukarıda @altuğ hocam yazmış. Pandemi, yaz tatili, bayram tatili, pandeminin ikinci yükselişi (Ankara'da bakanlıklarda vaka ve yakınlarda vakaya bağlı kişisel karantina yüksek) ve uzaktan çalışma bir araya gelince yavaşlama doğal.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...